pldaenfrdeuk

piątek 3 kwietnia 2020r.   imieniny: Antoni, Pankracy, Ryszard

4.7142857142857 1 1 1 1 1 Ocena 4.71 (7)

Trwa passa zwycięstw Sofii Ennaoui. Zawodniczka AZS UMCS Lublin wygrała dzisiaj bieg na 1500 metrów podczas Halowych Mistrzostw Polski. W ostatnich dniach wychowanka trenera Wojciecha Szymaniaka była najlepsza na 1500 metrów w Madrycie i Ostrawie. Szczególnie ważny był ten ostatni start. Reprezentantka Polski zwyciężyła z czasem 4:05.22, który został jej nowym rekordem życiowym w hali na tym dystansie, a także drugim wynikiem w historii polskich wyników na 1500 metrów.

Po kilku dniach Sofia ponownie stanęła na starcie, drugi raz w tym roku w Toruniu. Wcześniej, podczas zawodów Copernicus Cup biegała na 800 metrów. Teraz wystąpiła w mistrzostwach Polski na 1500 metrów.

W Toruniu Ennaoui pobiegła o 10 sekund wolniej, niż w Ostrawie, ale to nie przeszkodziło jej w wywalczeniu złotego medalu. Reprezentantka Polski z Lipian nie miała sobie równych w krajowych mistrzostwach. Wygrała z czasem 4:15.62, a druga zawodniczka dobiegła do mety o ponad 6 sekund później.