pldaenfrdeuk

 piątek 19 kwietnia 2019r.   imieniny: Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

07 listopada w Muzeum Regionalnym w Barlinku, odbył się wernisaż „Niepodległość to stan umysłu”, autorstwa Wojciecha Korkucia, jednego z najwybitniejszych polskich plakacistów. Prezentowana wystawa to zbiór plakatów, nawiązujących nie tylko do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości ale także do najważniejszych wydarzeń w naszym kraju.

Autor znany jest z licznych skandali a Jego prace od wielu lat wywołują sporo kontrowersji. Wzbudzają też agresję, szczególnie wśród podmiotów poddanych krytyce. Posądzano go o propagowanie treści nazistowskich czy też domagano się usunięcia z przestrzeni publicznej Jego plakatów przypominających o niemieckiej odpowiedzialności za Holocaust, jako zagrażających bezpieczeństwu Euro 2012.

 

REKLAMA

Jednym z najbardziej znanych performance Wojciecha Korkucia, będących sprzeciwem przeciwko kłamstwom publikowanym przez jedną z ogólnopolskich gazet, było dosadne powiedzenie o tym na jednym z bankietów. Tam też, autor rozpiął koszulę pokazując napis „G…o prawda” na koszulce. Było to nawiązanie to jednego z felietonów dziennikarza, który nazwał go ksenofobem, przypisując mu autorstwo plakatu, którego Wojciech Korkuć nie zaprojektował.

Na wernisażu w Barlinku koszulki zabrakło, natomiast był manifest autora na kartce, którą prezentował przez zebraną na spotkaniu publicznością. Wystawę można oglądać do końca listopada. W części artystycznej wernisażu wystąpił Henryk Ostrowski z Nadleśnictwa Barlinek, grając i śpiewając największe przeboje światowej muzyki.

monikary

 

 

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

0 #3 Guest 2018-11-09 13:41
Rzeczywiście wybitny .... dla PiSowskiej propagandy
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #2 Guest 2018-11-07 21:40
Cytuję Guest:
Czemu to słowo na g zakropkowano w tekście a na zdjęciu już nie?Dziwna to miara.

Pomysł.
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #1 Guest 2018-11-07 20:22
Czemu to słowo na g zakropkowano w tekście a na zdjęciu już nie?Dziwna to miara.
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież