pldaenfrdeuk

 piątek 19 kwietnia 2019r.   imieniny: Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

W dniach 24-26 października uczniowie klas III, VIII i VII uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Pierwszy dzień, mimo nie najlepszej pogody, poświęciliśmy zwiedzaniu miasta. Idąc śladami krasnali, odwiedziliśmy Rynek, Ratusz, Uniwersytet Wrocławski, Ostrów Tumski, Katedrę Jana Chrzciciela.

Próbowaliśmy przepysznych pierogów i zaprzyjaźnialiśmy się z krasnalami. Współczuliśmy Praczowi, który sam pierze własne gatki, bo nie słuchał żony ani matki i z dumą fotografowaliśmy się z Profesorkiem, czyli samym profesorem Miodkiem. Z zazdrością oglądaliśmy kłódki na Moście Miłości – wielu z nas obiecało sobie tu wrócić w wiadomym celu.

 

REKLAMA

 

Wieczór spędziliśmy w niezwykłej Rotundzie, podziwiając Panoramę Racławicką i poznając jej historię. Czwartkowe przedpołudnie spędziliśmy w Zoo. Jedno z najnowocześniejszych oceanariów w Europie prezentujące życie wodne Afryki zrobiło na nas ogromne wrażenie. Ciekawie upłynął czas w Hali Stulecia, gdzie mogliśmy obejrzeć multimedialny pokaz jej budowy. Miłośnicy sztuki współczesnej czuli się usatysfakcjonowani wizytą w Pawilonie Czterech Kopuł, w której wystawiono dzieła, między innymi Magdaleny Abakanowicz, Katarzyny Kozyry, Władysława Hasiora, Jana Lebensteina. Niestety, rozczarowała nas wizyta w Mediatece, ale było to kolejne doświadczenie.

W piątek kolejką linową przemieściliśmy się w okolice Politechniki Wrocławskiej, skąd udaliśmy się do multimedialnego centrum nauki i wiedzy o wodzie. Hydropolis okazało się zjawiskowe. Równie ciekawie spędziliśmy czas na Stadionie Śląska Wrocław. Mieliśmy okazję zajrzeć do centrum prasowego, szatni piłkarzy, gabinetów odnowy a nawet stadionowego aresztu.

W drodze powrotnej pani Pilot przeprowadziła konkurs wiedzy o Wrocławiu – przewidziała tylko trzy nagrody, a walka była zacięta, bo wielu z nas chciało popisać się wiadomościami zdobytymi podczas wycieczki. Spędziliśmy czas miło, ciekawie i pożytecznie. Dziękujemy opiekunkom: p. K. Wesołowskiej, M. Goryńskiej, A. Sutkowskiej, A. Kujawie, przedstawicielom Biura Podróży „Błękitne Okna” oraz naszym Rodzicom, którzy sponsorowali ten wyjazd.

SP1

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

+1 #2 Guest 2018-11-12 14:24
A jak wrocławianie mówią o Barlinku? - "Do Barlinka nie ma po co jechać, tam można tylko na lody..." - Na początku się ucieszyłem, jednak potem stwierdziłem, że to jest naśmiewanie się z ludzi mieszkających w małych miasteczkach. Podobnie jak warszawiacy mówią o przybyszach - Słoiki.

Wiem bo miałem "koleżankę" z Wrocławia, którą poznałem w Paryżu.

Mam nadzieję, że tacy co tak mówią są w dużej mniejszości w stosunku do Prawdziwych Polaków.
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #1 Guest 2018-11-09 20:31
Ciekawa wycieczka, młodzieży sie podobało.
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież