pldaenfrdeuk

 piątek 3 kwietnia 2020r.   imieniny: Antoni, Pankracy, Ryszard

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Od pewnego czasu, czytelnicy alarmują nas, iż po budowanej ścieżce rowerowej Barlinek – Dzikowo, poruszają się samochody oraz quady. Nie oddana jeszcze oficjalnie do użytkowania droga, jest miejscem, z którego bardzo często korzystają rowerzyści, osoby jeżdżące na rolkach i spacerowicze.

Pojazdy mechaniczne w tym miejscu stwarzają ogromne zagrożenie i każde takie nadużycie, powinno zostać zgłoszone na policję. Zapytaliśmy w Zachodniopomorskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich, czy wprowadzone zostaną odpowiednie zabezpieczenia aby w przyszłości takie incydenty nie miały miejsca. Jak powiedział nam kierownik projektu Janusz Komorowski, aby z drogi rowerowej nie korzystały pojazdy nieuprawione, zamontowane zostaną zabezpieczenia w postaci słupków przeszkodowych.

REKLAMA

Dodatkowo, w określonych lokalizacjach, miejscach niebezpiecznych, przewiduje się wykonanie i zamontowanie barierek zabezpieczających drewnianych. Zapytaliśmy również o oficjalny termin oddania inwestycji do użytkowania. Przypomnijmy, że mija on 17 sierpnia. W dniu 17 sierpnia upływa termin zakończenia robót na w/w zadaniu i rozpocznie się, zgodnie z umową, procedura odbioru w/w robót. Dopiero po zakończeniu procedury odbiorowej i spisaniu Protokołu Odbioru, może nastąpić przekazanie drogi rowerowej do użytkowania.- powiedział Janusz Komorowski z ZZDW.

monikary

 

barlinek
Foto: Czytelnik - dziękujemy

 

Komentarze  
+2 # Guest 2018-08-26 19:05
Cytuję łach:
Cytuję Guest:
nowa droga rowerowa a już problemy z przejazdem-pełno małych kamieni.czy wykonawca dobrze pomyślał robiąć pobocza z sypkiego kruszywa.

Nie narzekaj tylko poczekaj aż zostanie oddana do użytku. Kamienie to zapewne następstwo poruszania się tam sprzętu budowlanego, przecież rowerem nie "naciągniesz" kamieni z pobocza.

No właśnie, na ścieżce mnóstwo kamyczków, które utrudniają jazdę rowerem. Ja nie mam roweru górskiego z przerzutkami, tylko taki miejski z delikatniejszymi oponami i lawirowanie między tym kruszywem nie było fajne. Tylko pęd powietrza za samochodem, motorem albo quadem, które zahaczają o pobocze może narzucać żwiru na drogę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2018-08-25 21:31
Chodzę tą trasą 11 lat i będę dalej chodzić ..Wydaje mi się ,że niektórym rowerzystom przydało by się szkolenie z kultury osobistej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2018-08-25 19:01
Cytuję Guest:
Nie wiem co komu przeszkadza quad czy motor bardziej denerwują mnie Ci co ida cala drogą i nie zejdą pomimo zwrócenia uwagi, tak wiec to ze jest quad czy motor to nie sprawia duzego problemu troche tolerancji dla innych :/

Czego nie rozumiesz w zwrocie Ścieżka Rowerowa!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 # Mały Kazio 2018-08-22 22:29
Cytuję Guest:
[quote name="Mały Kazio"]Proponuję aby *** przyłapani na ujeżdżaniu czterema kołami ścieżek rowerowych, byli kierowani na ponowne egzaminy praw jazdy. Dotyczy to wszystkich ścieżek, z tzw krzynkowską przede wszystkim. Ludzie - ..............

Nie - cyklistów nawracać na dobrą wiarę a czterokołowców piętnować pod pręgieżem ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2018-08-22 12:42
Cytuję Mały Kazio:
Proponuję aby *** przyłapani na ujeżdżaniu czterema kołami ścieżek rowerowych, byli kierowani na ponowne egzaminy praw jazdy. Dotyczy to wszystkich ścieżek, z tzw krzynkowską przede wszystkim. Ludzie - róbta foto i wysyłajcie do mundurowych. Niech *** nie czują się anonimowi. Pokazać ich twarz.

a szosowa w stronę ronda ma ścieżkę dla rowerów a cykliści i tak drogą jadą to tam postawić znak zakaz rowerem tak???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Mały Kazio 2018-08-21 12:52
Proponuję aby *** przyłapani na ujeżdżaniu czterema kołami ścieżek rowerowych, byli kierowani na ponowne egzaminy praw jazdy. Dotyczy to wszystkich ścieżek, z tzw krzynkowską przede wszystkim. Ludzie - róbta foto i wysyłajcie do mundurowych. Niech *** nie czują się anonimowi. Pokazać ich twarz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # Guest 2018-08-21 10:12
Droga rowerowa jest do jazdy rowerowej , jeszcze jedno Śmieci proszę zabierać z sobą a nie zostawiać na poboczu ścieżki ,brak kultury u ludzi ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+23 # Guest 2018-08-20 12:04
Smutne, że nawet tak fajnej i pozytywnej rzeczy nie potrafią uszanować!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 # Guest 2018-08-20 11:43
Cytuję Guest:
Nie wiem co komu przeszkadza quad czy motor bardziej denerwują mnie Ci co ida cala drogą i nie zejdą pomimo zwrócenia uwagi, tak wiec to ze jest quad czy motor to nie sprawia duzego problemu troche tolerancji dla innych :/

..to jest ścieżka rowerowa nie motorowerowa ,właśnie dlatego przeszkadza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2018-08-20 11:23
Cytuję Guest:
To co - ja nawet zimową porą skuterem nie mogę dojeżdżać tamtędy do pracy tylko utrudniać ruch na drodze dla samochodów?

Zima nie przejedziesz.chyba ze wezmiesz z soba lopate
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-31 # Guest 2018-08-20 11:18
Nie wiem co komu przeszkadza quad czy motor bardziej denerwują mnie Ci co ida cala drogą i nie zejdą pomimo zwrócenia uwagi, tak wiec to ze jest quad czy motor to nie sprawia duzego problemu troche tolerancji dla innych :/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-25 # Guest 2018-08-20 11:15
To co - ja nawet zimową porą skuterem nie mogę dojeżdżać tamtędy do pracy tylko utrudniać ruch na drodze dla samochodów?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-26 # Guest 2018-08-20 10:47
Jeśli nie ma zakazów wjazdu ani innych znaków to każdy może jeździć legalnie więc ci kierownicy nie popełnili wykroczenia . Trzymajmy się litery prawa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # Guest 2018-08-20 01:28
jak mozna bylo od razu nie pomyslec o slupkach blokujacych? przeciez wiadomo, jacy sa 'ludzie'
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # łach 2018-08-19 11:36
Cytuję Guest:
nowa droga rowerowa a już problemy z przejazdem-pełno małych kamieni.czy wykonawca dobrze pomyślał robiąć pobocza z sypkiego kruszywa.

Nie narzekaj tylko poczekaj aż zostanie oddana do użytku. Kamienie to zapewne następstwo poruszania się tam sprzętu budowlanego, przecież rowerem nie "naciągniesz" kamieni z pobocza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # Guest 2018-08-19 11:07
Do tego *** wywalają przy ścieżce kupy smieci. Co dzień jest wiecej...

***
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2018-08-19 10:56
nowa droga rowerowa a już problemy z przejazdem-pełno małych kamieni.czy wykonawca dobrze pomyślał robiąć pobocza z sypkiego kruszywa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2018-08-18 21:43
Do Guest12 no poszalałeś/łaś szkoda, że nie na temat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2018-08-18 21:19
ostatnio jechał tam ciągnik z przyczepą, oraz ładowarka teleskopowa. była to firma zwożąca sprasowaną słomę z pól... brak słów na ***
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 # Guest 2018-08-18 21:01
Tak przy okazji jak kto ma za dużo wolnego czasu to polecam jazdę za samochodem w którym odbywa się egzamin na prawo jazdy w Barlinku. Za takie błędy ludzie nie zdają, że z pełną odpowiedzialnością stwierdzam że 99 % ludzi posiadających samochody w Barlinku gdyby miało zdawać ponownie to nie zda. Włącznie z tymi co uczą na kursach jazdy. Dla mnie takie wymagania są przesadne, precyzji nabywa się z czasem jaki się siedzi za kółkiem. Tak jak pilot myśliwca liczy się ilość wylatanych godzin. Rozumiem kardynalne błędy ale na prawdę panowie egzaminatorzy nawet wy nie jeździcie idealnie. Ponad 32 lata z kierownica często w warunkach bojowych więc wiem co piszę .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+27 # łach 2018-08-18 18:37
Już po oficjalnym otwarciu trasy przydałby się artykuł, który przedstawi wszystkim przepisy obowiązujące na tego typu ścieżkach. Po której stronie ruch pieszych, po której rowerów, kto jakie ma prawa i obowiązki? Mnóstwo osób korzysta ale niestety sporo nie wie do końca jak i czasami rodzą się niepotrzebne utarczki słowne. Redakcjo proszę rozważyć ten temat. Pozdrawiam wszystkich aktywnych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2018-08-18 18:00
Ludzie I na scieżce rowerowej ruch dalej prawostronny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2018-08-18 15:05
Cytuję Guest:
Trzeba było mu nie ustępować ...

Taa.trzebabylo mu noge podstawic to by sie wywrocil.***
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2018-08-18 13:29
Trzeba było mu nie ustępować ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-63 # Guest 2018-08-18 12:29
W czym ludzią przeszkadza quad który raz na rok sobie nią przejedzie czy on zrywa asfalt?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-8 # Guest 2018-08-18 10:30
Ja tu widzę świetny tor motocyklowy z cyklu jazda na czas. Gdzieś trzeba te opony zedrzeć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+21 # Mały Kazio 2018-08-18 09:18
Cytuję Guest:
Na ścieżce rowerowej od ronda do Jaromierek przy ogródkach działkowych nagminnie są parkowane samochody a zwłaszcza jeden. Ten proceder trwa już kilka lat i nikt nie potrafi skutecznie zareagować!

Bo to dziki kraj, panie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+26 # Guest 2018-08-18 07:49
Na ścieżce rowerowej od ronda do Jaromierek przy ogródkach działkowych nagminnie są parkowane samochody a zwłaszcza jeden. Ten proceder trwa już kilka lat i nikt nie potrafi skutecznie zareagować!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-45 # Guest 2018-08-18 00:53
Pozwolę sobie skomentować ten post używając ogólnie przeciętnego skrótu, na który składa się dwudziesta czwarta litera alfabetu łacińskiego, którą graficznie przedstawia się jako "X" oraz czwartą litera alfabetu, którą graficznie przedstawia się jako "D", celem wyrażenia mojego rozbawienia treścią, z którą się właśnie zapoznałem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+40 # Guest 2018-08-18 00:17
Co za ***l!!! Szkoda ze nie widac rejestaracji auta. Jeszcze nie została ta ścieżka oficjalnie oddana a juz niszcza co za ludzie. Oj potrebne te słupki, bo długo ścieżka nie pobedzie..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+39 # Guest 2018-08-17 22:51
Jeżdżę dość często rowerem po tej ścieżce i samochód to przesada ale ludzie spacerując chodzący z kijkami czy jeżdżący rowerami nie zapominajcie że z tej ścieżki korzystają również inni uczestnicy i proszę Was zajmujcie jedną stronę a nie całą szerokość ścieżki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+89 # Guest 2018-08-17 19:28
każdy ma telefon z kamerą. Nagrać filmik i zanieść policji. I taki janusz jest ugotowany
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi