pldaenfrdeuk


 piątek 22 marca 2019r.   imieniny: Bogusław, Katarzyna, Paweł

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

W trakcie omawiania projektu uchwały dotyczącego Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2019 - 2030, na ostatniej w 2018 roku sesji Rady Miejskiej pojawił się temat budowy basenu sportowego. W WPF zapisano, że w 2021 roku przenaczy się na ten cel 100 tys. zł. (najprawdopodobniej na dokumentację) i w kolejnych dwóch latach, czyli w 2022 roku 6 mln zł i w 2023 roku także 6 mln zł.

Według radnej Bernardy Lewandowskiej jest to nic innego, jak propaganda wyborcza, o której od lat słyszy, szczególnie właśnie przed wyborami. Podpowiadała, że baseny sportowe są w Choszcznie, Myśliborzu i Gorzowie. Dojazd do tych miejscowości chętnym z ich skorzystania nie nastręcza trudności. - Nie widzę sensu w budowaniu basenu sportowego w Barlinku - podkreślała radna. Zaproponowała, że może zamiast basenu sportowego, skupić się na aqua parku, który przyciągnąłby większe rzesze ludzi. Zadała także jedno pytanie, czy miasto stać na utrzymanie basenu lub aqua parku?

 

REKLAMA

 

Radny Rafał Szczepaniak mówił, że Barlinka nigdy nie będzie stać ani na basen, ani na aqua park. Według niego radni powinni się skupić na plaży miejskiej, która została przejęta od dzierżawcy i wróciła na stan gminy. Tak, aby stała się ona na powrót perełką i przyciągała nie tylko mieszkańców miasta, ale i turystów. 

- Zakończmy raz na zawsze kwestię planów i budowy basenu - mówił radny Romuald Romaniuk. Ja wiem, że gmina Barlinek jest zbyt mała gminą, aby jakikolwiek nowy basen wybudowała i go utrzymała. Dlatego należy usiąść i się zastanowić co dalej? - Tak, aby w tej kadencji, jak najszybciej określić, czy idziemy w kierunku basenu, czy po prostu wykreślamy go i nie robimy nadziei mieszkańcom, że ten basen kiedykolwiek powstanie - podkreślał radny Romaniuk.   

Tyle dyskusji radnych m.in. o basenie sportowym. Uprzedzając pytania naszych czytelników, przypomnijmy, że kilka lat temu były zbierane pieniądze, wśród mieszkańców gminy na budowę basenu. Zostały one przekazane szpitalowi. Czy basen powinien w Barlinku powstać? Czekamy na Państwa głosy w tej sprawie.

js

 

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

0 #56 Guest 2019-01-16 18:37
Ja nie rozumiem dlaczego jest tyle ludzi przeciw. Przecież sport jest najważniejszy. W dzisiejszych czasach mamy problem z otyłością u dzieci. Dojeżdżam z dziećmi na basen do Myśliborza i jakoś widzę tam dużo nastolatków oderwanych od komputerów. Nie upośledzajmy dzieci jeszcze bardziej. Stwórzmy im możliwości. Dlaczego inne gminy- biedniejsze-mogą mieć basen? Oni mogą dopłacać, a my nie? W naszym Barlinku od dawna nie robi się nic dla młodych. Widać to w różnych imprezach organizowanych. Basen już dawno miał być wybudowany. Zbieraliśmy na to pieniądze i walczmy o to!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #55 Guest 2019-01-14 14:35
Cytuję Guest:
Bujacie w obłokach!
Jak będzie basen, to będziemy z niego korzystać? NIEPRAWDA!
Za wstęp trzeba będzie zapłacić!
Zapracowany rodzic - może od czasu do czasu...
Dziecko na siłę oderwane od komórki - podobnie.
Na klasowy wyjazd dwudniowy za 100 zł nie ma chętnych, bo "dołożę sobie do nowego telefonu" lub "markowych butów", a w programie aquapark i muzeum techniki...
Na temat kijków (bardzo dobrych dla zdrowia) opinie (tych którzy nawet nie spróbowali) są negatywne.
O basenie:
Najpierw trzeba dorosnąć do takiej inwestycji!

Dla osób co potrzebują pilnie rehabilitacji jest SPA w Barlinku, nawet z kriokomorą. Nie jest za darmo. Ile osób korzysta?Jakoś na paliwo i wyjazd na basen za Barlinek płacimy!! To tu też będziemy płacić jak będzie na miejscu. My chcemy basen, a Pan niech siedzi w domu jak się nie podoba.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #54 Guest 2019-01-14 14:27
TO OCZYWISTE, ŻE BASEN JEST POTRZEBNY!
To, że basen jest w Gorzowie, Myśliborzu czy Choszcznie, to nie znaczy, że w Barlinku ma nie być. Mieszkańcy już od wielu lat się proszą o basen w naszym mieście. Każdy wyjazd na basen poza miastem wiąże się z dodatkowym czasem oraz kosztami. Nie każdy może sobie pozwolić na takie luksusy, o których mówi Pani Lewandowska. Proszę spojrzeć na innych. Co do plaży, to plaża nigdy nie zastąpi basenu. Z plaży korzystamy tylko w okresie wakacyjnym, a z basenu byśmy mogli cały rok. Nie musi to być aqua park. Pływanie o świetny sport, który nie nudzi, frajda dla dzieci, zabicie czasu dla nastolatków, właściwości zdrowotne dla dorosłych i ludzi w podeszłym wieku. Każdemu z nas jest potrzebny basen. Dosyć już budowania boisk sportowych i ścieżek rowerowych. Zajmijmy się w końcu tym, z czego będą wszyscy korzystali. Wybudujmy basen, z pomocą mieszkańców się uda.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #53 Guest 2019-01-11 17:50
Jedyny basen jaki możecie mieć to basen w szpitalu.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #52 Guest 2019-01-11 11:39
Może kiedyś tak bedzie. Dzis zarezerwujmy teren i tyle.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #51 Guest 2019-01-10 18:47
Basen jak najbardziej potrzebny ale wymaga to przede wszystkim dobrego PROJEKTU. -dł 25m, max 8 torów. - basen płytki na aquaerobic. -i dla maluchów. - 1 zjeżdżalnia, 2 sauny, 2 jakuzzi i tyle. Ewentualnie trampoliny jak w Schneverdingen. Bez okazałych trybun i powierzchni nieużywanej do ogrzania jak w choszcznie - absurd! Słowianka w Gorzowie bodajże dopiero po 10 latach nie przynosiła strat (a mają prawie 10x więcej mieszkańców). Nasza Plaża piękna ale nie jesteśmy w Saint Tropez że 200 dni w roku upał;) Obecnie lato to 2-3 tygodnie upałów (chociaż w tym roku było wyjątkowo upalnie). Co nie zmienia faktu, że basen jest potrzebny!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #50 Guest 2019-01-10 16:41
Cytuję Guest:
Miasto ogłosiło konkurs na dyrektora Barlineckiej plaży miejskiej

chyba konserwatora
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #49 Guest 2019-01-10 14:25
Cytuję Guest:
Urodziłem się kilkanaście lat później niż Krzysztof, lat 55, ale w 100% się z nim zgadzam. Wyjście na basen w Barlinku (gdyby był) przy założonym 45 min. pływaniu to ok. 1,5 godz. Wycieczka na basen do Gorzowa, Choszczna czy Myśliborza to minimum 3 godz. + samochód i paliwo. O wiele łatwiej jest się zmobilizować do wyjścia w Barlinku na basen niż do tracenia dwukrotnie większej ilości czasu, którego zwykle nie mamy za wiele i wydawania 2-3x tyle gotówki przez dodatkowe koszty. W Barlinku, moje dziecko mogłoby się wybrać na basen samo, albo w ramach zajęć szkolnych. Do miast ościennych muszę je dowieźć sam (extra koszty) i mieć na to czas.
Natomiast w kwestii kosztów utrzymania, do tego co napisał Krzysztof, dodałbym jeszcze SZKOŁY i SŁUŻBĘ ZDROWIA - też nie przynoszą dochodu finansowego, ale je utrzymujemy z innych powodów. BASEN to też poszerzenie oferty szkolnej, profilaktyka zdrowotna czy wspaniałe narzędzie do rehabilitacji zdrowotnej!!!

Szkoły i służba zdrowia są dużo tańsze niż basen.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 #48 Guest 2019-01-10 11:19
Cytuję Guest:
A co w Barlinku jest takiego żeby dawało jaka kolwiek radość podczas okresu zimowego nawet niema gdzie pujsc bo wszystko z godziną 22 jest zamykane aquapark brzydal by się mieszkańca poco mamy dojeżdżać jak możemy mieć swój basen a w spalonym netto można zrobić hale sportowa tak jak kiedyś to miało miejsce chociaż by sekcje boksu lub innych dyscyplin sportowych jest dużo pomysłów tylko trzeba chęci a nasi radni tylko dyskutują gledza i objecują a nic nie robją dlatego młodzież wluczy się po parkach i z braku zajęć dewsatuja co popadnie tak więc drodzy radni niema co gledziic tylko brać się do roboty i myśleć nad rozwojem naszego ukochanego Barlinka


Myślę że wszystkim tu obecnym sprawi radość jeśli przejdziesz się do biblioteki i wypożyczysz słownik ortograficzny.
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #47 Guest 2019-01-10 10:37
Cytuję Guest:
Miasto ogłosiło konkurs na dyrektora Barlineckiej plaży miejskiejgdzie?
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież