czwartek 25 kwietnia 2024r.   imieniny: Jarosław, Marek, Wasyl

barlinek

Gorzowska Stal w niedzielę pokonała rywala z Wrocławia 46:44. Dzień wcześniej Bartek walczył w kolejnej rundzie Grand Prix w Malilli, gdzie dołożył 14 punktów do klasyfikacji generalnej. W ostatnich dniach sporo jazdy mieli nasi zawodnicy. W ubiegłym tygodniu w Polsce odbywały się finały, odpowiednio mistrzostw Polski juniorów oraz seniorów.

W obu tych turniejach wystąpili nasi przedstawiciele. W piątek (3 sierpnia) w finale MIMP Hubert Czerniawski wywalczył 6 punktów i zajął 11. miejsce. Dzień później, w finale IMP w Lesznie, Bartek Zmarzlik dojechał aż do finału zawodów, a w decydującym wyścigu został wykluczony za spowodowanie upadku przeciwnika i zakończył turniej na czwartej pozycji. W niedzielę (5 sierpnia) na gdańskim owalu odbył się natomiast turniej - Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi. W PGE IMME 23-latek z Kinic awansował do półfinału, ale tam dojechał do mety trzeci, a tylko zwycięzca awansował do finału.

Ostatni weekend był równie pracowity. W sobotę w szwedzkiej Malilli odbyła się szósta runda Grand Prix. W dzień turniej spadł jednak deszcz. Na szczęście organizatorzy przykryli tor plandekami, co uratowało owal. Po długich przygotowaniach, zawody rozpoczęły się z blisko dwugodzinnym opóźnieniem. Od początku bardzo szybki był Zmarzlik. Nie miało dla niego znaczenia z którego pola startował, choć może po prostu miał szczęście w losowaniu i dzięki temu w odpowiednim czasie stawał w odpowiednim miejscu. W serii zasadniczej Bartek stracił tylko "oczko", przegrywając w ostatnim starcie z Peterem Ljungiem. Tym samym z 14 punktami wygrał rundę zasadniczą i pewnie awansował do półfinału. W nim w pierwszym łuku nasz zawodnik upadł na tor, ponieważ przy krawężniku wyprzedzał go Fredrik Lindgren. Sędzia zdecydował o wykluczeniu Zmarzlika, z czym nasz zawodnik się nie zgadzał. To oznaczało, że zawody zakończył z 14 punktami. W klasyfikacji generalnej Zmarzlik ma już 69 punktów i zajmuje obecnie 4. miejsce. Kolejny turniej GP odbędzie się na jego domowym torze - w Gorzowie.

- Runda zasadnicza w miarę fajnie poszła. Dołożyłem kolejne punkty do klasyfikacji generalnej. Jeszcze mnóstwo pracy, cztery rundy do końca - ocenił krótko sobotnie zawody Bartek.

W niedzielę gorzowska Stal podejmowała Betard Spartę Wrocław. O wywalczenie bonusu było trudno, ponieważ gorzowianie musieli by pokonać Spartę 55:35. Nie był to wynik niemożliwy do osiągnięcia, jednak rywal postawił wysoko poprzeczkę. Świadczyć o tym powinno chociażby to, że Bartek został przywieziony na 1:5. Nasz zawodnik musiał oglądąć plecy dwóch rywali i nie był w stanie ich chociaż rozdzielić. Maciej Janowski i Vaclav Milik postawili szczelny mur, którego nie mógł zburzyć Zmarzlik. Dodatkowo 23-latek z Kinic stracił jeszcze "oczko" w kolejnej rywalizacji z Janowskim. Ostatecznie Stal zwyciężyła 46:44, a Bartek uzbierał 12 punktów. Bardzo słaby występ zanotował natomiast Hubert Czerniawski, który w trzech wyścigach nie wywalczył żadnego punktu.

- Spotkanie było mega ciężkie. Mecz się mógł podobać, zacięty do ostatniego biegu. Fajnie, że wygraliśmy. Cały czas z czymś walczymy. Koncentrujemy się i jedziemy dalej. Maciek z Vaszkiem jechali wzorowo parowo i nie szło ich minąć. Start zepsułem sobą i było po wyścigu. Maciek umiejętnie mnie blokował - przyznał Bartek.