pldaenfrdeuk

 środa 22 maja 2019r.   imieniny: Emil, Helena, Julia, Wiesław

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Na ostatniej przed wakacjami sesji barlineckiej Rady Miejskiej radni zajęli się m.in. tematem ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy Barlinek.

Zmienili tym samym uchwałę, która obowiązywała do tej pory, a którą uchwalono w styczniu 2003 roku. W uzasadnieniu do czerwcowej uchwały napisano m.in., "… na rady gmin nakłada się obowiązek ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. W związku z powyższym biorąc pod uwagę sytuację gospodarczą, zebrane opinie jednostek pomocniczych gminy oraz dostosowanie do wymogów ustawy, uznaje się za zasadne jej uchwalenie.

 

REKLAMA

Dodatkowo ujęte w uchwale maksymalne liczby zezwoleń są mniejsze od dotychczasowych, których ilość mogła wynosić nawet 300 zezwoleń. Przez to dostępność napojów alkoholowych na terenie gminy zmaleje".

Obie uchwały przedstawiamy naszym czytelnikom.

js

Uchwała Nr IV/39/2003 Rady Miejskiej w Barlinku z dnia 23 stycznia 2003 r.  
Uchwała Nr LV/464/2018 Rady Miejskiej w Barlinku z dnia 28 czerwca 2018 r.  

 

barlinek

 

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

0 # Guest 2018-08-03 06:32
Najlepiej będzie jak gmina zajmie się miejscami zabaw dla dzieci i młodzieży - więcej placów zabaw, boisk i miejsc przy blokach dla dzieci i młodzieży; zamiast tego mamy same parkingi, nowe markety, tabliczki z zakazem gry w piłkę... To co ta młodzież ma ze sobą zrobić i gdzie się podziać? Mam jeszcze pytanie do burmistrza: czy uważa Pan, że wybudowanie przy SP Nr 4 na górnym tarasie nowych sklepów jest dobrym pomysłem? Widział Pan jak wygląda w tym miejscu poranek gdy rodzice odwożą dzieci do szkoły? A myśli Pan czasem o bezpieczeństwie naszych dzieci? Mam nadzieję, że to jednak jakaś jedna wielka pomyłka. Proszę raczej pomyśleć o ogrodzonym parku z łaskami w tym miejscu. Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Marceli 2018-07-31 16:14
Burak zawsze burakiem. I niekoniecznie czerwonym
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2018-07-30 12:42
O matko Marceli ciebie już słuchać nie można
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # wandam28 2018-07-28 19:50
Problem picia alkoholu w Polsce w miejscach publicznych jest ZMORĄ naszego społeczeństwa.
Wkurza mnie obrazek pijących i pijanych na ławkach w parku , przy rondzie itp. o każdej porze dnia. Można się do takiego widoku przyzwyczaić i zapewne tak się stało też w naszym mieście skoro władze miasta i porządkowe tego nie widzą. SZKODA BO TO MARNA WIZYTÓWKA MIASTA.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+22 # Alek 2018-07-28 11:09
Moim zdaniem alkoholu będzie mniej jak go mniej kupimy i nie jest tu istotna ilość miejsc gdzie można go kupić . Zmniejszona ilość miejsc spowoduje tylko "większy ruch w interesie" . Może tu jest pies pogrzebany ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Mały Kazio 2018-07-27 09:05
Ta uchwała dotyczy gminy - czy jest gdzieś prezentowana mapka gminy z rozmieszczeniem dotychczasowym punktów sprzedaży i spożywania alkoholu? Ile kosztuje koncesja na sprzedaż jak i prowadzenie lokalu z alkoholem?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2018-07-27 06:38
Cytuję Guest:
Ja jak miałem 15 lat to piłem z rówieśnikami browary co weekend, a jak było ciepło to i w każdy dzień wakacji. Teraz mam 27 lat i bardzo miło wspominam ten czas bo teraz najzwyczajniej nie mam kiedy pić na ławeczce. Nie wyrosłem na patologie, mam skończone dobre studia i od kilku lat świetną pracę. Do Barlinka wracam do rodziców i gdy znajomi się zjadą żeby właśnie walnąć browarka gdzieś na ławeczce. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

No tak, promujmy więc picie od 15 roku życia! Po co to gadanie, że wyrosłeś na ludzi...że masz studia, wielu inteligentnych ludzi ma problem alkoholowy, to wina wielu czynników, a alkoholizm , to choroba, do której trudno się przyznać. Model spędzania czasu wolnego przy alkoholu jest właśnie naszą zmorą, to trwało i trwa od lat, trudno to zmienić, gdy dzieci widzą, co robią rodzice...Pogadamy za czas jakiś...co wtedy powiesz na temat alkoholu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-23 # Guest 2018-07-26 21:15
Nareszcie zaczynają myśleć. Brawo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+35 # Guest 2018-07-26 20:46
Zakazami jeszcze nikt nigdy nikogo nie wychował!!! Jaki pozytywny skutek przynosi zakaz posiadania i handlu np. marihuany - pół młodzieży Barlineckiej chodzi najarana i naćpana. Trzeba wychowywać młodzież w trzeźwości , stwarzać im ciekawe zajęcia , które odciągną ją od alkoholu i innych używek. Jaką rolę w tej materii w Barlinku odgrywa Dom Kultury - żadną jedna wielka nuda. A znudzona młodzież szybko znajdzie sobie zajęcie w postaci używek. Same zakazy to jest totalna bzdura. Zakazany owoc najlepiej smakuje i najszybciej się wpada na pomysł jego spróbowania! A dorośli jak będą chcieli się napić to żadne ograniczenia i w tym nie przeszkodzą. A tym bardziej będą robili większe zapasy a tym samym więcej pili. W myśl zasady "jak stoi to się chce".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2018-07-26 18:47
Ja jak miałem 15 lat to piłem z rówieśnikami browary co weekend, a jak było ciepło to i w każdy dzień wakacji. Teraz mam 27 lat i bardzo miło wspominam ten czas bo teraz najzwyczajniej nie mam kiedy pić na ławeczce. Nie wyrosłem na patologie, mam skończone dobre studia i od kilku lat świetną pracę. Do Barlinka wracam do rodziców i gdy znajomi się zjadą żeby właśnie walnąć browarka gdzieś na ławeczce. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # TBM58 2018-07-26 16:27
Bardzo ładne zdjęcie rynku do artykułu.Jak miasto z klocków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+26 # Guest 2018-07-26 15:11
A to nie jest koncert życzeń. Zapomniał wół jak cielęciem był. Zakazany owoc najlepiej smakuje, dzieci trzeba uświadamiać, a nie dowalać zakazy, w USA wymyślili prohibicję, ale jak widać historia uczy jedynie, że nikt się z historii niczego nie uczy. Co w tym złego, że są lokale sprzedające alkohol - jest popyt, jest podaż, to napędza gospodarkę, lepiej może się zastanowić dlaczego mieszkańcy Barlinka tak bardzo lubią przepijać pieniądze, może w tym mieście po prostu picie jest jedyną rozrywką.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2018-07-26 14:28
24 h na gorzowskiej sprzedaz nieletnim sama mam dzieci i nie zycze sobie zeby takie osoby wspomagały alkoholizm
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2018-07-26 13:46
I popieram , chcesz się napić- do lokalu jest sporo miejsc i dla tych mniej bogatszych tez , ale spacer z flaszka albo picie w parku , za znienawidzonej komuny tez tego nie było choć wówczas bardziej bolało od pały niż mandat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+20 # Marceli 2018-07-26 13:11
Alkohol to zawsze alkohol. I nie ma znaczenia jak go rozcienczza
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # [DeL] 2018-07-26 12:54
Cytuję Mały Kazio:
Co "nareszcie"??? Czytaliście projekt Uchwały z 28 czerwca 2018??? Ja poczytałem i się zgubiłem. Jak się mają ilości nowego projektu do tej z 2003 roku? Nie ograniczamy punków sprzedaży i spożywania a wręcz zwiększamy, a co? To co jest tutaj ważne? Kasa za licencję? Trzeźwe społeczeństwo? Spokój na ulicy? Nie kumam, o co w tym wszystkich chodzi i co to ma na celu?


W skrócie, w uchwale z 2003 roku było ograniczenie tylko na mocniejsze alkohole (powyżej 4,5%), więc punktów sprzedaży piwa i lżejszych trunków mogła być nieograniczona ilość.

W aktualnej uchwale z 2018 roku mamy konkretne limity:
1) alkohole do 4,5% + piwo - 90 zezwoleń,
2) alkohole od 4,5% do 18% - 80 zezwoleń,
3) alkohole powyżej 18% - 70 zezwoleń.

Łącznie może być wydanych 240 zezwoleń, w tym 140 ze spożyciem poza lokalem i 100 pozwoleń ze spożyciem w miejscu sprzedaży.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 # Mały Kazio 2018-07-26 12:17
Co "nareszcie"??? Czytaliście projekt Uchwały z 28 czerwca 2018??? Ja poczytałem i się zgubiłem. Jak się mają ilości nowego projektu do tej z 2003 roku? Nie ograniczamy punków sprzedaży i spożywania a wręcz zwiększamy, a co? To co jest tutaj ważne? Kasa za licencję? Trzeźwe społeczeństwo? Spokój na ulicy? Nie kumam, o co w tym wszystkich chodzi i co to ma na celu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-8 # Guest 2018-07-26 12:10
Cytuję Guest:
Weźcie się za Stodolną - Gorzowską. Dzieci się bawią a tam wystają po murkach, ławkach żule klnące czy jak ostatnio byłem świadkiem z dziećmi bijące się w parku na Gorzowskiej z okrzykami wojennymi. Dramat. Policja podjeżdża, każe a ci dalej tylko, że już z mandacikiem którego i tak nie zapłacą..

Jeżeli nie zapłacą, to sprawa trafia do sądu i sąd zaocznie zamienia karę mandatu na np. określoną ilość godzin prac społecznych lub kilkudniową karę więzienia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2018-07-26 10:40
Wreszcie!!! Bo juz co drugi sklep to był alkoholowy. Bez przesady.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # Guest 2018-07-26 10:32
Do Guest2 problem z Haconem był, jest I niestety bedzie. Bo buemistrz mieszka na dole jemu nie smierdzi to po co wrogow sobie robic I zadziałac.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2018-07-26 08:37
Super sprawa Gmina walczy z alkoholizmem, gdyby jednak zechciała podobnie postąpić z emisją trucizn z Haconu to będę glosował na obecnego burmistrza. Alkoholu nie piję a trucizny z Haconu muszę wdychać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+34 # Guest 2018-07-26 08:25
Weźcie się za Stodolną - Gorzowską. Dzieci się bawią a tam wystają po murkach, ławkach żule klnące czy jak ostatnio byłem świadkiem z dziećmi bijące się w parku na Gorzowskiej z okrzykami wojennymi. Dramat. Policja podjeżdża, każe a ci dalej tylko, że już z mandacikiem którego i tak nie zapłacą..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi