pldaenfrdeuk

 czwartek 4 czerwca 2020r.   imieniny: Bazyliusz, Franciszek, Karol

Reklama

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (2)

BOK – Muzeum Regionalne w Barlinku oraz Gmina Barlinek, zapraszają na Europejską Noc Muzeów „U podnóża barlineckich murów”, która odbędzie się w dniach 17 i 18 maja 2019 r.

17 maja (piątek) o godz. 17.00 w Europejskim Centrum Spotkań, odbędzie się wykład „Fortyfikacje Barlinka”, który wygłosi kierownik Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Gorzowie Wlkp., autor licznych książek i publikacji Błażej Skaziński. W tym czasie odbędzie się także promocja najnowszych wydawnictw dotyczących barlineckich murów miejskich.

18 maja (sobota) godz. 16.00 – 19.00 – w tych godzinach, zapraszamy wszystkich Państwa do Parku im. Emanuela Laskera. Tam, rozgości się Osada Rycerska. Na obozowisku z czasów monarchii piastowskiej, będzie można obejrzeć pokazy walk, rzemiosł, konkursów rycerskich a także gier i zabaw średniowiecznych. Z koncertem muzyki dawnej wystąpi zespół „Musica Sedina” ze Szczecina.

REKLAMA

18 maja (sobota) godz. 17.00 – podczas gdy w Parku im. Emanuela Laskera będą walczyć rycerze, wszystkich ciekawych historii murów miejskich Barlinka, zapraszamy na bezpłatne oprowadzanie „Szlakiem barlineckich murów miejskich”. Oprowadzać po szlaku będą Alicja Tymbarska i Małgorzata Cykalewicz ze Stowarzyszenia na Rzecz Ochrony Dziedzictwa „Młyn-Papiernia”. Zbiórka i start – Rynek Miejski w Barlinku.

18 maja (sobota) godz. 19.00 – 23.00 – w tych godzinach zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania Muzeum Regionalnego w Barlinku (ul. Niepodległości 17) oraz na koncert zespołu Nova Band, w składzie Józef Nowicki i Mieczysław Pyciak.

18 maja (sobota) godz. 20.00 – koncert zespołu muzyki dawnej „Musica Sedina” z Pałacu Młodzież w Szczecinie (opiekun Mariusz Zygmunt), Muzeum Regionalne ul. Niepodległości 17.

Serdecznie zapraszamy.

barlinek

barlinek

barlinek

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi".