czwartek 16 sierpnia 2018r.   imieniny: Alfons, Alfonsyna, Ambroży

Reklama

barlinek

W Trzebinie koło Płonna ma powstać strzelnica sportowa, zaprojektowana przez Pracownie Architektoniczną D3 ze Szczecina zgodnie ze sztuką budowlaną, na której budowę pozwolenie wydał Wojewoda Zachodniopomorski uznając, że będzie to obiekt bezpieczny i spełniający wszystkie wymagania bezpieczeństwa.

W związku z zaniepokojeniem mieszkańców Płonna wyjaśniamy, że działka na której ma powstać strzelnica znajduje się półtora kilometra od Płonna w lesie. W pobliżu znajdują się dwa zabudowania w odległości ok. 500m. Historie o tym, że pociski będą latały w odległości do 4 km od strzelnicy są nieprawdziwe i powielane przez osoby niedoinformowane. Strzelnica jest zaprojektowana w ten sposób, aby żaden pocisk nie wydostał się z terenu strzelnicy. Dlatego też ze względów bezpieczeństwa wał - kulochwyt został zaprojektowany na wysokość 8 metrów i grubość w podstawie 8 metrów, a wały boczne i tylny na wysokość 4 metrów.

 

REKLAMA

Dodatkowo zaprojektowane zostały dwie przesłony (takie jak na zdjęciu), które uniemożliwiają strzał nad wałem – kulochwytem. Wszystkie pociski wystrzelone na takiej strzelnicy pozostają na terenie strzelnicy. Większe zagrożenie od strzelnicy stanowią ambony strzeleckie myśliwych znajdujące się również w tym miejscu, ponieważ pociski wystrzelone z takiej ambony nie lądują w wale-kulochwycie, tylko lecą w kierunku dzika i dalej w pole. Nikomu to jednak nie przeszkadza.

Nie dawno otworzono strzelnicę w Lubiszynie znajduje się ona tuż przy wjeździe do Lubiszyna i nie było tam protestów, natomiast coraz więcej gości odwiedza Lubiszyn a Gmina i Powiat budują drogi dojazdowe do strzelnicy pomagając w ten sposób miejscowemu Klubowi Strzeleckiemu.

Duże zainteresowanie strzelectwem w Barlinku i okolicach sprawia, że coraz więcej ludzi chce uprawiać strzelectwo sportowo lub tylko rekreacyjnie. Chętnie zaproszę osoby mające wątpliwości i bojące się powstającej strzelnicy na już istniejącą, żeby zobaczyli jak to wygląda naprawdę i nie dawali ponieść się emocjom.

Przedstawiciel Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Strzelecko Kolekcjonerskiego w Barlinku
Andrzej Stawicki

Projekt strzelnicy wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu (pdf)

 

barlinek

barlinek

 

Komentarze  

0 #47 Guest 2018-08-09 20:47
I dziwić się tu, że ludziom przeszkadzają strzelnice. A tymczasem kombajn na polu, czy piejący kogut to już problem... i trzeba wzywać policję.
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #46 Guest 2018-08-02 20:48
Żadne przepisy nic nie mówią o 4,5 km strefach bezpieczeństwa, proszę nie wprowadzać ludzi w błąd, proponuję zapoznać się z odpowiednimi ustawami i rozporządzeniami.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #45 Guest 2018-08-02 20:04
W końcu strzelnica - popieram !
Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 #44 Guest 2018-08-01 16:24
Pan chyba żartuje, przepisy jasno określają ze strefa zagrożenia jest to 4,5km w każdym kierunku od tej strzelcy a najbliższe zabudowania i hodowle są 300m od niej. 4,5 km od tego obiektu obowiązywał by zakaz budowy dróg publicznych oraz siedlisk ludzkich, hodowli. To Pan sieje niedoinformowanie!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #43 Guest 2018-07-31 21:21
To że zlikwidowano Kolej nie świadczy o tym, że Barlinek musi być zaściankiem- należy zwrócić się pomoc do Wojska i wybudować strzelnicę do wszystkich rodzajów broni strzeleckiej. Tak czy inaczej od czegoś trzeba zacząć by nie zgnuśnieć. A w Barlinku powinna być Kompania a może Batalion WOT.
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #42 Guest 2018-07-30 08:57
Cytuję Guest:
Strzelnica ok.A skąd broń.?Czy będzie można na miejscu wypożyczyć.Bo inaczej to tylko garstka uprzywilejowanych będzie mogła oko ćwiczyć.

Strzelnica zawsze będzie miała kilka sztuk broni i oczywiście będzie można po trenować pod okiem instruktora tak jest w innych miastach i napewno będzie tak samo tutaj
Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 #41 Guest 2018-07-30 08:26
Szkoda że oś nie 100, 200 lub 300 metrowa. Taka "rura" 80 metrów to dobre dla myśliwych i zapewne pod nich jest ta inwestycja. To samo by mieli po odnowieniu poniemieckiej osi w Rychnowie koło wysypiska lub w Moczydle (murowanej). Pozostaje dalej Nietoperek, Wędrzyn i Zielona G.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-7 #40 Mały Kazio 2018-07-30 06:31
To, że 1,5km to mały kazio - Płonno i tak doświadczy wrażeń z zabawy innych. I dlatego, to właśnie Płonno powinno opiniować i uzależniać przeprowadzenie inwestycji od swojej zgody. Czy ktoś już ich o to pytał? Czy przekonał o godzinach otwarcia, izolacji dźwiękowej?
..............................
kiedy widzę pod swoim postem 6 "minusów" to jakoś tak mam wrażenie, że dotknąłem czułego punktu, czyli Płonno nie było konsultowane, co????
Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 #39 Guest 2018-07-29 20:20
Kupiłem sobie domek na wsi no i myśliwi mi przeszkadzają, rolnicy mnie wkurzają a te samoloty to już doprawdy już przesada no i jeszcze u sąsiada dzieci gromada. Jednym słowem brak spokoju. Człowiek siedział by sobie w ciszy a tu w nocy na wsi myszy. Więc spokój mości panie masz masz w jednym miejscu w Barlinku na ul Gorzowskiej a owe miejsce zwie się cmentarz.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #38 Guest 2018-07-29 20:13
W USA jest tak powstaje pomysł to zaraz nie dość że drogę stawiają to jeszcze wchodzą inne firmy by przy okazji zarobić. Przykład miejscowości nadmorskich. Jak strzela to chce zjeść a może i zostać na noc (baza noclegowa) itd....
Cytować | Zgłoś administratorowi