pldaenfrdeuk


 piątek 22 marca 2019r.   imieniny: Bogusław, Katarzyna, Paweł

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

Podobno nie pierwszy raz zniszczono urządzenia znajdujące się na i przy nowej ścieżce rowerowej, prowadzącej z Barlinka do Dzikowa. Tym razem złamano słupek, który miał uniemożliwić jazdę samochodami i traktorami po niej.

Jak się dowiedzieliśmy sprawa zostanie zgłoszona policji.

 

REKLAMA

Dziękujemy naszemu czytelnikowi za zdjęcia.

js

barlinek

 

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

+1 #40 Guest 2019-01-09 08:32
Nie ma co się bać o to jak dojedzie karetka czy też straż. Panowie są profesjonalistami i na pewno znajdą rozwiązanie. Wcześniej były tam tory i wątpię żeby trakt ten był wtedy wykorzystywany do takich przejazdów.

Często jeździłem tą ścieżka w lecie i o ile nie denerwują mnie osoby które nie powinny się tam znaleźć (piesi/rolkarze itp.) z którymi trzeba się dzielić bo trasa piękna, to już jazda ciągnikiem to gruba przesada. Taka piękna droga i zanim zostanie ukończony cały odcinek to nasz będzie już do remontu.

Zobaczymy jak zadziała Policja. Czy w ogóle zostanie ustalony sprawca, bo to, że ludzie wiedzą czyja to wina to jeszcze nie koniec tematu.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #39 Guest 2019-01-03 09:15
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
ciekawe jak bedzie pozar to ktoredy dojedzie straz chyba przefrunie nad slupkami


Albo gdy będzie potrzeba dojazdu karetki . A to na ścieżce rowerowej może się zdarzyć.


Karetki i strażacy mają nożyce i taki słupek raz dwa przetną. We wszystkich większych miastach tak to działa. Niestety w tym kraju wszystko musi być osłupkowane bo inaczej kierowcy nie są w stanie się pohamować przed wjazdem na ścieżkę pomiędzy dzieci.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 #38 Guest 2019-01-02 10:49
Cytuję Guest:
"Nie pytały się nikogo czyja to ziemia." -nie mów, że twoja, zabrana Niemcom, nawet masz ich talerze i pościel właścicielu!

Ta ziemia była zagrabiona przez Niemców plemionom słowiańskim i bezprawnie przez wieki przez nich uzytkowana. dopiero po II wojnie światowej powróciła do prawowitych właścicieli.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #37 Guest 2018-12-30 08:32
"Nie pytały się nikogo czyja to ziemia." -nie mów, że twoja, zabrana Niemcom, nawet masz ich talerze i pościel właścicielu!
Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 #36 Guest 2018-12-29 19:55
Cytuję Guest:
ciekawe jak bedzie pozar to ktoredy dojedzie straz chyba przefrunie nad slupkami


Albo gdy będzie potrzeba dojazdu karetki . A to na ścieżce rowerowej może się zdarzyć.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 #35 Guest 2018-12-27 11:01
Po co te kłótnie, fakt jest niezaprzeczalny, że zniszczono ścieżkę! Historii nie zmienimy, ale możemy zadbać o teraźniejszość, więc dbajmy i szanujmy, bo to za nasze i dla nas! Czasy dobra niczyjego już minęły!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 #34 Guest 2018-12-27 10:54
Według mapy, tu przebiega ulica Szosowa, no chyba że otworzyli filię tej ulicy:)
https://www.google.com/maps/place/Szosowa,+74-320+Barlinek/@52.9992751,15.1921125,15z/data=!4m5!3m4!1s0x47072e3dbfd2fb73:0xe523adeb0bf57e24!8m2!3d52.9992766!4d15.2008671
Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 #33 Mały Kazio 2018-12-27 10:18
......
Z Szosowe? I wtedy jechał pod górę pewnie między sadami i polami...zanim napiszesz, to sprawdź, a nie ośmieszaj się tymi głupotami!
Wystarczy troszeczkę pokopać, aby odkryć jak niegdyś przebiegała linia kolejowa Barlinek - Głazów. Dworzec na dzisiejszej Szosowej był tam, gdzie stoi do dzisiaj.
http://maps.mapywig.org/m/German_maps/series/100K_KDR_Generalstabskarte/DRMC/KDR100_247_Soldin_ca1893_DRMC5820247.1.jpg
Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 #32 Guest 2018-12-27 09:45
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Wybudowanie drogi kolejowej Myślibórz - Barlinek Myślibórz - Choszczno 07.08.1898, dla niewiedzących.


Tylko wtedy pociągi odjeżdżały z dworca przy ul. Szosowej i tamto torowisko do Myśliborza nie miało NIC wspólnego z tym torowiskiem zamienionym obecnie na dróżkę rowerową.

Dopiero po wojnie komunistyczne władze 04 marca 1948 r. otworzyły dawno oczekiwany przez mieszkańców odcinek połączenia kolejowego z Myśliborzem i Choszcznem.

Nie pytały się nikogo czyja to ziemia.

Z Szosowe? I wtedy jechał pod górę pewnie między sadami i polami...zanim napiszesz, to sprawdź, a nie ośmieszaj się tymi głupotami!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 #31 Guest 2018-12-27 09:27
Cytuję Guest:
ciekawe jak bedzie pozar to ktoredy dojedzie straz chyba przefrunie nad slupkami

A, to dlatego wyłamał słupek...rozumiem, powinniśmy mu podziękować za obywatelską postawę. Dziękujemy za zrycie pobocza ścieżki, za niszczenie jej nawierzchni ciągnikiem i wreszcie za wyłamanie słupka, bo nie wiadomo po co to postawili...
Cytować | Zgłoś administratorowi