pldaenfrdeuk

 niedziela 29 marca 2020r.   imieniny: Eustachy, Ostap, Wiktoryn

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Ostatni weekend lekkoatletycznej Diamentowej Ligi został rozdzielony na dwa miasta. Nasza Sofia Ennaoui startowała w Brukseli, gdzie w finale na 1500 metrów zajęła siódme miejsce.

O dobry wynik łatwo nie było, ponieważ od początku mocne tempo narzuciły rywalki. Na czele pojawiła się m.in. Laura Muir - mistrzyni Europy, z którą Sofia przegrała w Berlinie. Podopieczna Wojciecha Szymaniaka zaczęła spokojnie, biegnąc pod koniec stawki.

 

REKLAMA

Z czasem nasza reprezentantka zaczęła się przesuwać i pokonywać kolejne rywalki, jednak czołowa czwórka miała już kilka sekund przewagi i nie było szans na walkę o lepszy wynik. Ostatecznie Sofia dobiegła do mety jako siódma, z czasem 4:03.49. Pierwsze cztery zawodniczki ukończyły bieg w czasie poniżej 4 minut.

Dodajmy, że niespełna dwa tygodnie wcześniej, 18 sierpnia w Birmingham, Ennaoui była trzecia w biegu na 1500 metrów, dzięki czemu wywalczyła dwunaste miejsce w cały cyklu diamentowej ligi i dlatego mogła pojawić się na starcie w Brukseli.

Dawid Lis

 

barlinek

 Foto/Archiwum:  Mistrzostwach Europy w Biegach Przełajowych w Chia na Sardynii 2016r.

 

Dodaj komentarz
Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.