pldaenfrdeuk


 sobota 23 marca 2019r.   imieniny: Katarzyna, Piotr, Zbysław

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

W dniach 16 - 20 lipca, odbył się II etap polsko-niemieckiego projektu pt.”Odkrywamy swoje pasje”.  Pod hasłem „Odkrywcze wakacje” –  ok. trzydzieścioro dzieci, spędziło ze sobą pięć ciekawych dni. W tym czasie odbywały się różnego rodzaju zajęcia i warsztaty, każdy mógł znaleźć dla siebie, coś co go szczególnie interesowało lub poznać coś, z czym jeszcze się nigdy nie spotkał.

Oczywiście figla płatała pogoda i organizatorzy musieli dopasowywać się do warunków atmosferycznych. Jednak cele zostały osiągnięte. Dzieci w tych dniach uczestniczyły w warsztatach graffiti, poznawały metody pracy, samodzielnie na przygotowanych płytach i folii strecz mogli robić własne obrazy. Korzystali z przygotowanych na specjalnych foliach szablonów, uczyli się kolejno nakładać odpowiednie kolory farb oraz wspólnie przygotowywali się do zrobienia muralu. Cały czas do ich dyspozycji był prowadzący warsztaty, a także tłumacz, który pomagał w komunikacji. Inne warsztaty to praca w glinie i zajęcia recyklingu.

 

REKLAMA

Młodzi artyści sprawdzali się również w projektowaniu własnych toreb, każdy przygotował swój projekt i przeniósł to na torbę za pomocą specjalnych mazaków. Nie brakowało zajęć ruchowych. Z instruktorem prowadzone były warsztaty taneczne oraz zajęcia z samoobrony, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodych osób. Kiedy pogoda w końcu pozwoliła na spacer nad jezioro, wszyscy korzystali z kąpieli na plaży miejskiej oraz wybrali się na rejs żaglówką po jeziorze. Największą atrakcją dla uczestników był całodniowy wyjazd. Rano grupa pojechała do Szczecina, gdzie zwiedzano Muzeum Techniki oraz pokazano najciekawsze miejsca miasta. Był również czas na zakupy. Natomiast po południu autokarem przejechano do Gryfina, gdzie wodnym szaleństwom w Aqua Parku nie było końca. Te pięć dni pozwoliło na zintegrowanie się dzieci, które podczas wspólnych zajęć  znalazły wiele ciekawych tematów, nie zabrakło czasu na gry i zabawy integracyjne. Był to bardzo intensywny tydzień zarówno dla uczestników, jak ich opiekunów. 

Projekt odbył się dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) oraz budżetu państwa (Funduszu Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania).

BOK

barlinek

 

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież