pldaenfrdeuk

 środa 19 czerwca 2019r.   imieniny: Borzysław, Gerwazy, Sylweriusz

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Hymnem „Gaudeamus Igitur” w wykonaniu grupy artystycznej Barlineckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, pod kierownictwem Romana Lackowskiego, 05 października na sali widowiskowej BOK, rozpoczęła się inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 Barlineckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Uroczystość swą obecnością zaszczycili m.in. Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, Przewodniczący RM Mariusz Maciejewski wraz z radnymi, dyrektor BOK Brygida Liśkiewicz a przede wszystkim seniorzy, słuchacze i sympatycy BUTW. W imieniu gospodarzy spotkania, prezes BUTW Marii Mitek i wiceprezesa Kazimierza Borowskiego, uroczystość poprowadziła Anna Adamiok.

W części oficjalnej spotkania, za pracę, wysiłek i zaangażowanie w działalność społeczną stowarzyszenia, podziękowania otrzymali: Joanna Domaradzka, Danuta Kowalek, Eugeniusz Kapuśniak, Leokadia Malanowska, Genowefa Maliszewska, Maria Piotrowska, Stefania Rudnicka, Tadeusz Ratuszny oraz Elżbieta Skolimowska. Po podziękowaniach, które wręczyli Burmistrz Dariusz Zieliński oraz Przewodniczący RM Mariusz Maciejewski, wszystkich zgromadzonych gości, zaproszono na część artystyczną, czyli nowy program w reżyserii Magdaleny Zynda – Lis „Między nami studentami”. Nie zabrakło kwiatów i prezentów dla Barlineckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podziękowano także realizatorom programu, którymi byli: Dyrektor BOK Brygida Liśkiewicz, Piotr Stanisławski, Eugeniusz Skoczylas, Katarzyna Bator, Anna Olszewska, Anna Adamiok, Magdalena Zynda – Lis oraz Roman Lackowski. Wieczór zakończył się spotkaniem przy kawie i ciastku we foyer sali widowiskowej BOK.

REKLAMA

Barlinecki Uniwersytet Trzeciego Wieku istnieje już od sześciu lat. W organizacji działa kilka sekcji, w których zainteresowani mogą poszerzać swoją wiedzę, przekazywać swoje doświadczenie, rozwijać współpracę. Są to sekcje – gimnastyczna, włóczykije, grupa rękodzieła artystycznego, grupa artystyczna, nauka języków angielskiego i niemieckiego, kawiarenka „Pod Sową”. Podczas ostatniego roku akademickiego odbyło się siedem wykładów a słuchacze uczestniczyli w wielu imprezach. Były to m.in. polonez z okazji 11-go listopada, VII Zachodniopomorskie Forum Liderów UTW, Ogólnopolski Rajd Nordic Walking Seniorów, IV Letnia Szkoła Seniora w Dziwnówku, Senioralia w Kołobrzegu.

Zorganizowano także wyjazdy na imprezy kulturalne takie jak m.in. wyjazd do Opery na Zamku w Szczecinie i do Filharmonii Gorzowskiej. Słuchacze odwiedzili Wrocław i okolice, Borne Sulinowo oraz Międzyzdroje i Wapnicę. W minionym roku odbyło się jedenaście spotkań zarządu BUTW, podczas których podjęto siedem uchwał. Barlinecki Uniwersytet Trzeciego Wieku znalazł się wśród uczestników projektów dwóch szczecińskich wyższych uczelni. Projekty te realizowane są przez Wyższą Szkołę Humanistyczną i Uniwersytet Szczeciński. BUTW wspierany jest przez Gminę Barlinek a słuchacze spotykają się na co dzień w Europejskim Centrum Spotkań.

monikary

 

 

Komentarze  

+7 # Guest 2018-10-06 12:13
Wspaniałe przedstawienie!Jestem pełna podziwu przpieknego przedstawienia,muzyki i tanca brawo!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież