pldaenfrdeuk

 poniedziałek 22 lipca 2019r.   imieniny: Albin, Bolesława, Bolisława

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

9 listopada 1990 roku, powstało Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe „Bimex”. Od początku jego właścicielami są Jerzy i Teresa Bitel. Nazwa firmy pochodzi od pierwszych liter nazwiska jej właścicieli. Końcówka nazwy kończy się na "mex". Tak, w tamtym czasie, kończyły się nazwy wielu nowo powstających firm.

Zanim powstał „Bimex”, jaki znamy dzisiaj, był sklep na ulicy 1 Maja z prażoną kukurydzą, słonecznikiem, tekstyliami i artykułami gospodarstwa domowego. Firma zaczęła się rozwijać.

Powstawały sklepy w Pyrzycach, Stargardzie, Choszcznie. 1 czerwca 1992 roku powstał sklep meblowy na ulicy Żabiej 5. Prowadziła go pani Maria Bitel wraz z Wiolettą Miszczak, Katarzyną Gontarczyk, Tadeuszem Wrażką, Arkadiuszem Dubickim, Elżbietą Wawrzyniak, Henryką Perske i Barbarą Hełminiak. Kolejnym sklepem, który powstał w tym pawilonie, był sklep nocny samoobsługowy. Stało się to 2 czerwca 1993 roku. Prowadził go Robert Gągało.

Od 1996 roku wprowadzono sprzedaż zza lady. Kierownikiem sklepu nocnego była Barbara Maślanek. Pracowały z nią: Magdalena Jabłońska, Sylwia Dubicka, Danuta Groszewska, Wioletta Trafalska oraz Krzysztof Derus. 30 listopada 1993 roku powstaje Centrum Handlowe. Wtedy sklep spożywczy samoobsługowy i stoisko z artykułami gospodarstwa domowego. Wśród prowadzących sklep spożywczy byli m.in.: Robert Gągało, Marzena Ouadii, Barbara Rychlewska, Dorota Bogusz, Grażyna Baran.

Kolejne lata Centrum Handlowego „Bimex”, to zmiany na lepsze, mimo konkurencji ze strony sklepów wielkopowierzchniowych, z którymi „Bimex” konkuruje m.in. cenami, porządkiem na półkach i wokół nich oraz obsługą. Sklep na bieżąco zwiększa swój asortyment sprzedawanych towarów. Na jego półkach znajduje się zarówno towar polski, jak i oryginalne produkty niemieckie czy ukraińskie. Oprócz towarów spożywczych są tekstylia, art. chemiczne, art. gospodarstwa domowego, karmy dla psów, kotów i ptaków.

Na terenie sklepu organizowane są m.in. Mikołajki dla najmłodszych mieszkańców miasta i konkursy dla klientów z cennymi nagrodami. Wprowadzono karty rabatowe, które pozwalają na zrobienie zakupów z kilkuprocentową zniżką. Normalną rzeczą stają się degustacje potraw sprzedawanych w sklepie. W „Bimexie” oferowane są m.in. wędliny wyrabiane na miejscu. Jest mięso z własnego rozbioru. Na stoisku rybnym można kupić świeżą rybę, której nie ma w żadnym innym sklepie w mieście. Stoisko z sałatkami wprowadziło możliwość ich skomponowania, według gustu i smaku.

Nie ominęły „Bimex-u” zdarzenia losowe. W kwietniu w sklepie wybuchł pożar. Mimo strat materialnych i ogromu pracy przy sprzątaniu jego wnętrza, już po siedmiu dniach sklep funkcjonował normalnie. Ale Centrum Handlowe „Bimex” to nie tylko sklep na ulicy Żabiej. To także Ośrodek Wypoczynkowy „Janowo” i Pensjonat „Leśny Dom” na ulicy Polana Lecha. Z terenu ośrodka korzystają kolarze i miłośnicy nordic walking. Warto podkreślić, że z „Janowa” wytyczono wiele tras dla „kijkarzy”.

Pensjonat i OW „Janowo” gościł w swoich progach delegacje z zagranicznych miast oraz gmin partnerskich Barlinka. Ich członkowie korzystali m.in. z rejsów statkiem napędzanym silnikiem elektrycznym AgaNin, z którego pokładu można z bliska obejrzeć wyspy znajdujące się na Jeziorze Barlineckim a także podziwiać otaczającą jezioro przyrodę.

Korzystając z bazy, jaką jest C.H. „Bimex”, wielkim powodzeniem cieszy się oferowany przez firmę catering. Wędzone ryby, pieczone dziki, świnie, golonki czy pierogi, konsumowane były nie tylko w trakcie imprez organizowanych w mieście, ale także poza jego granicami. Trafiały nawet na weselne stoły w Szczecinie. Właściciele „Bimexu” mają wiele pomysłów na jego dalszy rozwój. Na kolejne 25 lat działalności.

 

barlinek

 

10 listopada z okazji jubileuszu Centrum Handlowego „Bimex”, zapraszamy wszystkich Klientów, na dzień z atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Będą to m.in. degustacje domowych ciast a także kiermasze i animacje dla dzieci. Wszyscy Klienci, którzy w tym dniu zrobią zakupy na kwotę minimum 120 zł, wezmą udział w losowaniu cennych nagród. Losowanie nagród odbędzie się 6 grudnia 2018 roku. Tylko w tym dniu rabat na zakupy w wysokości 10%. Promocja nie dotyczy papierosów i alkoholu.

 

Poniżej prezentujemy zdjęcia z kroniki sklepu. Być może odnajdą się na nich nie tylko pracownicy ale i Klienci „Bimex-u”.

[Artykuł sponsorowany]