poniedziałek 22 października 2018r.   imieniny: Filip, Halka, Kordula

Reklama

barlinek

05 października na Rynku Miejskim, stanęła zapowiadana przez Urząd Miejski makieta, przedstawiająca rzut Barlinka w I połowie XX wieku „z lotu ptaka”. Na modelu naniesiono najważniejsze miejsca dla ówczesnego miasta. Jest więc m.in. budynek sądu, ratusz, Dom Chiński (czyli dawna Wielka Furta Wodna), mury miejskie, szkoła średnia, młyn Vormühle, apteka „Pod orłem”, brama miejska oraz fontanna „Gęsiarka”.

Makieta, zaprojektowana została również z myślą o osobach niewidzących i niedowidzących, bowiem umieszczono na niej opisy w alfabecie Braille'a. Całość projektu wieńczy herb miasta.

Makieta Barlinka w I połowie XX wieku, powstała w ramach projektu „Odtworzenie walorów historycznych murów obronnych Barlinka”. Koszt całej inwestycji wyniesie 1.455.000 zł. Udział gminy 219.100 zł. Dofinansowane funduszami unijnymi z Urzędu Marszałkowskiego – prawie 1,3 mln zł.

REKLAMA

Przypomnijmy, że w ramach projektu, oprócz renowacji murów obronnych i makiety, wytyczony zostanie jeszcze szlak turystyczny. Dodatkowo, wydana zostanie broszura o obwarowaniach Barlinka autorstwa Błażeja Skazińskiego, ulotka, widokówka oraz gadżety promocyjne m.in. parasolki, magnesy. Koszt makiety to kwota 76625,21 zł. Dofinansowanie wyniosło 65 131,43 zł a wkład gminy to 11 493,78 zł.

monikary

 

Komentarze  

0 #14 Guest 2018-10-10 15:27
Kolejna atrakcja w Barlinku- cieszmy się po prostu!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #13 Marceli 2018-10-08 20:08
jak powiem, że pomysł i wykonanie bardzo mi sie podoba, to usłyszę, że plotę bzdury i się nie znam. Gdy zasugeruję, że mogłoby być lepiej, usłyszę, że plotę bzdury i się nie znam...Aż się boję pomyśleć, co bym usłyszał przy zjechaniu makiety do przysłowiowego zera. Dlatego powiem tak - fajnie jest, ale fajniej byłoby fajnie gdyby nie fajnie było...
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #12 Guest 2018-10-07 15:34
Basen dla Barlinka już jest, tylko stoi na wjeździe do Myśliborza:). Makieta całkiem, całkiem.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 #11 Guest 2018-10-07 14:26
Pieniadze wyrzucone w bloto.makieta haha i komu ona potrzebna?pewnie grube pieniadze na to poszlo.nie ma innych wazniejszych wydatkow?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #10 Guest 2018-10-07 11:49
Czy można wiedzieć ile kosztowala?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 #9 Guest 2018-10-07 06:46
Kampania obecnej władzy nazywa się Strefa ciszy.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 #8 Guest 2018-10-07 06:11
O basenach marzycie a zachwilę sezon grzewczy się zaczacznie a co za tym idzie zadymienie.Kiedy znajdą pieniądze na dopłaty do wymiany kotła.Jak zwykle władza oderwana od rzeczywistości buduje makiety.Co z tego że fajna jak tym smogiem trzeba oddychać.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-11 #7 Guest 2018-10-06 20:59
Ludzie poco to komu ta makieta,w muzeum takie rzeczy można oglądać-makieta tam już jest. Wspomagać Je przy okazji finansowo można,a tak wielkie fundusze zainwestować w coś sensownego co chodź trochę przyniesie korzyści,chodzby wspomniany basen.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #6 Guest 2018-10-06 15:31
Cytuję Guest:
Miał być basen... Za to mamy makiete i mural na Mickiewicza

a czy ktoś zna program wyborczy obecnego burmistrza i jego kandydatów? też basenem będzie nas mamił? A może inne pomysły ma, równie realne co budowa basenu?
Cytować | Zgłoś administratorowi
-11 #5 Guest 2018-10-06 15:29
makieta fajna ale dlaczego postawiona "bez głowy" ? tylko patrzeć jak jakiś parkujący samochód ją przewróci albo uderzy w oglądających makietę! Litości, kto zdecydował o miejscu?
Cytować | Zgłoś administratorowi