pldaenfrdeuk

 czwartek 4 czerwca 2020r.   imieniny: Bazyliusz, Franciszek, Karol

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

Zapraszamy mieszkańców Barlinka na trzecią już edycję „Niezapominajki dla Romy”. Impreza jest kontynuacją zapoczątkowanych przez artystkę Romanę Kaszczyc obchodów Święta Polskiej Niezapominajki w naszym mieście.

Tegoroczna impreza odbędzie się w trzech sekwencjach:

- 16 maja o godz. 17.00 -  na barlineckim rynku zapraszamy na happening  artystyczny przygotowany przez Teatr Poezji „WIATRAK”,

- następnie o godz. 18.00 zapraszamy do Kawiarni Artystycznej BOK na koncert poezji śpiewanej Ireny Salwowskiej i Zbyszka Pomiana,

REKLAMA

Tydzień później w dniu  23 maja o godz. 18.00 w Kawiarni Artystycznej BOK odbędzie się spotkanie autorskie z Iwoną Małgorzatą Żytkowiak i promocja jej najnowszej powieści „Zamknij oczy”.

 

barlinek

 

-  7 czerwca w piątek w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury (jeśli się wszystko powiedzie) odbędzie się II Festiwal wiedzy o życiu i twórczości Romany Kaszczyc. Jest to konkurs dla uczniów szkół podstawowych z gminy Barlinek. Konkurs obejmie bardzo różnorodne konkurencje m.in. quiz wiedzy o życiu i twórczości artystki, recytację jej poezji, rozwiązanie krzyżówki związanej z „Baśnią o Królowej Puszczy Barlineckiej”, prezentację treści wybranej legendy, a także wykonanego przez uczniów stroju postaci z legend lub baśni napisanych przez Romę. Festiwal rozpocznie się o godz. 9.00.

Liczymy na dobrą pogodę, państwa obecność, a zwłaszcza dobrą zabawę, by nasze działania przyczyniły się w pozytywny sposób do upamiętnienia bogatej twórczej spuścizny Romy Barlineckiej. Polecamy również do posłuchania i pooglądania naszych artystów czyli  zespół Ireny Salwowskiej.

Zapraszamy również do upamiętnia Święta Niezapominajki – strojem z elementami koloru błękitnego. 

Większość naszych działań uzyskała wsparcie finansowe Gminy Barlinek.

Organizatorzy – Towarzystwo Miłośników Barlinka 

 

Foto: Andrzej Ligenza

barlinek

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi".