pldaenfrdeuk


 sobota 23 marca 2019r.   imieniny: Katarzyna, Piotr, Zbysław

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

Kolejne niebezpieczne, zagrażające mieniu, zdrowiu i życiu drzewa, zostaną wycięte. Wszystko na prośbę mieszkańców ul. Myśliborskiej w Moczkowie. Od dłuższego czasu wnioskowali oni telefonicznie i pisemnie o zwrócenie uwagi na spadające pod nogi suche konary a także gałęzie lecące wprost pod jadące samochody.

Ponieważ ul. Myśliborska położona jest na drodze powiatowej, z takim wnioskiem do Gminy Barlinek, wystąpiło Starostwo Powiatowe w Myśliborzu. Obecnie wszczęte jest postępowanie, które ma na celu uzyskanie stosownych zezwoleń na wycięcie blisko dwudziestu klonów. 

 

REKLAMA

 

W miejscu usuniętych drzew planowane są nowe nasadzenia.

monikary

 

 

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

+1 #13 Guest 2018-12-28 20:13
Jeżeli wycina się drzewa na terenie miasta, czy wsi, powinno się jednocześnie sadzić za jedno wycięte przynajmniej cztery młode, ale już podrośnięte, wytrzymałe na pogodę i ludzką głupotę. Po wycięciu będziemy narzekać na dużą wilgotność powietrza i brak cienia, nie mówiąc już o tym, że dorosłe drzewo skutecznie oczyszcza powietrze z dwutlenku węgla. Lepiej jest leczyć o ile to jest możliwe i umiejętnie przycinać stare drzewa!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #12 Guest 2018-12-27 15:03
Generalnie są to chore drzewa, trzeba je wyciąć i nasadzić nowe, a potem o nie dbać, żeby było świeże powietrze, ładny widok, ale głównie chodzi o bezpieczeństwo ludzi, którzy bardzo często chodzą z małymi dziećmi, bo widać jak Moczkowo się dynamicznie rozwija oraz kierowców jeżdżących samochodami.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #11 Guest 2018-12-24 09:42
Zobaczymy jak komuś z twojej rodziny zleci jakiś konar na głowę, czy wtedy też będziesz przeciw wycince drzew.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #10 Guest 2018-12-22 15:08
Co za obłęd z tymi drzewami ? Kogo nawiedziło ?I tak ich niewiele zostało więc i te niedobitki też pousuwać , będzie spokój tak ? W parku koło pomnika Piłsudskiego przy chodniku też powycinano zdrowe drzewa bo jak tłumaczono > jeszcze gałąż na kogoś spadnie
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #9 Guest 2018-12-21 16:46
Przy ulicach nie powinno być drzew. One miały zastosowanie dawniej, teraz to już niepotrzebne i lepiej, żeby je przestawiać dalej od dróg.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 #8 Guest 2018-12-21 12:19
Te piękne drzewa rosną sto i więcej lat, dają cień, schronienie ptakom, chronią przed silnym słońcem, można jeszcze mnożyć korzyści, lecz najważniejsza to piękno, którym koją oko wielu pokoleń. Niestety mało kto docenia te zalety i piękno woląc betonowo-asfaltową pustynię. A wystarczy tylko wybrać się tam gdzie drzewa nie rosną tak jak tutaj, więc jest zupełnie łyso np. na Bliski Wschód. Może wtedy by nasi włodarze i mieszkańcy docenili bezcenność miejskiej i przydrożnej zieleni.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 #7 Guest 2018-12-21 08:43
Staram się za każdym razem zrozumieć decyzje naszych władz i współobywateli.Mimo to mój obiektywizm chwilami nie daje rady.Dla bezpieczeństwa jazdy wycięliśmy już wiele drzew,a co z bezpieczeństwem naszych płuc?O naszych dzieciach też przecież nie warto pamiętać,bo zieleń to diabeł wcielony! uf
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #6 Guest 2018-12-21 08:26
Czy z tą masową wycinką drzew w naszym mieście to ktoś oszalał?! Jeszcze trochę i pozostanie nam cudowna, betonowa pustynia :-(
Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 #5 Guest 2018-12-21 08:20
Wszystkie są w opłakanym stanie i wszystkie powinny zostać wyciętę. Nie rozumiem po co ta selekcja. Jedne niebezpiecznie pochylają się na chodnik inne na drogę.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #4 Mały Kazio 2018-12-21 07:22
Dużo łatwiej i taniej wyrżnąć, niż dbać o ich dobrą kondycję
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież