pldaenfrdeuk

 środa 19 czerwca 2019r.   imieniny: Borzysław, Gerwazy, Sylweriusz

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

O plany budowy parkingu pytał w trakcie sesji Rady Miejskiej Barlinka burmistrza Dariusza Zielińskiego, radny Cezary Michalak. Radny chciał się upewnić, czy ruszy jego budowa na ulicy Szpitalnej. Przypomnijmy, że zaparkowanie na niej samochodu graniczy z cudem.

A wizyty w tym rejonie policjantów drogówki, kończą się bardzo często wystawieniem mandatu kierowcy, który zaparkował w niewłaściwym miejscu.

 

REKLAMA

 

- Zgodnie z planem wyznaczonym przez radę miejską wystosowaliśmy zapytanie ofertowe, na przygotowanie koncepcji budowy parkingu przy ulicy Szpitalnej - wyjaśniał sprawę włodarz gminy. Wybrana została firma, która to przygotuje. Wysłaliśmy informacje dotyczące naszych oczekiwań. I czekamy na pierwsze projekty, które będziemy konsultować m.in. z państwem radnymi. Przypomnę też, że wcześniej podjęliśmy decyzje o tym, aby przygotować koncepcję parkingu miejskiego przy ul. Niepodległości, Różanej, Armii Polskiej. Czyli w sąsiedztwie ratusza. I tutaj też prace trwają, łącznie z przygotowaniem koncepcji i dokumentacji budowlanej.

js

 

barlinek

ul. Szpitalna 

 

Komentarze  

+3 # dorks 2018-10-12 08:19
Tylko szkoda, że tak późno panowie DZ i MM wzięli się za robotę, cztery lata absolutnej władzy, a oni teraz przed wyborami "coś robią"
Delikatnie mówiąc ŻENADA !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2018-10-11 22:58
Jeszcze trochę to nigdzie w tym mieście nie będzie drzewa bo jak nie jakiś nowy sklep budują to bloki parkingi i na drzewo to bedziecie patrzeć ale na plastikowe albo jak pojedziecie na wieś
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2018-10-11 12:08
Szkoda że gmina musi wywalić dodatkowo dwa miliony sto na obwodnicę.To marnotrawienie podatków, które jeszcze zostaną podniesione.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2018-10-10 10:49
Cytuję Mały Kazio:
Czy koncepcja przewiduje optymalne wykorzystanie terenu? Czy zauważono potrzebę stworzenia wydzielonych boksów do wynajmu? Wszak tuż obok duże osiedle z potężnym głodem garaży. Czy w jakimkolwiek punkcie wskazano do uwzględnienia w kocepcji konstrukcji wielopoziomowej? 2 - 3 pietra??? Czy tylko "polbruczek" i pozamiatane??


Jeśli dobrze zrozumiałem, chodzi Ci o parking naziemny? Jest to kilku milionowa inwestycja, tylko że bardzo potrzebna w centrum miasta. Może warto sporządzić spójny plan rewitalizacji Starego Miasta za kilkanaście milionów, i wykonywać go etapami. Te ulice typu Sądowa, Wylotowa, Wodna, Armi itd. te które są do remontu- wykładać kostką granitową, wzdłuż zrobić parkingi. Ujednolicić całe Stare Miasto. I właśnie wykonać duży parking kilkupiętrowy ramach takiego projektu. Nikt nie mówi że taka rewitalizacja musi być zrobiona przez rok. Może kiedyś "uwolnilibyśmy" rynek od aut
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+26 # Guest 2018-10-10 08:24
Tylko niech was ręka boska broni przed zrobieniem parkingu w parku naprzeciw ratusza, czego chce znany developer!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Mały Kazio 2018-10-10 07:12
Czy koncepcja przewiduje optymalne wykorzystanie terenu? Czy zauważono potrzebę stworzenia wydzielonych boksów do wynajmu? Wszak tuż obok duże osiedle z potężnym głodem garaży. Czy w jakimkolwiek punkcie wskazano do uwzględnienia w kocepcji konstrukcji wielopoziomowej? 2 - 3 pietra??? Czy tylko "polbruczek" i pozamiatane??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 # Guest 2018-10-10 06:16
Czyli pan Burmistrz robi koncepcję , a gdzie dokumentacja projekt bidowlany i wreszcie sama realizacja? W budzecie nie widzę pozycji budowa parkingu. Wyborcy nie są głupi!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Guest 2018-10-10 04:18
To nie zadanie "sławnego dewelopera", ale urzędników miasta wydających decyzje o zabudowie i organizacji przestrzeni miejskiej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+23 # Guest 2018-10-09 17:51
Cytuję Mały Kazio:
Sądowa niech zwróci się do sławnego dewelopera - może coś wymysli

Nigdy nie zgadzam się z komentarzami Małego Kazia, ale tutaj się zgodzę w 199%
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+34 # Mały Kazio 2018-10-09 17:36
Sądowa niech zwróci się do sławnego dewelopera - może coś wymysli
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2018-10-09 15:19
Super cieszymy się z tej wiadomości. Ale patrząc na to co się dzieje na innych ulicach powinni również pomyśleć o porobieniu parkingów np. ul. Sądowa, tam nie ma gdzie zaparkować i są utrudnienia z przejazdem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi