pldaenfrdeuk

 niedziela 29 marca 2020r.   imieniny: Eustachy, Ostap, Wiktoryn

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Z srebrnym medalem z Mistrzostw Europy wraca nasza Sofia Ennaoui! Podopieczna Wojciecha Szymaniaka była druga w niedzielnym finale biegu na 1500 metrów. W piątek odbyły się dwa biegi półfinałowe na 1500 metrów. Nasza zawodniczka wystąpiła w tym drugim, który wygrała.

Okazało się, że Ennaoui pobiegła szybciej, niż Laura Muir - zwyciężczyni pierwszego biegu. Jednak był to bieg eliminacyjny, więc najważniejsze było, aby zmieścić się w czołowej czwórce. Bez większego znaczenia był czas dla tych zawodniczek, które planowały się w tej czołówce zmieścić.

 

REKLAMA

W finale do faworytek zaliczane były Brytyjki - wspomniana Muir oraz Laura Weightmann. Nasza Sofia od początku biegła klasycznie, najpierw lekko z tyłu. Co ciekawe, na pierwszym okrążeniu nawet za nią była Muir, która jednak szybko zaczęła się przesuwać na czoło stawki. Polka jednak pilnowała tempa Brytyjek, nie dała się zgubić, czym nieco zmieniła swój styl. W połowie dystansu dwie Brytyjki zaczęły robić przewagę, ale na ostatnim okrążeniu długi finisz rozpoczęła Ennaoui. Nasza zawodniczka najpierw odpierała ataki Ciary Mageean, a na ostatnich metrach rozdzieliła jeszcze Brytyjki i wywalczyła srebro! Mistrzynią została Laura Muir, czyli faworytka, a z drugiego miejsca mogła się cieszyć nasza Sofia! Obrończynią tytułu była inna Polka - Angelika Cichocka, która w tegorocznym finale była 12.

Dodajmy, że bieg eliminacyjny Ennaoui wygrała z czasem 4:08.60, a srebro dał jej czas 4:03.08. To oznacza, że w finale nasza reprezentantka musiała pobiec o ponad 5 sekund szybciej, a jeszcze na ostatniej prostej dała z siebie wszystko i zdecydowanie pomniejszała stratę do Muir. Na tę Brytyjkę jednak zabrakło już dystansu. Cieszymy się jednak ze srebra!

Dawid Lis

 

barlinek

Sofia Ennaoui Facebook

Alek - nasz błąd. Dziękujemy za zwrócenie uwagi ;)

 

Komentarze  
-2 # Guest 2018-08-15 18:12
Cytuję Guest:
Sofia Ennaoui pochodzi z Lipian, jej trener mieszka w Barlinku. Dziewczyna obecnie mieszka w Szczecinie.

na jej prywatnym profilu na facebook ma napisane,ze mieszka w Barlinku….ostatnio jak miala wolne to zdjecia robila w Barlinku
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2018-08-14 23:33
Sofia Ennaoui pochodzi z Lipian, jej trener mieszka w Barlinku. Dziewczyna obecnie mieszka w Szczecinie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2018-08-14 06:35
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Nasza nasza nasza w artykule piszą.niby czemu nasza?

Może dlatego że mieszka w Barlinku



Na Pudelku jest artykuł ....że mieszka w Szczecinie,pochodzi z Berlina . Już sama zgłupiałam.

Fragment wywiadu z 2017 roku :"Wychowałam się w Lipianach, do których teraz wpadam tylko sporadycznie na święta, a do Szczecina przeniosłam się w 2015 roku, gdy podjęłam studia w Wyższej Szkole Bankowości, gdzie zgłębiam tajniki logistyki, a obecnie jestem na II roku. W stolicy województwa przebywałam jednak praktycznie tylko rok, bo w ubiegłym przeprowadziłam się do Barlinka, gdzie mieszka mój trener Wojciech Szymański. W dalekosiężnych planach mam jednak powrót na stałe do Szczecina."

Szymaniak*
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2018-08-13 21:06
Gratulacje i Wielkie Brawa, życzenia Złotych Medali w przyszłości. Władze Barlinka powinny zadbać o należyte uhonorowanie Medalistki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2018-08-13 20:38
W takiej drobniutkiej osóbce taki ogromny duch walki. Gratuluje, z ogromna przyjemnoscia czytam o kolejnych sukcesach, i zawsze trzymam kciuki za kolejne. Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2018-08-13 18:20
Jak ona to zrobiła pokonując długonogie rywalki ? Gratulacje :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2018-08-13 16:04
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Nasza nasza nasza w artykule piszą.niby czemu nasza?

Może dlatego że mieszka w Barlinku



Na Pudelku jest artykuł ....że mieszka w Szczecinie,pochodzi z Berlina . Już sama zgłupiałam.

Fragment wywiadu z 2017 roku :"Wychowałam się w Lipianach, do których teraz wpadam tylko sporadycznie na święta, a do Szczecina przeniosłam się w 2015 roku, gdy podjęłam studia w Wyższej Szkole Bankowości, gdzie zgłębiam tajniki logistyki, a obecnie jestem na II roku. W stolicy województwa przebywałam jednak praktycznie tylko rok, bo w ubiegłym przeprowadziłam się do Barlinka, gdzie mieszka mój trener Wojciech Szymański. W dalekosiężnych planach mam jednak powrót na stałe do Szczecina."
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2018-08-13 15:47
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Nasza nasza nasza w artykule piszą.niby czemu nasza?

Może dlatego że mieszka w Barlinku



Na Pudelku jest artykuł ....że mieszka w Szczecinie,pochodzi z Berlina . Już sama zgłupiałam.


nie czytaj Pudelka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2018-08-13 15:05
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Nasza nasza nasza w artykule piszą.niby czemu nasza?

Może dlatego że mieszka w Barlinku



Na Pudelku jest artykuł ....że mieszka w Szczecinie,pochodzi z Berlina . Już sama zgłupiałam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2018-08-13 12:18
Cytuję Alek:
To nie wiedziałem że zawodniczki na ME są podzielone na grupy odpowiadające żywiołom i poznają je każdego dnia oraz że kąpią się w jeziorze :) .A tak na poważnie Panie Dawidzie pisząc tylko o jednej zawodniczce przy tak wielkim sukcesie całej polskiej reprezentacji lekkoatletycznej jest lekkim nietaktem i nie ma tu znaczenia skąd pochodzą zawodnicy.


A mogło by być troszkę lepiej i zajęlibyśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej, gdyby Lewandowski zaczął finiszować kilka metrów szybciej. Byłby na pewno złoty medal - I tak jesteśmy zaskoczeni Jego medalem 9On sam również).
A tak poza tym najbliżej Barlinianczykom ( czy jakoś tak) najbliżej jest Sofii Ennaoui z Lipian więc, dlatego najbardziej cieszy Jej sukces.
Szkoda tylko, że ta "europejska" federacja lekkoatletyczna nie daje nagród finansowych za medale. Tyle kasy zarobili na widzach i reklamach - przez reklamy nasza podwójna złota Justyna musiała mieć dwa biegi finałowe w odstępie niecałych dwóch godzin. A i tak pokazała Swoje.
A niemcy i tak zignorowali Polkę - Na oficjalnym profilu na Twitterze organizowany był konkurs na wydarzenie dnia - Trzy złote medale Polaków w ciągu jednego dnia, w tym szczególnie wyczyn Justyny Święty-Ersetic, która w ciągu niecałych dwóch godzin zdobyła dwa złote medale, to niestety za mało dla organizatorów imprezy, by uwzględnić Polkę w zestawieniu. Wywołało to bardzo duże oburzenie wśród internautów, którzy wyrażali w mediach społecznościowych swoje niezadowolenie z powodu decyzji organizatorów.
(( W zestawieniu uwzględniono: Brytyjkę Dinę Asher-Smith (zwyciężczyni w biegu na 200 metrów), Niemca Mateusza Przybylko (wyrównał rekord życiowy w skoku wzwyż), Chorwatkę Sandrę Perković (piąty raz z rzędu zdobyła tytuł mistrzyni Europy w rzucie dyskiem) i Norwega Jakoba Ingebrigtsena (medalista na dystansie 5000 metrów). - a Polka była za "słaba" do tego zestawienia)

P.S. Może tak być?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2018-08-13 10:38
Cytuję Guest:
Nasza nasza nasza w artykule piszą.niby czemu nasza?

Może dlatego że mieszka w Barlinku
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-14 # Alek 2018-08-13 10:28
To nie wiedziałem że zawodniczki na ME są podzielone na grupy odpowiadające żywiołom i poznają je każdego dnia oraz że kąpią się w jeziorze :) .A tak na poważnie Panie Dawidzie pisząc tylko o jednej zawodniczce przy tak wielkim sukcesie całej polskiej reprezentacji lekkoatletycznej jest lekkim nietaktem i nie ma tu znaczenia skąd pochodzą zawodnicy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2018-08-13 09:50
Brawooo!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2018-08-13 09:19
Brawo Sofia! jesteś WIELKA!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-18 # Guest 2018-08-13 08:55
Nasza nasza nasza w artykule piszą.niby czemu nasza?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # Guest 2018-08-13 08:19
Brawo Sofia!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+20 # Guest 2018-08-13 07:20
Piękny sukces! Emocje były do końca!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # Guest 2018-08-13 07:13
Sofia jest Wspaniała!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+22 # Guest 2018-08-13 07:01
Gratulacje. Super dziewczyna-:) -:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi