poniedziałek 22 października 2018r.   imieniny: Filip, Halka, Kordula

Reklama

barlinek

Budowa obejścia Barlinka w ciągu DW 151 trwa a już teraz, przygotowywana jest dokumentacja i koncepcja kolejnej inwestycji, którą jest budowa II etapu obejścia. Nowo budowany odcinek drogi, swój początek będzie miał na skrzyżowaniu ul. Gorzowskiej z ul. Długą i Jasną a koniec na ul. 31-go Stycznia.

We wrześniowym artykule „Średnicówka podrożała”, przytoczyliśmy słowa Burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego, który wstępnie zapowiedział rozpoczynającą się właśnie procedurę związaną z inwestycją. Na wspomnianej drodze, zaplanowano budowę dwóch rond po 2,5 mln każde. 

 

REKLAMA

Odcinek pomiędzy nimi to według wstępnych założeń, koszt ok. 5 mln zł. Pod koniec września tego roku, Zachodniopomorski Zarząd Dróg wojewódzkich w Koszalinie, ogłosił przetarg na „Opracowanie dokumentacji dla zadania pn. Budowa obejścia m. Barlinka w ciągu DW nr 151 – etap II”. Jak powiedział Burmistrz Barlinka „Zebranie dokumentacji łącznie ze wszystkimi pozwoleniami i decyzjami to czas ok. dwóch lat. W trzecim roku kolejnej kadencji inwestycja zostałaby zaplanowana do realizacji”. W projekcie, mają być uwzględnione również chodniki oraz ciągi pieszo – rowerowe.

 

barlinek

 

10 października w Barlineckim Ośrodku Kultury, odbędzie się podpisanie listu intencyjnego w sprawie budowy II obejścia Barlinka wzdłuż DW 151. Dokumenty podpiszą Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński oraz Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj.

Poniżej przedstawiamy Państwu dwie wstępne koncepcje, które powstały w 2013 roku. Nie należy traktować ich oczywiście jako ostateczne. Projekt nowej drogi wyłoniony zostanie po zakończeniu procedury przetargowej.

monikary

 

barlinek

barlinek

 

Komentarze  

+4 #35 Guest 2018-10-09 09:04
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Nikt niechce mieć "takiego czegoś" koło swojego domu. Dlatego powinna być OBWODNICA z prawdziwego zdarzenia. Taki "biedny" Myślibórz i dał radę a u nas problem.

Tylko ze u nas nie ma gdzie obwodnicy z prawdziwego zdarzenia wcisnac.w lesie ja wybudowac?albo tunel pod jeziorem?a co do halasu to przeprowadz sie na ul.Orzemyslowa.zobaczysz co to uciazliwy halas.wczoraj o 23 z obozu dziwne i głośne dzwieki dochodzily.pozdrawiam


Wczoraj o 23 kolejny hałas na górnym tarasie. Czy ktoś w ogóle na to zezwolił, czy to będzie cykliczne?

Te dziwne dzwieki z obozu mialy byc tylko podczas rozruchu tego czegoś co tam halasuje.a widac ze to bedzie dosc czeste zjawisko.najgorzej ze slychac te odgłosy po godz 23.o tyle dobrze ze nie jest tak goraco i okna zamykamy na noc.co bedzie latem?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #34 Mały Kazio 2018-10-09 06:37
Na takie cuda nikt nie pozwala. Nie widzę żadnego (oprócz niechlujstwa i lekceważenia wszystkich i wszystkiego) wytłumaczenia dla takich zachowań. Jest to ewidentne zakłócanie ciszy nocnej i burzenie miru domowego. To jest kryminał, mości korniki
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #33 Guest 2018-10-09 06:23
"Ta" koncepcja nadaje się na śmietnik!
Panowie "projektanci" zróbcie coś dobrze albo wcale!!!
Już raz popisaliście się z ul. 31-go Stycznia.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #32 Guest 2018-10-09 06:18
Krótkie pytanie?
Komu ma zrobić "dobrze" ta obwodnica?
1. Kierowcom
2. Mieszkańcom Barlinka
3. Wykonawcy
4. Pomysłodawcy
Dziękuje.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #31 Guest 2018-10-09 06:01
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Nikt niechce mieć "takiego czegoś" koło swojego domu. Dlatego powinna być OBWODNICA z prawdziwego zdarzenia. Taki "biedny" Myślibórz i dał radę a u nas problem.

Tylko ze u nas nie ma gdzie obwodnicy z prawdziwego zdarzenia wcisnac.w lesie ja wybudowac?albo tunel pod jeziorem?a co do halasu to przeprowadz sie na ul.Orzemyslowa.zobaczysz co to uciazliwy halas.wczoraj o 23 z obozu dziwne i głośne dzwieki dochodzily.pozdrawiam


Wczoraj o 23 kolejny hałas na górnym tarasie. Czy ktoś w ogóle na to zezwolił, czy to będzie cykliczne?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 #30 Guest 2018-10-08 09:01
Cytuję Guest:
Tylko koncepcja "A" jest zasadna i powinna brana byc pod uwagę.Wprawdzie pojawia się konieczność wykupu iwyburzenia budynków jednak prawda jest taka jak śpiewał zespół Demono "wszystko jest na sprzedaz" kwesti są tylko pieniądze... Jeżeli sredncowka w stronę Lidla M być funkcjonalna trzeba do minimum ograniczyć zjazdy na przyległe posesje poprzez ich wykup.


Nie zgadzam się z tym. Po co dodatkowe koszty ? Przez kilka zjazdów ?
Poza tym w koncepcji A rondo na Gorzowskiej zupełnie nie wiadomo dlaczego nie obejmuje ul Orężnej. Przecież to bez sensu taki wjazd zaraz przy rondzie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #29 Guest 2018-10-07 20:15
Cytuję Guest:
Nikt niechce mieć "takiego czegoś" koło swojego domu. Dlatego powinna być OBWODNICA z prawdziwego zdarzenia. Taki "biedny" Myślibórz i dał radę a u nas problem.

Tylko ze u nas nie ma gdzie obwodnicy z prawdziwego zdarzenia wcisnac.w lesie ja wybudowac?albo tunel pod jeziorem?a co do halasu to przeprowadz sie na ul.Orzemyslowa.zobaczysz co to uciazliwy halas.wczoraj o 23 z obozu dziwne i głośne dzwieki dochodzily.pozdrawiam
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #28 Guest 2018-10-07 19:24
Nikt niechce mieć "takiego czegoś" koło swojego domu. Dlatego powinna być OBWODNICA z prawdziwego zdarzenia. Taki "biedny" Myślibórz i dał radę a u nas problem.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 #27 Guest 2018-10-07 18:37
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Obejście Barlinka trzeba było kontynuować torowiskiem i na Moczkowie zrobić rondo z odejściem na Szczecin i Gorzów.
dokładnie tak poczynając od drogi brukowanej Moczkowo- szosa Barlinek - Rychnów i dalej w kierunku szosy Barlinek - Lipiany i dalej do szosy Barlinek - Przelewice za ZUO- Bomet i hop na Pełczycką.

At wymyślił.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #26 Guest 2018-10-07 17:35
Cytuję Guest:
Obejście Barlinka trzeba było kontynuować torowiskiem i na Moczkowie zrobić rondo z odejściem na Szczecin i Gorzów.
dokładnie tak poczynając od drogi brukowanej Moczkowo- szosa Barlinek - Rychnów i dalej w kierunku szosy Barlinek - Lipiany i dalej do szosy Barlinek - Przelewice za ZUO- Bomet i hop na Pełczycką.
Cytować | Zgłoś administratorowi