pldaenfrdeuk

 środa 21 listopada 2018r.   imieniny: Janusz, Konrad, Wiesław

Reklama

barlinek

30 października w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury, odbyła się długo wyczekiwana przez mieszkańców Barlinka, debata kandydatów do fotela burmistrza miasta. Wzięli w niej udział kandydaci – obecny Burmistrz Dariusz Zieliński oraz Jego kontrkandydat, Cezary Krzyżanowski.

Dwa dni wcześniej, sztaby obu kandydatów spotkały się, aby ustalić szczegóły dyskusji. Debata przebiegła w następujący sposób - przed rozpoczęciem odbyło się losowanie kandydata, który jako pierwszy będzie zabierał głos debacie. Następnie prowadzący, Jacek Słomka, przeszedł do części właściwej spotkania: autoprezentacja obu kandydatów - czas 2 x 3 minuty, odpowiedzi na 8 pytań zadanych przez prowadzącego debatę (odpowiedź na pytanie - 1,5 minuty). Po dwa pytania zadawali kandydaci na burmistrza, jeden drugiemu.

 

REKLAMA

 

Pytania nie były znane drugiej stronie, czas na odpowiedź - 1,5 minuty. Na zakończenie debaty, odbyło się podsumowanie, podczas którego każdy z kandydatów miał 3 minuty na wypowiedź.

Całość debaty w materiale filmowym.

 

 

 

 

 

Komentarze  

-31 #129 robercik 2018-11-02 19:25
Głosuję na Krzyżanowskiego. Jest młody, ma chęci i profesjonalne podejście. Obecny Burmistrz nie wykazał się niczym nadzwyczajnym i nie spełnił swoich obietnic, za to Krzyżanowski ma pomysł na Barlinek i jego rozwój.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-25 #128 Guest 2018-11-02 19:21
Niespełnione obietnice Dariusza Z. z Jego programu wyborczego a.d.2014 :
1> !!!!! - Przygotowanie projektu barlineckiego amfiteatru, jako miejsca koncertów i spotkań mieszkańców ;
2> !!!!! - Przygotowanie koncepcji budowy basenu miejskiego;
3> Organizacja i budowa miejsc do ulicznego treningu fizycznego;
4> !!!!! - Wykonanie lodowiska sezonowego, tzw. „białego orlika”;
5> Modernizacja szatni i motelu na stadionie miejskim;
6> Budowa obiektów szatniowo-świetlicowych w Strąpiu;
7> Przygotowanie koncepcji sołeckiego centrum sportu – rekreacji w Mostkowie;
8> Zagospodarowanie parku przy ul. Sportowej;
9> !!!!! - Zagospodarowanie tzw. Terenów potartacznych; (można dodać zgodę na powolną dewastację historycznej hali sportowej);
10> Modernizacja ulic: Flukowskiego, Polana Lecha, W. Łokietka, Poziomkowa, Kościuszki i Matejki;
11> Budowa ulic: M. Konopnickiej i E. Orzeszkowej na osiedlu Górny Taras w Barlinku;
12> Budowa i modernizacja dróg gminnych w miejscowościach Ożar i Rówienko
13> Otwarcie Samorządowej Szkoły Muzycznej I-ego stopnia;
14> !!!!! - Zapewnienie opieki medycznej w placówkach oświatowych;
15> Podejmowanie inicjatyw mających chronić barlinecką przyrodę, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zarybienie jezior;
16> Wsparcie budowy oczyszczalni przydomowych i przyłączy kanalizacyjnych;
17> Promowanie przedsięwzięć w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego;
18> !!!!! - ZWIĘKSZENIE bezpieczeństwa mieszkańców i ich mienia przez rozbudowę monitoringu miejskiego oraz wspieranie ochotniczych straży pożarnych;

Obietnice rozpoczęte tak dla wyniku wyborczego aby zamydlić oczy „swoim” wiernym wyborcom;

1> Termomodernizacja przedszkoli miejskich, szkół podstawowych i gimnazjów oraz Ośrodka Pomocy Społecznej;
2> Rozpoczęcie wspólnie z samorządem województwa budowy pierwszego etapu budowy „obwodnicy” Barlinka. ((tuż przed wyborami „ Huczne ogłoszenie podpisania listu intencyjnego w sprawie budowy II-ego etapu budowy obejścia. Gdzie ten list w normalnych warunkach mógł zostać podpisany prawie dwa lata temu, gdyby burm. Dariuszowi Z. chciałoby się chcieć.):
3> Rozpoczęcie rekultywacji śmieci w Strąpiu i Rychnowie;
4> Wprowadzenie budżetu obywatelskiego zwiększającego aktywność samorządową mieszkańców Barlinka.

• Przedstawione z kartki, którą dostał Dariusz Z. od Cezarego K. na początku debaty.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 #127 Guest 2018-11-02 18:40
Cytuję Guest:
Panie Krzyżanowski w 100 % popieram Pana pomysł na darmową komunikację miejską . Jestem emerytką i cenię sobie każdą złotówkę . Ze względu na stan zdrowia jestem zmuszona często korzystać z komunikacji miejskiej, aby dojechać do przychodni lub na rehabilitację , co w dużym stopniu nadwyręża mój i tak już skromny budżet . W końcu ktoś pomyślał o najuboższej części społeczeństwa i ograniczeniu spalin emitowanych przez samochody osobowe np. rodziców dowożących dzieci do szkoły .Dlatego moim zdaniem jest to bardzo dobra inicjatywa z Pana strony i mam nadzieję , że będzie Pan miał możliwość jej realizacji !!!!!!! Ma Pan moje poparcie .

Jak będzie darmowa to się nie dopchasz do busika... Lepsze było by wsparcie materialne z OPS. I o to trzeba walczyć.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 #126 Guest 2018-11-02 18:35
Cytuję Guest:
Wiecie co najbardziej poraża spoglądając na komentarze , te czerwone minusy , chyba sztab p.Zielinskiego bez przeczytania komentarza z automatu daje łapkę w dół, żal normalnie , bo widać jaki szacunek dla starszych ludzi i uboższego społeczeństwa mają, skoro nawet bezpłatna komunikacja to dla nich zła koncepcja.

Nie mam nic wspólnego z Zielińskim a dałem minus pod Twoim postem. Bo nie lubię takich populistycznych pomysłów. Od pomocy ubogim i seniorom jest OPS i PCPR. I gmina powinna mocniej wesprzeć OPS.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 #125 Guest 2018-11-02 18:31
Cytuję Guest:
nawet bezpłatna komunikacja to dla nich zła koncepcja.

Nie ma czegoś takiego jak "bezpłatna" komunikacja. Byłoby to bardzo nieefektywne, drogie a seniorzy by z korzystający z tego byliby mniejszościową grupą beneficjentów. To zwykle populistyczne hasełko.
Seniorów, osobom starszym i ubogim powinno się pomagać w bardziej bezpośredni i celowany sposób.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-26 #124 Guest 2018-11-02 17:55
Wiecie co najbardziej poraża spoglądając na komentarze , te czerwone minusy , chyba sztab p.Zielinskiego bez przeczytania komentarza z automatu daje łapkę w dół, żal normalnie , bo widać jaki szacunek dla starszych ludzi i uboższego społeczeństwa mają, skoro nawet bezpłatna komunikacja to dla nich zła koncepcja.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #123 Guest 2018-11-02 16:48
Autoprezentacja – sposób, w jaki każdy człowiek poprzez swoje wypowiedzi, zachowania i sygnały niewerbalne komunikuje na zewnątrz kim jest, albo za kogo chciałby być uważany.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-30 #122 Guest 2018-11-02 16:43
Panie Krzyżanowski w 100 % popieram Pana pomysł na darmową komunikację miejską . Jestem emerytką i cenię sobie każdą złotówkę . Ze względu na stan zdrowia jestem zmuszona często korzystać z komunikacji miejskiej, aby dojechać do przychodni lub na rehabilitację , co w dużym stopniu nadwyręża mój i tak już skromny budżet . W końcu ktoś pomyślał o najuboższej części społeczeństwa i ograniczeniu spalin emitowanych przez samochody osobowe np. rodziców dowożących dzieci do szkoły .Dlatego moim zdaniem jest to bardzo dobra inicjatywa z Pana strony i mam nadzieję , że będzie Pan miał możliwość jej realizacji !!!!!!! Ma Pan moje poparcie .
Cytować | Zgłoś administratorowi
+29 #121 Guest 2018-11-02 16:30
Jak by się szanowny pan Cezary odpowiednio przedstawił to w tej chwili nie byłoby spekulacji w jego kierunku.. proste
Cytować | Zgłoś administratorowi
-23 #120 Guest 2018-11-02 15:09
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Co z Barolą która stała się śmietniskiem


BAROLA to własność prywatna. Zapytaj szanony gościu o właściciela a nie obecnego burmistrza.

Jaki gospodarz może tolerować istnienie na swoim terenie takich "prywatnych" śmietników, nie tylko Baroli, na swoim terenie?
Dobry gospodarz?
Cytować | Zgłoś administratorowi