pldaenfrdeuk


 niedziela 16 grudnia 2018r.   imieniny: Alina, Ananiasz, Zdzisława

Reklama

barlinek

Upalna pogoda, zachęca wręcz do korzystania z możliwości wskoczenia do chłodniejszej nieco wody Jeziora Barlineckiego. Wielu mieszkańców Barlinka wybiera się więc na Plażę Miejską. Leżąc na piasku, pływając czy też leżąc na pomoście, zastanawiamy się czasami kto dawniej w to miejsce uczęszczał? Jak Kąpielisko „Pod Sosnami” wyglądało jeszcze przed wojną?

Otóż – wyglądało tak samo! A dlaczego? Dlatego, że jest ono zabytkiem i to nielicznym, tego typu, na skalę europejską. Tej wyjątkowej plaży uroku dodaje przepiękny widok na Jezioro Barlineckie oraz na panoramę miasta i jego historyczną zabudowę. Jeszcze w XIX wieku w tym miejscu przechadzano się po łąkach i słynnych ogrodach, które były ulubionym miejscem ówczesnych spacerowiczów.

REKLAMA

Plaża miejska a w zasadzie sama budowla, została wzniesiona w 1927 roku. Jest unikalna, bowiem wybudowana w stylu architektury alpejskiej, unikalnej na terenach niżu europejskiego. Zapraszamy Państwa do podróży w czasie. Podróży, którą przy pomocy fotografii, przygotował Andrzej Mrowiński, autor cyklu „Barlinek wczoraj i dziś”.

monikary

 

Ustaw kursor myszy nad zdjęciem, naciśnij lewy przycisk myszy i przesuń w lewo lub prawo. 

 

 

 

Komentarze  

+9 #42 tunia 2018-08-08 14:17
Cytuję Guest:
Cytuję tunia:
Ja tam nie lubię miasta Myślibórz, ale przyznam szczerze, że plaży, to możemy im pozazdrościć. Czysto, schludnie i nieograniczony dostęp dla mieszkańców. W Myśliborzu o plażę dba OSiR i wygląda ona naprawdę na zadbaną. A u nas, w Barlinku, o plażę dba dzierżawca i wygląda ona miernie, w dodatku broni do niej dostępu poza sezonem letnim. Dla mnie to nie ma znaczenia, kto zarządzałby plażą - PGK, OSiR, czy dzierżawca. Chciałabym, aby była ona zadbana i dostępna dla mieszkańców również poza sezonem.

Tunia nie wiem co Ci ten dzierżawca zrobił ale poszedłem tam rano i powiem Ci że czysto, zagrabione brak śmieci i dziur w pomoście nawet petów na plaży nie widać jakiś jeden który nawet podniosłem więc nie wiem o co tyle krzyków poważnie.

Gdybyś przeczytał wszystkie moje komentarze do tego artykułu, to byś wiedział co mi zrobił :D Poza tym nie tylko w mojej opinii ta plaża jest zaniedbana. Poczytaj wszystkie komentarze.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-7 #41 Guest 2018-08-08 13:47
Cytuję tunia:
Ja tam nie lubię miasta Myślibórz, ale przyznam szczerze, że plaży, to możemy im pozazdrościć. Czysto, schludnie i nieograniczony dostęp dla mieszkańców. W Myśliborzu o plażę dba OSiR i wygląda ona naprawdę na zadbaną. A u nas, w Barlinku, o plażę dba dzierżawca i wygląda ona miernie, w dodatku broni do niej dostępu poza sezonem letnim. Dla mnie to nie ma znaczenia, kto zarządzałby plażą - PGK, OSiR, czy dzierżawca. Chciałabym, aby była ona zadbana i dostępna dla mieszkańców również poza sezonem.

Tunia nie wiem co Ci ten dzierżawca zrobił ale poszedłem tam rano i powiem Ci że czysto, zagrabione brak śmieci i dziur w pomoście nawet petów na plaży nie widać jakiś jeden który nawet podniosłem więc nie wiem o co tyle krzyków poważnie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #40 tunia 2018-08-08 11:34
Ja tam nie lubię miasta Myślibórz, ale przyznam szczerze, że plaży, to możemy im pozazdrościć. Czysto, schludnie i nieograniczony dostęp dla mieszkańców. W Myśliborzu o plażę dba OSiR i wygląda ona naprawdę na zadbaną. A u nas, w Barlinku, o plażę dba dzierżawca i wygląda ona miernie, w dodatku broni do niej dostępu poza sezonem letnim. Dla mnie to nie ma znaczenia, kto zarządzałby plażą - PGK, OSiR, czy dzierżawca. Chciałabym, aby była ona zadbana i dostępna dla mieszkańców również poza sezonem.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #39 Guest 2018-08-08 09:44
Obowiazki osiru przejął PGK. Kolejna spółka gminna... OSIR w Barlinku to kolejny prezes, wice, i jeden pracownik. Tego chcecie?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #38 Guest 2018-08-08 09:31
Cytuję Guest:
Nie ma OSIR obecny burmistrz z rada go zlikwidował, i od tej pory błąka się plaża po dzierżawcach.

Obecny burmistrz? Chyba poprzedni?
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #37 Guest 2018-08-08 06:07
Nie ma OSIR obecny burmistrz z rada go zlikwidował, i od tej pory błąka się plaża po dzierżawcach.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 #36 Guest 2018-08-07 19:55
A w Barlinku mamy w ogóle instytucję jaką jest OSiR? ***
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #35 Guest 2018-08-07 17:08
Cytuję Guest:
Jestem turysta przyjeżdżających często na plażę do Barlinka wszedłem na stronę szukając jakis nadchodzących atrakcji i trafiłem na ten artykuł. Powiem wam mieszkańcy Barlinka chyba jesteście jacyś chorzy krytykując ta plażę jest czysto może gdzie nie gdzie jakieś pety ale jest tam zakaz palenia ogolnie ład i porządek jako turysta nie mam się do czego przyczepić pomost trzyma się kupy wiadomo mógł by być z plastiku ale jest dobry w ogóle nie wiem o co awantura o piach i wodę ludzie jedzie na inne plaże i porównajcie będziecie zadowoleni z tego co macie. Turysta Gorzów

Porównanie mamy z Mysliborzem. Tam glony są wycięte i dostęp do plaży miejskiej za darmo cały rok. A w Barlinku wejście na teren plaży płatne i możliwe tylko latem. OSiR tam sprząta plażę codziennie i petów nie ma.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 #34 Guest 2018-08-07 15:57
Dzięki za obiektywne spostrzeżenia.
Widać, że stan się pogorszył - niektórych grafomanów, bo na pewno nie plaży.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #33 Guest 2018-08-07 15:04
Jestem turysta przyjeżdżających często na plażę do Barlinka wszedłem na stronę szukając jakis nadchodzących atrakcji i trafiłem na ten artykuł. Powiem wam mieszkańcy Barlinka chyba jesteście jacyś chorzy krytykując ta plażę jest czysto może gdzie nie gdzie jakieś pety ale jest tam zakaz palenia ogolnie ład i porządek jako turysta nie mam się do czego przyczepić pomost trzyma się kupy wiadomo mógł by być z plastiku ale jest dobry w ogóle nie wiem o co awantura o piach i wodę ludzie jedzie na inne plaże i porównajcie będziecie zadowoleni z tego co macie. Turysta Gorzów
Cytować | Zgłoś administratorowi