pldaenfrdeuk

 środa 19 czerwca 2019r.   imieniny: Borzysław, Gerwazy, Sylweriusz

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

11 października w Europejskim Centrum Spotkań, odbyło się spotkanie ze Stanisławem Srokowskim, autorem książek o Kresach Wschodnich. Wieczór autorski nie był poświęcony tylko promocji książki „Nienawiść”, która stała się tłem filmu „Wołyń”, ale była to również lekcja historii, o której kiedyś nic nie mówiono.

Stanisław Srokowski w drastyczny i obrazowy sposób opowiadał o tragedii i ludobójstwie na Kresach Południowo – Wschodnich. Wykład ten wzbudził bardzo dużo emocji a na zakończenie padło wiele ważnych i ciekawych pytań, dzięki którym wywołana została ogólna dyskusja. W spotkaniu uczestniczył m.in. Prezes Stowarzyszenia Kresy Wschodnie – Dziedzictwo i Pamięć Jerzy Mużyło, który w tym dniu zaprosił do współpracy barlineckie Stowarzyszenie Miłośników Kresów Wschodnich, którego Prezesem jest Danuta Małodobra.

 

REKLAMA

 

Oba stowarzyszenia wyraziły chęć podjęcia wspólnych działań na płaszczyźnie upowszechniania dziedzictwa przodków i uczestnictwa w organizowanych przedsięwzięciach i wydarzeniach. Pierwszym z nich, na które zaproszono członków barlineckiego stowarzyszenia, będzie odsłonięcie pomnika „Pamięci ofiar nacjonalistów ukraińskich w latach 1939–1947”, który stanie na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Spotkanie ze Stanisławem Srokowskim, zorganizowało Muzeum Regionalne w Barlinku oraz Stowarzyszenie Kresy Wschodnie – Dziedzictwo i Pamięć.

monikary

 

Jak my lubimy takie komentarze ;)

SPOTKANIE Z AUTOREM "NIENAWIŚCI" - ZAPROSZENIE >>> 

 

Komentarze  

+1 # Guest 2018-10-14 20:03
Brawo Kamil Frelichowski to było piękne spotkanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2018-10-13 13:13
Guest 2: ofiary polskiego nacjonalizmu? Guest 2- piszesz bzdury i próbujesz wybielać ukraińskich morderców z UPA. Nie fałszuj histirii, nie siej fermentu, bo tu jeszcze żyją ludzie, którzy na wlasne oczy widzieli, jak wyżynano na ich oczach bliskich, nadziewano dzieci na sztachety od plotu a ty tu wyjezdzasz z polskim nacjonalizmem. Polacy nie sa nacjonalistami a juz na pewno nie zbrodniarzami wojennymi, jak to wiele srodowisk chce nam wmówić, podobnie jak chce nam wmowić, że II wojna swiatowa wybuchła przez Polskę i że to my bylismy mordercami a nie jej ofiarami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 # Guest 2018-10-12 20:42
Kiedy w Polsce zacznie się mówić o ofiarach polskiego nacjonalizmu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Guest 2018-10-12 17:53
Jak ja lubię takie info szczególnie po fakcie,ale tak to już się przyjęło na B-ek 24.Może czas zmienić nazwę na "After24"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież