pldaenfrdeuk

 środa 19 czerwca 2019r.   imieniny: Borzysław, Gerwazy, Sylweriusz

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

W dniach 14-16 grudnia br. młodzi piłkarze Barlineckiej Akademii Futbolu z rocznika 2009 i mł. uczestniczyli w Turnieju Errea Gedania Cup. Organizatorem imprezy był najstarszy gdański klub piłkarski Gedania. Do rywalizacji przystąpiły 24 drużyny z całej Polski, m.in. Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Olympic Wrocław, AP Reissa Poznań, FASE Szczecin, AP Malbork, Wda Świecie, AP Toruń, Chojniczanka Chojnice, Escola oraz wiele innych klubów.

Mecze rozgrywane były pod balonem, na sztucznej nawierzchni, na dwóch boiskach równocześnie. Barlineccy piłkarze pokazali się z bardzo dobrej strony. Od żadnej z drużyn nie odstawali piłkarsko, a wręcz przeciwnie. Bardzo dobra postawa na boisku (wiele fantastycznych bramek i widowiskowych akcji) zapadła wielu Trenerom i obserwatorom w pamięci. Chwalono nas przede wszystkim za efektowną grę, miłą do oglądania. Zaprezentowaliśmy się znakomicie jako drużyna, a dodatkowo o dwóch naszych zawodników pytali przedstawiciele dwóch dużych Akademii. Pozostawiliśmy po sobie bardzo dobre wrażenie.

 

REKLAMA

Podczas pobytu zwiedziliśmy również stadion Lechii, wybudowany na Euro 2012. Zobaczyliśmy każde miejsce (loże vip, murawę, szatnie, sale konferencyjne, ławki rezerwowych, klubowe muzeum itd.). Była to niezwykła przygoda piłkarska dla chłopców, którzy reprezentowali Barlinecką Akademię Futbolu w Gdańsku, a mianowicie: Dawid Jarosz, Leon Kaczmarczyk, Wojciech Filipiak, Patryk Wiśniak, Paweł Puchalski, Emil Zawadzki, Jasiu Kopaszewski, Filip Gutowski, Oskar Bulanowski, Maciej Sochacki.

Dostaliśmy kolejne zaproszenia dla różnych kategorii wiekowych na kolejne turnieje w drugim końcu Polski. Udział w takim imprezach jest niezwykle kosztowny, dlatego jeśliby były chętne firmy lub osoby, które chciałyby wesprzeć, któryś z wyjazdów, bylibyśmy bardzo wdzięczni.
W nowym roku zapraszamy również zawodników, którzy chcieliby reprezentować naszą Akademię.

Dziękujemy firmie WATEX, która współfinansowała wyjazd na Turniej ERREA Gedania CUP.

BAF 

Komentarze  

+7 # Guest 2018-12-22 09:18
Należy powiedziec ze w tak mocno obsadzonym turnieju na 24 drużyny zajęliśmy 8 miejsce nie oddając łatwo zwycięstwa w finałowych meczach a wcześniej w grupie przegrywając jedynie z późniejszym zwycięzcą turnieju. To naprawdę duży sukces!
Wielu uczestników turnieju po raz pierwszy usłyszało gdzie leży Barlinek i wzbudzalismy naprawdę duże zainteresowanie.
Gratuluje trenerowi i małym zawodnikom i dziękuje za wspaniałe emocje !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież