pldaenfrdeuk

 środa 22 maja 2019r.   imieniny: Emil, Helena, Julia, Wiesław

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

W dniach 29.07. - 04.08.2018 r. 20 uczestników i 3 opiekunów z Barlinka, brało udział w polsko- niemieckim projekcie pt.: "Ogień, woda, powietrze i ziemia" organizowanym przez IG Frauen w Prenzlau. Polskie dzieci i młodzież spędziły tydzień ze swoimi nowymi koleżankami i kolegami z Niemiec.

Był to czas pełen atrakcji i niespodzianek. Uczestnicy byli podzielenie na grupy odpowiadające żywiołom i każdego dnia poznawali kolejne z nich. W „dniu wody” były to głównie atrakcje nad jeziorem, tj.: kąpiel w jeziorze, pływanie rowerkami i kajakami oraz jedzenie smacznych lodów. Natomiast wieczorem odbyła się bitwa wodna w Uckerwelle. „Dzień ognia” to kreatywne zajęcia wykonywania świeczek wg własnego pomysłu oraz zwiedzanie jednostki straży pożarnej w Prenzlau a na kolację kiełbaski z ogniska.

 

REKLAMA

Kolejny dzień poświęcony był ziemi i istotom na niej żyjącym. Zorganizowano wówczas wyjazd do Angermunde i Blumberger Mühle, zwiedzano tam między innymi mini zoo i młyn Blumberger. Wieczorem uczestnicy wykonywali maski zwierząt oraz metodą kolaż wyklejali krajobrazy. Ostatni z żywiołów, jaki poznawali to powietrze, tego dnia wszyscy udali się do „Małpiego Gaju” w Schorfheide, by wspinać się w parku linowym. Po południu podczas zajęć przygotowywano karteczki z życzeniami a następnie przyczepiano do balonów wypełnionych helem i wspólnie wypuszczono je przed budynkiem. Kolejny dzień minął pod hasłem: mali odkrywcy i młodzi tancerze. Tego dnia uczestnicy poznawali świat przez mikroskop i uczestniczyli w zajęciach tanecznych. Z racji pięknej pogody udali się nad jezioro, a wieczorem podczas wędrówki odbyło się poszukiwanie złota.

W trakcie pobytu nie zabrakło wspólnej dyskoteki, gier i zabaw integracyjnych oraz wieczoru filmowego. Ten upalny tydzień był bardzo intensywny, w tym czasie udało się poznać nowych kolegów i koleżanki, wymieniono się kontaktami, wszyscy zmęczeni ale szczęśliwi wrócili do swoich domów.

Całe przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Program Interreg Va) oraz ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

BOK

barlinek

 

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież