pldaenfrdeuk

 środa 22 maja 2019r.   imieniny: Emil, Helena, Julia, Wiesław

Reklama

A A A
4 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (4)

W tym roku Gmina Barlinek odda do użytku trzy świetlice, usytuowane w Osinie, Lutówku oraz Strąpiu. Pisaliśmy już o dwóch pierwszych inwestycjach, teraz przybliżymy Państwu budowę świetlicy wiejskiej w Strąpiu.

W grudniu 2018 roku, Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, podpisał umowę na realizację inwestycji z firmą Zakład Ogólnobudowlany Kazimierz Pakiet z Myśliborza. Tego samego dnia, teren został przekazany wykonawcy i ruszyły prace, które w 2018 roku objęły wycinkę drzew. W styczniu 2019 r. rozpoczęto prace budowlane. Powierzchnia świetlicy wynosi ok. 113 m2 a koszt robót budowlanych to 704 110,39 zł brutto. Na czas budowy istniejący w tym miejscu plac zabaw musiał zostać zdemontowany, jednak tuż przed otwarciem obiektu, elementy placu zostaną ponownie zamontowane.

REKLAMA

Powstanie również chodnik z kostki betonowej oraz utwardzony zjazd z drogi gminnej. Teren obiektu będzie ogrodzony drewnianym ogrodzeniem. Świetlica będzie wykorzystana zgodnie z planem zaakceptowanym przez Sołtysa i Radę Sołecką, na imprezy i potrzeby organizowane w sołectwie. 

Inwestycja ta jest realizowana dzięki dofinansowaniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Umowa na dotację w wysokości około 458 000 zł, została podpisana 17 października 2018 r. przez marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza. Dofinansowanie obejmuje m.in. zakup niezbędnego wyposażenia świetlicy. Owo wyposażenie we wnioskowanej kwocie 50 000 zł, to m.in. zestaw mebli, sprzęt audiowizualny, stanowiska komputerowe, zestaw sprzętu AGD, oraz zestawy sportowe (m.in. stół bilardowy, stół piłkarski "piłkarzyki", dart elektroniczny, stół do tenisa stołowego). Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec sierpnia 2019 roku.

monikary

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

+7 # Guest 2019-05-14 06:31
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
za 700 tysi to można wybudować coś o wiele większego a nie domek 113 m2... cos tu nie gra cenowo

Proszę się nie przejmować to taki standardzik w gminie

Obiekt publiczny to nie stodoła na Ożarze, trzeba było startować w przetargu

Wystarczy złożyć zapytanie do gminy o kosztorys inwestorski, który zleciła wykonać na potrzeby zadania. Jaki był zakres prac wynikający z tabeli elementów scalonych jak i wartość poszczególnych pozycji z tej tabeli. I sprawa jasna, to jest informacja publiczna
no okej to w takim razie co sugerujesz? koszt takiehgo kwadraciku z wykoczeniem standardowym do uzytkowania i dachem to około 300k maaaaaax to co jest w tych pozsotałych 400? wyposażenie i robocizna? no chyba coś za mało, chciałbym zobaczyc ten kosztorys
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # Guest 2019-05-11 14:13
Cytuję Guest:
Gratuluję mieszkańcom! !! Panie Burmistrzu teraz czas na świetlice w Łubiance! !!!

Czekaj tatka latka... Burmistrz prędzej księdzu kościół wybuduje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2019-05-11 11:01
Czy te obiekty budowane na wsiach wsiach są ogrzewane. Działają np. pompy ciepła? Bo szkoda naszych pieniędzy. Widzimy świetlicę w Łubiance, Dziedzicach. I w jakiej wysokości dofinansowanie uzyskano?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-05-10 21:54
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
za 700 tysi to można wybudować coś o wiele większego a nie domek 113 m2... cos tu nie gra cenowo

Proszę się nie przejmować to taki standardzik w gminie

Obiekt publiczny to nie stodoła na Ożarze, trzeba było startować w przetargu
no okej to w takim razie co sugerujesz? koszt takiehgo kwadraciku z wykoczeniem standardowym do uzytkowania i dachem to około 300k maaaaaax to co jest w tych pozsotałych 400? wyposażenie i robocizna? no chyba coś za mało, chciałbym zobaczyc ten kosztorys
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-05-10 10:39
Skoro można było wywybudowac świetlice w takim
Strapiu to nie rozumiem dlaczego Burmistrz nie może tego zrobić w Dziedzicach? W czym nasze dzieci sa gorsze? A moze to kwestia ukladow? Oczywiscie w prost nikt nam tego nie powie. Ale co to za burmistz ktory dla jednych wiosek robi wszystko a dla innych nic. Jak mozna miec dwie sale na wiosce Ale zadnej dla dzieci czy mieszkańców wioski? To jest jakiś żart! Mieć tak ogromną szkołę i nie móc w niej zorganizować zadnej imprezy czy nawet wioskowego sylwestra bo jak to mówią ''szkola jest po remoncie A te *** ja zniszczy'' więc jaka to sala wiejska skoro my mieszkancy nie mamy do niej wstepu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+21 # Guest 2019-05-10 10:06
"Świetlica będzie wykorzystana zgodnie z planem zaakceptowanym przez Sołtysa i Radę Sołecką, na imprezy i potrzeby organizowane w sołectwie" - zapomnijcie Państwo o jakichkolwiek zarobkowych, komercyjnych imprezach. Jeśli będzie dochód, będzie i zwrot dofinansowania z UE. O ile będą to tylko sołeckie potrzeby, nie zarobkowe zagrożenia nie będzie.
Oczywiście ogromne brawa za pozyskane dofinansowanie, ale trwałość projektu należy zachować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-05-10 07:40
Cytuję Guest:
za 700 tysi to można wybudować coś o wiele większego a nie domek 113 m2... cos tu nie gra cenowo

Proszę się nie przejmować to taki standardzik w gminie
Obiekt publiczny to nie stodoła na Ożarze, trzeba było startować w przetargu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+29 # Guest 2019-05-10 04:39
Cytuję Guest:
Gratuluję mieszkańcom! !! Panie Burmistrzu teraz czas na świetlice w Łubiance! !!!

Nie czas, a konieczność! Mieszkańcy Łubianki nie są gorsi od innych wiosek. Budynek z eternitem na dachu, bez toalet nie spełnia żadnych standardów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+21 # Guest 2019-05-09 23:17
za 700 tysi to można wybudować coś o wiele większego a nie domek 113 m2... cos tu nie gra cenowo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+28 # Guest 2019-05-09 18:55
Gratuluję mieszkańcom! !! Panie Burmistrzu teraz czas na świetlice w Łubiance! !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 # Guest 2019-05-09 16:23
Aja pamiętam jak tam nie było nic,tylko Trojan :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2019-05-09 11:50
Cytuję Guest:
Pamiętam, jak Pani Ania S. zorganizowała chór dla dzieci, wszyscy śpiewali, ale nie było gdzie ćwiczyć, więc ćwiczyliśmy w Kościele, było super! Wtedy dzieciaki przychodziły tam z okolicy, to były pierwsze społeczne i kulturalne działania w Strąpiu, szkoda, że Pani Ania już nie mieszka w Strąpiu, ale dużo nas nauczyła i fajnie było na próbach! Pozdrawiam serdecznie Panią Anię i wierzę, że w tej świetlicy będzie ktoś, kto zachęci dzieciaki i młodzież do aktywności, tak, jak kiedyś P.Ania.


Ja również pozdrawiam Panią Anię i autora tego komentarza :-) masz rację, było super :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+23 # Guest 2019-05-09 11:00
Wójt Kozioł miał swojego Więcławskiego.... Lokalny nie zawsze oznacza.... jedyny.
A świetlica niech rozsławia Strąpie - oby mieszkańcom chciało się tam zajść, usiąść i nie tylko porozmawiać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2019-05-09 10:49
Szkoda tylko że nasza gmina nie potrafi rozmawiać z lokalnymi przedsiębiorcami ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2019-05-09 10:45
Pamiętam, jak Pani Ania S. zorganizowała chór dla dzieci, wszyscy śpiewali, ale nie było gdzie ćwiczyć, więc ćwiczyliśmy w Kościele, było super! Wtedy dzieciaki przychodziły tam z okolicy, to były pierwsze społeczne i kulturalne działania w Strąpiu, szkoda, że Pani Ania już nie mieszka w Strąpiu, ale dużo nas nauczyła i fajnie było na próbach! Pozdrawiam serdecznie Panią Anię i wierzę, że w tej świetlicy będzie ktoś, kto zachęci dzieciaki i młodzież do aktywności, tak, jak kiedyś P.Ania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # Guest 2019-05-09 08:18
No i dobrze będą mieli się gdzie ludzie spotkać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi