pldaenfrdeuk

 środa 22 maja 2019r.   imieniny: Emil, Helena, Julia, Wiesław

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, ustosunkował się do pisma, przesłanego przez kandydata na burmistrza Cezarego Krzyżanowskiego. Zaakceptował podaną datę debaty, która wstępnie ma się odbyć 30 października o godz. 18.00.

Miejscem debaty, którą wskazał Cezary Krzyżanowski, będzie sala widowiskowa Barlineckiego Ośrodka Kultury. Moderatorem dyskusji pozostaje Jacek Słomka. W liście od Dariusza Zielińskiego, czytamy również, że zaprasza on wszystkie wskazana przez swojego kontrkandydata osoby, na spotkanie do Urzędu Miejskiego, celem omówienia scenariusza debaty.

 

REKLAMA

 

W nawiązaniu do komentarza jednego z naszych czytelników, przychylamy się do Jego prośby i zachęcamy Państwa do przesyłania pytań, które podczas debaty zostaną skierowane do kandydatów na Burmistrza Barlinka. Pytanie te wybierze i w Państwa imieniu zada Jacek Słomka.

Pytania prosimy publikować w komentarzach pod tym artykułem lub na fb.

Nie publikujemy pytań które już zostały zadane.

Jeżeli któreś z pytań nie zostało opublikowane prosimy o zamieszczenie na fb.

 

barlinek

 

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

+5 # Guest 2018-10-29 18:09
Cytuję Guest:
Czy w Barlinku w straży pożarnej wróci średnie auto gaśnicze? Które zostało zabrane na,, wieś,, i w tej chwili nawet mieszkańcy nie wiedzą o tym że całe miasto szpitale przedszkola szkoły hotele zabezpiecza jedno średnie auto które ma wody na sobie na jakieś 12 minut gaszenia..?


Co z tego że na wieś? Inne jednostki z gminy chociażby OSP Rychnów może dojechać w ciągu kilku, kilkunastu minut do Barlinka. A poza tym w mieście chyba nie bez znaczenia jest sieć hydrantowa. Na wsiach też są średnie samochody gaśnicze, a do zabezpieczenia są fermy i gospodarstwa rolne. Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Guest 2018-10-29 16:35
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Co z drogą Barlinek-Strapie? Jest w opłakanym stanie, a Ożar, ktory nie kończy się za nowo budowanymi szeregowcami, staje się sypialnią Barlinka. Czy planowane jest także w tej kadencji zajęcie się pociągnięciem kanalizacji do Ożaru? W programie wyborczym mowa jest o Dziedzicach, Strapiu, Nowej Dziedzinie ..? Co z Ozarem?


Kanalizacja Ożar - czytaj Uchwała Nr XLVIII/418/2017 Rady Miejskiej w Barlinku z 28.12.2017 r. - załącznik poz. 12 Ożar


Z tego co znalazłem to remont drogi i kanalizacja będzie przeprowadzona na długości 1,7km zaliczając do tego ulicę Okrętową w Barlinku. Zatem drodzy mieszkańcy Ożaru nie liczcie na to że do was dojadą :P
To jest ewidentnie robione pod nowe osiedle domków, czyli pod prywatnego inwestora a Was mają w ....
Zatem pytanie do kandydatów co dalej ? Kiedy to obecni mieszkańcy Ożaru doczekają się remontu drogi i kanalizacji ?

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Co z drogą Barlinek-Strapie? Jest w opłakanym stanie, a Ożar, ktory nie kończy się za nowo budowanymi szeregowcami, staje się sypialnią Barlinka. Czy planowane jest także w tej kadencji zajęcie się pociągnięciem kanalizacji do Ożaru? W programie wyborczym mowa jest o Dziedzicach, Strapiu, Nowej Dziedzinie ..? Co z Ozarem?


Kanalizacja Ożar - czytaj Uchwała Nr XLVIII/418/2017 Rady Miejskiej w Barlinku z 28.12.2017 r. - załącznik poz. 12 Ożar


Z tego co znalazłem to remont drogi i kanalizacja będzie przeprowadzona na długości 1,7km zaliczając do tego ulicę Okrętową w Barlinku. Zatem drodzy mieszkańcy Ożaru nie liczcie na to że do was dojadą :P
To jest ewidentnie robione pod nowe osiedle domków, czyli pod prywatnego inwestora a Was mają w ....
Zatem pytanie do kandydatów co dalej ? Kiedy to obecni mieszkańcy Ożaru doczekają się remontu drogi i kanalizacji ?


Musisz dobrze policzyć kilometry, a będzie do Kasztanowej . Szkoda, że nie pytałeś o to jako od prywaciarza kupowałeś działkę pod budowę domu !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2018-10-29 16:31
To mieszkańcy Ożaru będą jeździli inną drogą?
Dla nich ten spory odcinek nie będzie stanowił olbrzymiej poprawy bezpieczeństwa?

Co dalej?
- następny odcinek, i następny, i następny...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2018-10-29 15:06
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Co z drogą Barlinek-Strapie? Jest w opłakanym stanie, a Ożar, ktory nie kończy się za nowo budowanymi szeregowcami, staje się sypialnią Barlinka. Czy planowane jest także w tej kadencji zajęcie się pociągnięciem kanalizacji do Ożaru? W programie wyborczym mowa jest o Dziedzicach, Strapiu, Nowej Dziedzinie ..? Co z Ozarem?


Kanalizacja Ożar - czytaj Uchwała Nr XLVIII/418/2017 Rady Miejskiej w Barlinku z 28.12.2017 r. - załącznik poz. 12 Ożar


Z tego co znalazłem to remont drogi i kanalizacja będzie przeprowadzona na długości 1,7km zaliczając do tego ulicę Okrętową w Barlinku. Zatem drodzy mieszkańcy Ożaru nie liczcie na to że do was dojadą :P
To jest ewidentnie robione pod nowe osiedle domków, czyli pod prywatnego inwestora a Was mają w ....
Zatem pytanie do kandydatów co dalej ? Kiedy to obecni mieszkańcy Ożaru doczekają się remontu drogi i kanalizacji ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Luna 2018-10-29 11:18
Co przyszły burmistrz zamierza uporządkować kwestie gruntów pod budynkami, gdzie działki przypisane są do nieruchomości po obrysie budynku? Sytuacja taka powoduje, że wszyscy mieszkańcy Barlinka są zmuszeni do partycypacji w kosztach utrzymania terenu wokół takiego budynku. Muszą płacić za sprzątanie, utrzymanie terenów zielonych, oświetlenie terenu, remonty dróg i chodników, odśnieżanie, itd. A mieszkańcy takiego budynku nie płacą za nic i jeszcze potrafią domagać się, aby im wybudować pod nosem za publiczne pieniądze np. parking. To jest chore. Burmistrz ma narzędzia, aby taką sytuację uzdrowi ć i z mocy prawa przypisać do budynku część gruntu wokół , z którego korzystają mieszkańcy danej nieruchomości. Niedawno podobną sytuację przerabialiśmy w związku z oddaniem do eksploatacji budynku na wprost Ratusza , przy zburzonym pomniku. Tam mieszkańcy nawet nie mają swojego terenu, aby ustawić śmietniki. Jak długo taka sytuacja będzie tolerowana? Dlaczego jedni muszą za wszystko płacić, a innym Gmina za pieniądze podatników wszystko sponsoruje?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2018-10-29 10:06
Jakie pomysły macie Panowie na dwa parki, które znajdują się w centrum miasta po bokach Rynku, z moich obserwacji wynika, iż jest to "miejsce patologicznych spotkań", przechodząc obok parków czuć urynę....
i co z absolutnym zaniedbaniem chodników, (niekoszone trawy, zalegający piach na chodnikach)brud jakiego nie pamiętam w naszym mieście?
czy palujecie w końcu jakiś ośrodek sportu, nawet walące się Lipiany mają swoje centrum sportowe.
Plaża, po której niedługo zostaną tylko wspomnienia...
może trzeba tez pomyslec, iż nasze miasto się rozrasta w kierunku Gorego Tarasu, i dobrze byłoby gdyby chociaż do 22-23 były dostępne taxi...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2018-10-29 10:05
Jak czytam niektóre pytania to jestem w szoku, że ludzie nie zawsze wiedzą jaką role pełni burmistrzal i jednocześnie mam nadzieję, ze to nie sa komentarze osób, które chcialy Nas reprezentować, ale sie niepowiodlo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2018-10-29 09:48
Co dalej z barlinecką Kulturą? Co z BOK Panorama i jego Dyrektor? Co z budynkiem dla Biblioteki, Muzeum i CiT? Bo w takich warunkach te instytucje chylą się ku likwidacji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 # Guest 2018-10-29 09:26
Cytuję Guest:
Szanowni Państwo zadajecie pytanie nie dla obu kandydatów na burmistrzów ale to są tytania do obecnego burmistrza o problemach których nie rozwiązał.


Zgadzam się w Pełni. Jednak po prostu te pytania przechodzą na następnego. Czyli z drugiej strony obecny powinien odpowiadać dlaczego tego nie przypilnował aby zrobiono.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2018-10-29 07:41
Szanowni Państwo zadajecie pytanie nie dla obu kandydatów na burmistrzów ale to są tytania do obecnego burmistrza o problemach których nie rozwiązał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 # Guest 2018-10-28 22:47
Czy ktorys z kandydatow ma zamiar zrobic cos z kwestia bardzo glosnych lokali znajdujacymi sie tuz przy glownej promenadzie jeziora ?
Halas jaki wydobywa sie z lokali (szczegolnie w weekend !) i demolki urzadzane przez ludzi, ktorzy stamtad wychodza, jest nie do przyjecia.
Czy zamierzacie cos z tym zrobic ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2018-10-28 19:36
Cytuję Guest:
Ostatnio w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych i w internecie doszła informacja o tym, że w 200u szkołach podstawowych w całej Polsce odbędą się wykłady z homoseksualizmu. I pytanie do obu Panów.
Czy w barlineckich szkołach podstawowych również odbędą się również takie zajęcia?


Jak można zadać takie pytanie kandydatom na burmistrza !!! O zgrozo, co za brak kultury osobistej !!!
W każdej szkole jest Rada Rodziców i to ona wraz z Dyrekcją Szkoły powinna dopilnować aby program zajęć odpowiadał potrzebom wychowawczym dzieci i młodzieży, a nie szerzeniu nienawiści !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-23 # Guest 2018-10-28 16:10
Ostatnio w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych i w internecie doszła informacja o tym, że w 200u szkołach podstawowych w całej Polsce odbędą się wykłady z homoseksualizmu. I pytanie do obu Panów.
Czy w barlineckich szkołach podstawowych również odbędą się również takie zajęcia?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2018-10-28 15:48
Cytuję Guest:
Dlaczego opieka zdrowotna pozostawia tak dużo do życzenia? Przykładem może być jeden lekarz okulistyki na Barlinek. Oczywiście mówimy tu o NFZ.

Podbijam pytanie + dotyczące pediatrow w naszym mieście, a właściwie ich braku...
Jak to możliwe żeby w prawie 20 tys miasteczku był 1 punkt, przychodnia z pediatrą na NFZ?
Czy z chorym dzieckiem trzema pędzic za kazdym razem do Choszczna czy Gorzowa?
Podobnie z chirurgiem dziecięcym...zgroza gdy dziecko zadzieje sie chociazby cokolwiek z paluszkiem...nie wspomne o poważniejszych kontuzjach...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2018-10-28 15:44
Drodzy Panowie, czy Dni Barlinka będą w końcu warte transmisji na TVP Gorzów? Więcej muzyki, lepszych artystów, więcej rozrywki! W końcu każdy po pracy w drzewnych ma ochotę gdzieś wyjść a nie tylko na Dni Barlinka. Może jakiś bar lub sala do potanczenia od poniedziałku do niedzieli?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2018-10-28 15:18
Pytanie do obu kandydatów: czy przewidujecie stworzenie odrębnych terenów zielonych dla wyprowadzania psów oraz ograniczenie rozstawienia tabliczek z zakazami?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Guest 2018-10-28 15:10
Szanowni Kandydaci na Burmistrza Barlinka. Proszę z całego serca o poruszenie tematu masowej wycinki drzew w mieście. Ostatnim czasem to zjawisko można spotkać praktycznie w każdym zakątku Barlinka, nawet w najbardziej atrakcyjnie turystycznym, czyli nad jeziorem. Czy przyszły Burmistrz nadal będzie podpisywał zgody na wycinkę drzew i pozwalał na to bez żadnego poinformowania mieszkańców?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # Guest 2018-10-28 15:03
Jako osoba po 60 roku życia bardzo mi ciężko dojeżdżać do Gorzowa do lekarza, ponieważ tutaj w ostatnim czasie odeszło coraz więcej specjalistów. Dlaczego tak się dzieje? Przecież Barlinek to 1/4 osób starszych. Oni też potrzebują żyć w swoim mieście.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # Guest 2018-10-28 14:59
Dlaczego opieka zdrowotna pozostawia tak dużo do życzenia? Przykładem może być jeden lekarz okulistyki na Barlinek. Oczywiście mówimy tu o NFZ.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2018-10-28 14:53
Dlaczego tak małą wagę władza miasta przywiązuje do aktywizacji osób młodych, po studiach? Dlaczego tak mało się w nich inwestuje? Bez znajomości naprawdę nie można znaleźć pracy w Barlinku, to zniechęca do pozostania w tym mieście.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2018-10-28 14:37
Cytuję Guest:
Niektórzy tutaj zadają idiotyczne pytania np. dot. osobowości. Przecież wiadomo co odpowiedzą...

Na inne pytania też wiadomo co odpowiedzą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2018-10-28 14:34
Najważniejszym pytaniem w tej debacie powinno być to, jaki Panowie mają plan na zdobycie funduszy inny niż zadłużanie gminy oraz pozyskiwanie środków z unii europejskiej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Guest 2018-10-28 14:06
Co z bezpieczeństwem w mieście czy posterunek psp bedzie? Czy oddanie auta do osp mostkowo poprawilo bezpieczeństwo w mieście?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2018-10-28 13:03
Co przyszły burmistrz zamierza zrobić z wszechobecnym smogiem nie tylko w okresie jesienno- zimowym ale również latem, w dużej mierze dotyczy to szczególnie ul.Koziej Odrzańskiej ,Chmielnej Różanej obok Ratusza.To dziwne ,że tego tematu w ogóle się nie porusza.Proszę przyjść na spacer wieczorem i poczuć czym się pali w piecach w naszym zielonym Barlinku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 # Guest 2018-10-28 12:50
Niektórzy tutaj zadają idiotyczne pytania np. dot. osobowości. Przecież wiadomo co odpowiedzą...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2018-10-28 12:22
Bardzo niezbędne jest powstanie specjalistycznego oddziału hirurgii dziecięcej w Barlinku... Czy któryś z kandydatów na Burmistrza w kolejnej kadencji gwarantuje powstanie takiego oddziału? Problem nie jest banalny i powinien być jak najszybciej zrealizowany zaraz po rozbudowie szpitala... pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2018-10-28 12:01
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Kiedy obecny burmistrz zacznie dbać o OSP bo jak na razie to jest dramat zero Szacunku dla Ochotnika który naraża życie dla innych niektórzy mają problem z umundurowaniem koszt ok. 2500 czy tylko na tyle wycenia się życie ochotnika czy kiedyś ktoś zawiódł całe zamieszanie z osp Barlinek to wina władz które nie wspierają ochotnikow a dofinansowania to nedzne grosze 2600? co to jest dla jednostki co ma ponad 250zdarzen w roku? bo chcieli walczyć o swoje to są beee Wstyd!

czy przyszły burmistrz będzie przymykał oko na poczynania osp barlinek? czy takie zajścia jak strajk osp( przypomnijmy że prawdziwi strażacy nie strajkują) będą dalej wpływały na bezpieczeństwo naszego miasta?

Prawdziwi strażacy mają aktualnie akcję protestacyjną, ochotnicy nie strajkują bo są ochotnikami oznacza to że ewentualnie mogą a nie muszą .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Łukaszsz 2018-10-28 11:38
Czy jednostki OSP z terenu gminy otrzymają dofinansowanie za zakup potrzebnego sprzętu, i czy pomysł utworzenia w Barlinku posterunku PSP jest nadal aktualny?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Marceli 2018-10-28 10:55
aby nie było, że moje pytania nie są kompletne, dołożę jeszcze z tej strony:

8. Jak kandydaci na stanowisko Burmistrza postrzegają rolę KULTURY w naszym mieście? Jaką rolę ma pełnić BOK PANORAMA? Jakie rozwiązania, trendy oraz wielkość środków chcieliby wprowadzić w barlineckie realia?
9. Jaki stosunek mają kandydaci na stanowisko Burmistrza, do symboliki kościoła katolickiego, eksponowanej w placówkach świeckich, podległych organizacyjnie Zarządowi Miasta? Mówimy o szkołach, przedszkolach, pomieszczenia spółek gminnych?
10. Jak kandydaci na stanowisko Burmistrza odnoszą się do pomysłu realizacji inwestycji pt. kryty basen na Górnym Tarasie? Czy zdają sobie sprawę z corocznego obciążenia budżetu miasta, stałymi kosztami eksploatacyjnymi obiektu? Czy Barlinek stać na takie zadanie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2018-10-28 10:31
Cytuję Guest:
Kiedy obecny burmistrz zacznie dbać o OSP bo jak na razie to jest dramat zero Szacunku dla Ochotnika który naraża życie dla innych niektórzy mają problem z umundurowaniem koszt ok. 2500 czy tylko na tyle wycenia się życie ochotnika czy kiedyś ktoś zawiódł całe zamieszanie z osp Barlinek to wina władz które nie wspierają ochotnikow a dofinansowania to nedzne grosze 2600? co to jest dla jednostki co ma ponad 250zdarzen w roku? bo chcieli walczyć o swoje to są beee Wstyd!

czy przyszły burmistrz będzie przymykał oko na poczynania osp barlinek? czy takie zajścia jak strajk osp( przypomnijmy że prawdziwi strażacy nie strajkują) będą dalej wpływały na bezpieczeństwo naszego miasta?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-7 # Guest 2018-10-28 10:06
Witam Serdecznie.
2 Sugestie dla przyszłego Burmistrza.;

1.Czy wielkim obciążeniem finansowym dla Gminy byłoby przywitanie nowo narodzonych obywateli Barlinka małą wyprawką np. paczką pieluch i zwolnienie ich na rok z opłaty śmieciowej a nie jak to wygląda na dzień dzisiejszy że Burmistrz Barlinka wita ich wysyłając im (rodzicom) powiastkę aby złożyć nową deklarację ''śmieciową''.
2.Może przyszły Burmistrz zastanowiłby się nad inwestycją po ''starym netto'' typu park rozrywki dla małych dzieci ? Myślę że można pozyskać na taką inwestycję środki z unii.
Dziękuję.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Guest 2018-10-28 07:56
Moje pytanie do obu kandydatów :
Czy jest Pan empatyczny? Bo jednak kandydat na stanowisko Burmistrza Miasta powinien posiadać pewne cechy które bardziej lub mniej predysponują do objęcia tegoż stanowiska.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-8 # Maxend 2018-10-27 20:18
Czy Panowie mogliby szczerze powiedzieć, jaki jest zakres możliwości wg. ustawodawcy RP w rękach Burmistrza, na co tak naprawdę mają wpływ Burmistrzowie, i jak to się ma do obietnic przedwyborczych. Drugie pytanie może wydać się dziwne/śmieszne, ale czy Panowie są skłonni przyznaś się jakie oceny mieli w szkole? Jaka średnia ocen była na koniec szkoły średniej? Szkołą wyższa mnie nie interesuję bo z nimi bywa różnie.... Pozdrawiam Przemysław D ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 # Guest 2018-10-27 19:21
Dlaczego tyle osób pyta o możliwą obsade stanowisk przez p. Krzyżanowskiego, skoro p. Zieliński wykonał mega czyste i obrażanie swoimi ludźmi w urzędzie i jej podległych?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2018-10-27 18:44
Co z drogą Barlinek- Strąpie-Dziedzice Co z obiecaną przed wyborami drogą do Jarząbek przez p.Zielińskiego?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2018-10-27 18:34
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Pytanie do p. Krzyżanowskiego:
Jaka będzie obsada stanowisk m.in. v-ce burmistrz, sekretarz, skarbnik, kierownicy spółek miasta.
Tylko proszę bez ściemy typu za szybko na takie pytania... Te stanowiska są od razu obsadzane "swoimi" ludźmi.
Proszę o odp w imieniu głosujących mieszkańców.

przychylam się do zapytania, bardzo mnie to interesuje?????

Interesujące pytanie, mam nadzieję, że tak jak podczas, gdy Pan Zieliński objął władze wszystkie owe stanowiska zostaną wymienione pod osoby godne zaufania dla Pana Krzyzanowskiego. Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego, żeby tak o to często pytać w komentarzach :)

"osoby godne zaufania" znajomi, rodzina i pociotki, oczywiście najlepsi! wybitni specjaliści:) też nie widzę w tym nic specjalnego żeby o to pytać, standard
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2018-10-27 18:13
Cytuję Guest:
Co z drogą Barlinek-Strapie? Jest w opłakanym stanie, a Ożar, ktory nie kończy się za nowo budowanymi szeregowcami, staje się sypialnią Barlinka. Czy planowane jest także w tej kadencji zajęcie się pociągnięciem kanalizacji do Ożaru? W programie wyborczym mowa jest o Dziedzicach, Strapiu, Nowej Dziedzinie ..? Co z Ozarem?


Kanalizacja Ożar - czytaj Uchwała Nr XLVIII/418/2017 Rady Miejskiej w Barlinku z 28.12.2017 r. - załącznik poz. 12 Ożar
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2018-10-27 16:56
Znajdą się pieniądze na straż?
Panowie będą tylko pieniądze wrzucać w kijki?
Co z pieniadzami na inne dyscypliny sportu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Marceli 2018-10-27 16:47
i żeby było kompletnie, dokładam jeszcze to:

5. Nasze otoczenie
a. W jaki sposób przyszły Burmistrz chciałby wpłynąć na wszechwładne i najważniejsze zarządy Lasów Państwowych w/s utrzymania struktury drzewostanu wokół Jeziora Barlineckiego?
b. Co sądzi przyszły Burmistrz nt. uporządkowania gospodarki ściekowej Miasta? Czy fakt, iż rzeka Młynówka odbiera „niezinwentaryzowane” ścieki od gospodarstw domowych położonych nad jej brzegiem jest dla nas korzystny czy utrudnia zadanie?
6. Smrody i hałas w naszym otoczeniu
a. Co zamierza zrobić przyszły Burmistrz z ignorancją firm, które hałasują i smrodzą w naszym otoczeniu? Czy chce być bezradnym, zakopanym w przepisach i konformizmie, czy może dostrzega potrzebę walki w sposób niestandardowy?
b. Co zamierza przyszły Burmistrz w kontekście uciążliwości zakładu produkcyjnego HACON? Czy wzorem lat ubiegłych chciałby pozorować działania i udawać, że coś robi, czy może i tutaj działania nieszablonowe, wyprzedzające byłyby ważnym elementem strategii działania?
7. Szpital Powiatowy w Barlinku
a. Jak przyszły Burmistrz chciałby zarządzać (jako właściciel) Szpitalem Powiatowym? Czy widzi konieczność powołania np. Rady Konsultacyjnej lub innego społecznego organu, która skupiając przedstawicieli lokalnej społeczności, współuczestniczyłby głosem doradczym w zarządzaniu placówką?
b. W jaki sposób przyszły Burmistrz chciałby rozwiązać problem miejsc parkingowych w rejonie Szpitala? Czy poprzez doraźną adaptację terenów poniżej Szpitala, czy może poprzez podejście kompleksowe tj. parkingi piętrowe z funkcją wydzielonych stref garaży i boksów wynajmowanych okolicznej społeczności?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2018-10-27 16:32
Cytuję Guest:
Kiedy powstanie posterunek PSP w barlinku.


To była zwykła zagrywka przedwyborcza zwykły szary człowiek nie ma pojęcia że to prawie nie wykonalne. Na dzień dzisiejszy w całym kraju są wakaty na stanowiska psp bo zwyczajnie nie ma chętnych ze wzgledu na płace żeby w Barlinku takowy posterunek powstał to trzeba przekształcić posterunek w Dębnie w JRG bo komenda PSP nie może mieć dwóch posterunków a co za tym idzie trzeba zatrudnic do Dębna dodatkowe 8osób do Barlinka 25 skad tyle wakatow jak okoliczne psp maja problemy kadrowe a co dopiero 33osoby to niewykonalne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2018-10-27 15:48
Co z porządkiem na ulicach, co z właścicielami psów, którzy nie sprzątają po swoich pupilach, a osiedla zamieniają się w wychodki?!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2018-10-27 15:45
#41 p.Marceli popieram w całej rozciągłości: dodam pkt.1 podp. d- rudera,śmietnik przy ul. Strzeleckiej naprzeciw kawiarni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2018-10-27 15:37
Pytanie do przyszłego burmistrza miasta:ile jeszcze wybudowanych zostanie budynków w centrum miasta bez miejsc parkingowych?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-8 # Guest 2018-10-27 15:32
Cytuję Guest:
Jak Panowie kandydaci planują wspierać i promować drużyny/stowarzyszenia sportowe w naszym mieście? Czy Panowie planują postawić na popularyzację innych dyscyplin sportowych niż te, którę aktualnie górują w Barlinku? W naszym mieście bardzo faworyzuje się piłlę nożną chociaż nie mamy w niej ŻADNYCH
sukcesów. Inne dyscypliny są zepchnięte na dalszy plan chociaż odnosimy w nich dosyć spore sukcesy jak na nasze miasteczko.



Świetne pytanie. Mało tego obecne władze pozwalają na upadłość stowarzyszeń
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-13 # Guest 2018-10-27 15:30
Kiedy obecny burmistrz zacznie dbać o OSP bo jak na razie to jest dramat zero Szacunku dla Ochotnika który naraża życie dla innych niektórzy mają problem z umundurowaniem koszt ok. 2500 czy tylko na tyle wycenia się życie ochotnika czy kiedyś ktoś zawiódł całe zamieszanie z osp Barlinek to wina władz które nie wspierają ochotnikow a dofinansowania to nedzne grosze 2600? co to jest dla jednostki co ma ponad 250zdarzen w roku? bo chcieli walczyć o swoje to są beee Wstyd!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 # Guest 2018-10-27 14:23
Jak Panowie kandydaci planują wspierać i promować drużyny/stowarzyszenia sportowe w naszym mieście? Czy Panowie planują postawić na popularyzację innych dyscyplin sportowych niż te, którę aktualnie górują w Barlinku? W naszym mieście bardzo faworyzuje się piłlę nożną chociaż nie mamy w niej ŻADNYCH sukcesów. Inne dyscypliny są zepchnięte na dalszy plan chociaż odnosimy w nich dosyć spore sukcesy jak na nasze miasteczko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # mdma 2018-10-27 13:27
Cytuję Marceli:
Prosiliście, prosiliście i wyprosiliście

1. W Barlinku panuje chaos, bylejakość oraz zaniedbania w infrastrukturze budowlanej. Stąd trzy pytania:
a. Co przyszły Burmistrz zrobi z zaniechanymi inwestycjami w mieście, z działkami w centrum miasta, które zapomniane przez właścicieli straszą i źle świadczą o gospodarzu miasta?
b. Co przyszły Burmistrz zrobi dla wizualizacji miasta? Jak chciałby wpłynąć na właścicieli dla wymuszenia inwestycji, remontu itp. Przykładem bałaganu urbanistycznego, braku wizji jest skrzyżowanie Niepodległości z Górna, Szewska, skrzyżowanie Gorzowskiej z 31-go Stycznia.
c. Ul. Sądowa i właściciel dwóch nowych kamienic – co przyszły Burmistrz zrobi z istniejącym stanem rzeczy, gdzie właściciel kamienic wystawia śmietniki na terenie parku miejskiego, nie zabezpieczył miejsc parkingowych, garaży itp. Infrastruktury. Kto jest winny tego stanu rzeczy i dlaczego to zawsze Miasto dostaje po głowie?
2. Zadymione, brudne miasto
a. Co przyszły Burmistrz zamierza zrobić z eliminacją indywidualnych punktów grzewczych? Co sądzi o wpięciu indywidualnych użytkowników oraz kolejnych kamienic BTBS w sieć ciepłowniczą SEC?
b. Co przyszły Burmistrz myśli o wszechogarniającym brudzie? Jak chciałby z nim walczyć i jakimi środkami? No i kiedy umyją elewację swego urzędu?
3. Parkingi i miejsca do ładowania baterii samochodowych
a. Co przyszły Burmistrz chciałby zrobić z ograniczoną ilością miejsc parkingowych? W sytuacji, gdy terenów nie staje, czy widzi konieczność inwestowania w parkingi podziemne, piętrowe? Jak chciałby wpływać na lokalnych inwestorów przy nowych inwestycjach w centrum miasta?
b. Co przyszły Burmistrz zamierza zrobić z nową sytuacją na rynku samochodowym, tj zmianie sposobu zasilania pojazdów? Czy widzi konieczność inwestowania w miejsca parkingowe z możliwością doładowania pojazdów elektrycznych?
4. Sport i rekreacja
a. Co przyszły Burmistrz chciałby zmienić w sposobie finansowania lokalnego sportu? Jakie środki i skąd chciałby przeznaczyć na poszczególne dyscypliny sportowe? Jakie dyscypliny?
b. Jak przyszły Burmistrz chciałby wspomóc lokalne stowarzyszenia w dostępie do infrastruktury sportowej będącej w dyspozycji Miasta?

Jak najbardziej popieram. Trafne i przemyślane pytania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 # Guest 2018-10-27 12:26
Pisano o wsparciu dla okolicznych OSP z terenu gminy jak ma to wyglądać?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Marceli 2018-10-27 12:16
Prosiliście, prosiliście i wyprosiliście

1. W Barlinku panuje chaos, bylejakość oraz zaniedbania w infrastrukturze budowlanej. Stąd trzy pytania:
a. Co przyszły Burmistrz zrobi z zaniechanymi inwestycjami w mieście, z działkami w centrum miasta, które zapomniane przez właścicieli straszą i źle świadczą o gospodarzu miasta?
b. Co przyszły Burmistrz zrobi dla wizualizacji miasta? Jak chciałby wpłynąć na właścicieli dla wymuszenia inwestycji, remontu itp. Przykładem bałaganu urbanistycznego, braku wizji jest skrzyżowanie Niepodległości z Górna, Szewska, skrzyżowanie Gorzowskiej z 31-go Stycznia.
c. Ul. Sądowa i właściciel dwóch nowych kamienic – co przyszły Burmistrz zrobi z istniejącym stanem rzeczy, gdzie właściciel kamienic wystawia śmietniki na terenie parku miejskiego, nie zabezpieczył miejsc parkingowych, garaży itp. Infrastruktury. Kto jest winny tego stanu rzeczy i dlaczego to zawsze Miasto dostaje po głowie?
2. Zadymione, brudne miasto
a. Co przyszły Burmistrz zamierza zrobić z eliminacją indywidualnych punktów grzewczych? Co sądzi o wpięciu indywidualnych użytkowników oraz kolejnych kamienic BTBS w sieć ciepłowniczą SEC?
b. Co przyszły Burmistrz myśli o wszechogarniającym brudzie? Jak chciałby z nim walczyć i jakimi środkami? No i kiedy umyją elewację swego urzędu?
3. Parkingi i miejsca do ładowania baterii samochodowych
a. Co przyszły Burmistrz chciałby zrobić z ograniczoną ilością miejsc parkingowych? W sytuacji, gdy terenów nie staje, czy widzi konieczność inwestowania w parkingi podziemne, piętrowe? Jak chciałby wpływać na lokalnych inwestorów przy nowych inwestycjach w centrum miasta?
b. Co przyszły Burmistrz zamierza zrobić z nową sytuacją na rynku samochodowym, tj zmianie sposobu zasilania pojazdów? Czy widzi konieczność inwestowania w miejsca parkingowe z możliwością doładowania pojazdów elektrycznych?
4. Sport i rekreacja
a. Co przyszły Burmistrz chciałby zmienić w sposobie finansowania lokalnego sportu? Jakie środki i skąd chciałby przeznaczyć na poszczególne dyscypliny sportowe? Jakie dyscypliny?
b. Jak przyszły Burmistrz chciałby wspomóc lokalne stowarzyszenia w dostępie do infrastruktury sportowej będącej w dyspozycji Miasta?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2018-10-27 12:07
Ile miejsc pracy w przemyśle przybędzie dzięki działaniom Gminy pod rządami panów Burmistrzów. Młodzi ludzie muszą uciekać z Barlinka za pracą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2018-10-27 11:29
Ja mam tylko jedno.kiedy włodarze obecny i następny zaczną konsultować ważne sprawy z ludźmi a nie sami podejmują decyzje za plecami.zdaje sobie sprawę że wszystkim sie nie do godzi ale chociaż poznac opinie ludzi na ważne tematy chodź by na pszykład nieszczęsne obejście Barlinka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # Guest 2018-10-27 11:20
Czy powróci filia wydziału komunikacji? Ponoć zależy to tylko od naszego Ratusza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 # Guest 2018-10-27 10:36
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Pytanie do p. Krzyżanowskiego:
Jaka będzie obsada stanowisk m.in. v-ce burmistrz, sekretarz, skarbnik, kierownicy spółek miasta.
Tylko proszę bez ściemy typu za szybko na takie pytania... Te stanowiska są od razu obsadzane "swoimi" ludźmi.
Proszę o odp w imieniu głosujących mieszkańców.

przychylam się do zapytania, bardzo mnie to interesuje?????

Interesujące pytanie, mam nadzieję, że tak jak podczas, gdy Pan Zieliński objął władze wszystkie owe stanowiska zostaną wymienione pod osoby godne zaufania dla Pana Krzyzanowskiego. Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego, żeby tak o to często pytać w komentarzach :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-9 # Guest 2018-10-27 10:22
czy zostanie reaktywowane LO na ul. Leśnej? Brakuje w naszym mieście dobrej jakości szkoły średniej. czy nasze dzieci muszą być skazane na zawodówkę i słabej jakości LO na Szosowej?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2018-10-27 09:45
Kiedy powstanie posterunek PSP w barlinku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Guest 2018-10-27 08:46
Proszę o uwzględnienie w debacie następujących kwestii:
1.Jaki pomysł mają kandydaci na prawdziwą partycypację mieszkańców w kierunkach rozwoju Barlinka? Jaki plan na budżet obywatelski?
2.Jaki kandydaci mają zamysł na przekształcenie obecnej biblioteki w nowoczesną i profesjonalnie zarządzaną instytucję? Co z filiami wiejskimi, obecnie działającymi na "pół gwizdka"?
3.Jaki kandydaci mają pomysł na wprowadzenie różnorodności i nowoczesności do polityki kulturalnej miasta?
4.W jaki sposób i czy kandydaci przewidują wprowadzenie większej transparentności przy zarządzaniu miastem?
5. Jaką strategię na zaproponowanie młodzieży atrakcyjnej dla nich oferty mają kandydaci?
6. Co kandydaci robią w czasie wolnym? Jak uczestniczą w kulturze? Jak odpoczywają?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 # Guest 2018-10-27 08:34
Co z drogą Barlinek-Strapie? Jest w opłakanym stanie, a Ożar, ktory nie kończy się za nowo budowanymi szeregowcami, staje się sypialnią Barlinka. Czy planowane jest także w tej kadencji zajęcie się pociągnięciem kanalizacji do Ożaru? W programie wyborczym mowa jest o Dziedzicach, Strapiu, Nowej Dziedzinie ..? Co z Ozarem?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 # Guest 2018-10-27 08:16
Jak będzie wyglądała sieć szkół podstawowych po wygaszeniu gimnazjum?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2018-10-27 08:05
Cytuję Guest:
Pytanie do p. Krzyżanowskiego:
Jaka będzie obsada stanowisk m.in. v-ce burmistrz, sekretarz, skarbnik, kierownicy spółek miasta.
Tylko proszę bez ściemy typu za szybko na takie pytania... Te stanowiska są od razu obsadzane "swoimi" ludźmi.
Proszę o odp w imieniu głosujących mieszkańców.

przychylam się do zapytania, bardzo mnie to interesuje?????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # coco jambo 2018-10-27 06:53
jeśli wygra Pan Zieliński czy będzie wreszcie znał treść wszystkich decyzji które podpisuje czy nadal będzie dzwonił po autora ???odniosłem wrażenie jakby "urzędnik" decydował o treści a nie Burmistrz a tego wyborcy chyba nie chcą...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2018-10-27 06:46
W sprawie Haconu mam pytania do kandydatów: czy doprowadzą do ustalenia godzin emisji trucizny z Haconu by można było na GT w porę pozamykać okna mieszkań i zabrać dzieci z placu zabaw? czy zainstalują monitoring powietrza na GT celem pomiaru natężenia emisji smrodu ? Czy wymuszą od Haconu zainstalowanie skutecznych urządzeń filtracyjnych stosownych do procesu technologicznego ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2018-10-27 06:08
Szybkie dwa pytania:
Dlaczego w szkole nr 1 i na Lesnej nie ma dziennika elektronicznego? Podobno tylko w ostatniej klasie gimnazjalnej rodzic moze na bieżąco sprawdzić oceny i obecnosci syna. Żyjemy w XXI wieku a tu zascianek? Szkoła nr 4 poszła z duchem czasu, a jedynka się cofa.

Na ulicy Kombatantów jest dziwny twór, utrudniajacy życie. Chodzi o żółte plastikowe przegrody między pasami ruchu na odcinku od świateł do ronda na Szosowej. Ciagniki rolnicze to niszczą, a naprawy kosztują, jak jedzie karetka to nie ma jak zrobić jej przejazdu. Czy ktoś wyjasni po jakiego grzyba to jest?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-10 # Guest 2018-10-27 05:36
Czy w Barlinku w straży pożarnej wróci średnie auto gaśnicze? Które zostało zabrane na,, wieś,, i w tej chwili nawet mieszkańcy nie wiedzą o tym że całe miasto szpitale przedszkola szkoły hotele zabezpiecza jedno średnie auto które ma wody na sobie na jakieś 12 minut gaszenia..?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 # Guest 2018-10-27 05:32
Czy powstanie plac zabaw na moczkowie na osiedlu leśnik.?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2018-10-26 21:41
miasto" turystyczne"? a wszechobecny brud.Pytania: Czy można:1) Przynajmniej raz na dwa tygodnie porządnie wymyć myjką ciśnieniwą z odchodów ptasich i brudu pomostu nad jeziorem w centrum miasta?.2) Zakupić mały ciągnik z osprzętem do czyszczenia i odkurzania chodników w mieście? 3) Postawić stację monitorującą zanieczyszczenie powietrza w mieście? Dziękuję!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 # stiven 2018-10-26 21:30
Hmmm zadam jedno proste pytanie ! A mianowicie z kąd nagle znajdą sie fundusze na nowy program nowego burmistrza , i z jakich kosztów bedzie dokonczona obecna realizacja zagospodarowania przestrzennego w naszym mieście i Gminie Barlinek , skoro obecnie jest tak dużo robione ..... Przecież to normalne ze każdy nowy następca bedzie zmuszony dokończyc to co zaczoł poprzedni burmistrz jaki i obecny i nowy .....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2018-10-26 20:29
Czy pojawia sie nowe miejsca parkingowe w okolicy rynku? Kiedy w urzedzie pojawi sie planista i urbanista? Dlaczego do tej pory nie wyjasniono spalonego Netto i dlaczego wyremontowano obiekt tylko z zewnątrz? Jak bedzie odbywal sie ruxh zimą z tzw średnicówki w zimie na wysokosci Lidla?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-33 # Guest 2018-10-26 20:26
Mam pytanie czy jest szansa żeby powstał w końcu basen na który już tak długo z niecierpliwością czekamy ???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 # Guest 2018-10-26 20:20
Jak zostanie rozwiązany problem z salami gimnastycznymi za użytkowanie których stowarzyszenia muszą płacić krocie. ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2018-10-26 20:00
Mam pytanie w sprawie przemocy w naszych szkołach podstawowych a zwłaszcza w szkole podstawowej nr. 4 na górnym taras1ie nauczyciele łącznie z dyrekcją szkoły udają że nic się nie dzieje i starają się większość spraw zamiatać pod dywan czy nowy Burmistrz zajmie się tom sprawą i coś w tej sprawie zrobi.
Rodzic uczniów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2018-10-26 19:52
Czy jesteś Panowie za utworzeniem straży miejskiej jeżeli nie to w jaki sposób będziecie się starali o dodatkowe patrole Policji. Co dalej z monitorgiem miejskim czy powstanie centrum z prawdziwego zdarzenia oraz czy zostanie rozbudowany . Czy będziecie dożyć do powstawania Państwowej Straży Pożarnej w Barlinku. Co powiecie o świetlicach wiejskich czy będzie dążyć do doposażenia ich ew. Zatrudnienie animatorów dla małych dzieci A dla starszych Nowy sprzęt komputerowy,sportowy. Co myślicie o przeniesieniu PGK z ulicy szpitalnej na obrzeża miasta. Jakie macie propzycje dla inwestorów: strefa ekonomiczna itp. Czy zostanie w gminie powołane biuro ds. Wymiany starych pieców aby pomogli naszym mieszkańcom pobierać oraz wysyłać wszelkie wnioski do nfoś oraz pomoc w załatwianiu formalności,pozwoleń itp. Jaki macie pomysł na parkingi w naszym mieście. Czy będziecie dożyć pozyskania wydziału komunikacji w naszym mieście . Czy jesteście za tym aby głosowania radnych były jawne oraz rejestrowane kamerą tak dla następnych wyborów żeby wiedzieć na kogo nie głosować. Jaki ma Cię pomysł na tereny potartaczne oraz budynek ul.gorzowskiej .
To tak po krótce.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-17 # Guest 2018-10-26 19:25
Czy i kiedy rozbudowane zostanie przedszkole na Górnym Tarasie, żeby dzieci nie musiały uczyć się w klasach w szkole?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-54 # Guest 2018-10-26 19:17
Czy jest szansa na wybudowanie siłowni z prawdziwego zdarzenia na delcie???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-30 # monika 2018-10-26 19:01
1. Czy jest Pan wytrwały w dążeniu do realizacji celów postawionych jako kandydat .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2018-10-26 19:00
Czy Gmina zamierza zaniechać sprzedaży hali sportowej i przejąć na użytek miasta?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-27 # Guest 2018-10-26 18:57
czy jest szansa na postawienie marketu spożywczego na ulicy Gorzowskiej na terenie za Brico marche? osobom starszym zamieszkałym w poblizu oraz osobom z moczkowa bardzo by to pomoglo w codziennym życiu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 # Guest 2018-10-26 18:46
Co z rzekomym centrum handlowym ? Za ile lat powstanie ?
Co z basenem na który czekamy już x czasu ?
Co z monitoringiem ? Wieczorami sama boję się wyjść z domu z psem, wszystko może się zdarzyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-10 # Guest 2018-10-26 18:44
1. czy rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych mogą liczyć na jakas pomoc ze strony gminy? do tej pory wszystkie pisma zostaly odrzucane przez burmistrza
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2018-10-26 17:44
Czy jest szansa an budowe amfiteatru nad jeziorem i zorganizowania terenu pod zabawy plenerowe, zamiast obecnie wykorzystywanych obiektow przy dawnym Ekonomiku a obecnie WORDZie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+37 # Guest 2018-10-26 17:41
Wiadomo ze w kampanii wyborczej mozna wszystko obiecac. Budzet gminy raczej wyglada jak wyglada. Prosze kandydatow na burmistrza by pokazali gdzie beda wykonywali ciecia wydatkow by zrealizowac obietnice wyborcze lub gdzie ewentualnie pozyskaja dodatkowe srodki?
Apropos pozyskiwania srodkow jesli maja to byc fundusze unijne to jakie i jaki bedzie musialby byc wklad gminy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 # Guest 2018-10-26 17:40
Co z Teresa I potartacznymi?
Jackie widza Panowie mozliwosci ich zagospodarowania i jak odlegly jest to plan?
Co dokladnie mialoby tam powstac?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-15 # Guest 2018-10-26 17:13
Pytania dotyczące osób niepełnosprawnych?
1.Czy w ŚDS Osina byłby możliwy Catering w
formie obiadu dla uczestników tegoż Ośrodka.
2.Czy są jakieś plany na budowę basenu w
Barlinku , osoby niepełnosprawne i nie tylko
muszą korzystać z odległego Gorzowa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2018-10-26 17:02
1.Czy będą jakieś dopłaty z Gminy do wymiany starych kopcących pieców na nowe nowoczesne źródła? 2.Czy gmina przejmie miejską plażę w użytkowanie jako właściciel?Ponieważ pod zarządami wynajmujących osób nieubłaganie popada w ruinę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2018-10-26 16:55
Witam. Nie mieszkam obecnie w Barlinku z ktorego pochodze. Gdy wracam w rodzinne strony do miasta podobno stawiajacego na turystyke przeraza mnie powiekszajacy sie brud na ulicach i nad brzegami jeziora. Moje pytanie do kandydatow co zamierzaja zrobic w gestii czystosci miasta bo od ok 10 lat z roku na rok jest coraz gorzej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+28 # Guest 2018-10-26 16:52
Co dalej z Plaża Miejską.Czy kandydaci mają jakiś pomysł ,żeby przywrócić plaży i kąpielisku dawną świetność.Choćby tą z końca lat 70.Czy Zabytek i teren jak najbardziej potrzebny i pożyteczny będzie dalej niszczał a w tym samym czasie będą realizowane inwestycje ograniczające naturalne środowisko wokół jeziora?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # Guest 2018-10-26 16:27
Uważam, że najważniejsza jest kwestia czystego powietrza. Jesteśmy z jednej strony od lat zatruwani w Barlinku, a z drugiej wycinamy nagminnie zdrowe drzewa produkujące tlen. Co obaj Panowie mają na ten temat do powiedzenia? Czy dyrektor największego zatruwacza w mieście znowu dostanie Gęsiarkę?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 # Guest 2018-10-26 16:25
Czy Kandydaci mają zamiar skuteczniej zadbać o prawa zwierząt w mieście (akcje bezpłatnych sterylizacji/kastracji - wzorem innych miast, jest to wykonalne, są dofinansowania) ? Czy nadal wszelkie cyrki będą mogły systematycznie przyjeżdżać do naszego miasta (mimo łatwo dostępnej wiedzy o warunkach i sposobie tresury zwierzat). Czy Barlinek mógłby w końcu wziąć przykład z wielu miast w Polsce i nie wpuszczać do miasta cyrkow?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+23 # Guest 2018-10-26 16:21
Pytanie do p. Krzyżanowskiego:
Jaka będzie obsada stanowisk m.in. v-ce burmistrz, sekretarz, skarbnik, kierownicy spółek miasta.
Tylko proszę bez ściemy typu za szybko na takie pytania... Te stanowiska są od razu obsadzane "swoimi" ludźmi.
Proszę o odp w imieniu głosujących mieszkańców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # mdma 2018-10-26 15:59
Czy kandydaci mają zamiar zrobić coś dla młodzieży? Nie dla dzieci tylko stricte dla młodzieży w wieku 15-21 lat. Konkretne rzeczy, aby młodzież miała możliwości spędzenia wolnego czasu, także zimą. I nie chodzi o koła zainteresowań czy aktywność ruchową, a o coś w stylu klubu młodzieżowego gdzie młodzi mogą posiedzieć we własnym gronie, bez dorosłych czy dzieci wokół.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2018-10-26 15:52
Czy któryś z kandydatów ma zamiar wsiąść się za kulturę w mieście ? Czy dalej będzie promował Nordic Walking jako największą kulturę Barlinka ? Czy imprezy kulturalne muszą cały czas wyglądać tak samo tylko pod inną nazwą ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi