pldaenfrdeuk


 wtorek 17 września 2019r.   imieniny: Ariadna, Franciszek, Justyna

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

Z koncertem „Vivaldissimo”, czyli najpiękniejszymi lutniowymi koncertami barokowymi, 04 maja w kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, wystąpił Krzysztof Meisinger & Poland baROCK.

Specjalnie dla mieszkańców Barlinka zagrali: Krzysztof Meisinger – gitara, Orkiestra Barokowa Poland baROCK - Katarzyna Kmieciak – skrzypce, Marta Michalak – skrzypce, Ewa Pilarska – viola, Stanisław Stanecki – wiolonczela barokowa, Marcin Bajon – viol one, Maciej Kończak – gitara barokowa, Natalia Hyżak – klawesyn, Henryk Kasperczak – teorban/lutnia.

REKLAMA

W programie usłyszeliśmy Antonio Vivaldi – Koncert D-dur RV 93 Jan Sebastian Bach – Aria na strunie G Karel Kohaut – Koncert E-dur *** Johann Sigismund Weiss – Koncert d-moll Luigi Boccherini – Introdukcja i Fandango Isaac Albeniz – Asturias. 

Krzysztof Meisinger jest jednym z najwybitniejszych i najbardziej charyzmatycznych gitarzystów klasycznych. Współpracuje z takimi gwiazdami muzyki klasycznej jak Sumi Jo, Philharmonia

Quartett Berlin czy orkiestra Academy of St Martin in the Fields. Wstępuje na całym świecie od Tokyo po Los Angeles i Buenos Aires. Zadebiutował w 2014 roku w Filharmonii Berlińskiej a jego koncert zakończył się wielominutową owacją na stojąco. Jego nagrania zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia. Obecnie ukazała się płyta „Vivaldissimo” którą nagrał razem z założoną przez

siebie orkiestrą barokową „Poland baROCK”, którą krytyka zapowiada jako sensacyjną.

Przedsięwzięcie zrealizowano dzięki wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego.

monikary

Komentarze  

0 # Guest 2019-05-05 20:56
jest to gdzieś nagrane
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież