pldaenfrdeuk

 środa 19 czerwca 2019r.   imieniny: Borzysław, Gerwazy, Sylweriusz

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Dnia 6 października na terenie sołectwa Moczydło odbyła się akcja pod hasłem „Aktywne Moczydło”. Na zbiórkę o godz. 10.00 przed świetlicą stawili się wszyscy chętni do aktywnego zadbania o zdrowie.

Fizjoterapeuta - Kamil Wróblewski poprowadził wspólną rozgrzewkę. Następnie mieszkańcy Moczydła i ich przyjaciele rozdzielili się: część wyruszyła na 4 kilometrowy marsz nordic walking a część na 6 kilometrowy bieg przełajowy, by po godzinie znów spotkać się pod świetlicą. Przewidziany poczęstunek - grochówka bardzo smakowała wszystkim zebranym.

 

REKLAMA

 

Po posiłku najmłodsi zostali zaproszeni do zabawy. Było dużo śmiechu i radości, wyścigi w workach i puszczanie wielkich mydlanych baniek. W tym czasie reszta uczestników mogła zasięgnąć darmowej porady fizjoterapeuty, porozmawiać, skorzystać z bufetu kawowego. Szpital Barlinek zachęcał do badań profilaktycznych w ramach projektu „Rozwój profilaktyki nowotworowej w kierunku wykrywania raka szyjki macicy oraz raka jelita grubego w Szpitalu w Barlinku”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Zwieńczeniem akcji „Aktywne Moczydło” była prezentacja pani Magdaleny Ratajczak pt. „Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie jako smakujesz aż się zepsujesz”. Na zakończenie panie biorące udział w marszu lub biegu zrelaksowały się nakładając maseczki na bazie aloesu.

To była pogodna, październikowa, aktywna sobota!

Sołectwo Moczydło

 

Komentarze  

+5 # Guest 2018-10-11 21:52
Bardzo fajne, integrujące spotkania . Brawo pani Sołtys. Prosimy o więcej :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2018-10-11 10:31
Brawo!!!! Więcej takich spotkań, było bardzo miło..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież