pldaenfrdeuk

 czwartek 4 czerwca 2020r.   imieniny: Bazyliusz, Franciszek, Karol

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

Aż cztery miejscowości w Gminie Pełczyce - Boguszyny, Przekolno, Będargowiec i Będargowo, otrzymają nowe place zabaw dla dzieci. Wszystko dzięki unijnemu dofinansowaniu. Budowa infrastruktury kosztować będzie ćwierć mln zł, z czego 85% wydatków (prawie 180 tys. zł) pokryje unijna dotacja Urzędu Marszałkowskiego.

Nowe place zabaw mają być gotowe w drugiej połowie lipca br. Zadanie wpisuje się w założenia 9 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności oraz obszarów miejskich i wiejskich”. Umowę na dofinansowanie, dziś 15 maja w Urzędzie Miejskim w Pełczycach, podpisali wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa i burmistrz Mirosław Kluk.

REKLAMA

Rekreacyjno-sportowa baza ulokowana zostanie tam, gdzie do tej pory przestrzeni do aktywnego odpoczynku dla najmłodszych brakowało. Dzieci będą mogły miło i bezpiecznie spędzić czas korzystając z różnych atrakcji. Będą to karuzele, huśtawki, zestawy do zabaw zręcznościowych czy urządzenia do ćwiczeń np. typu biegacz. W otoczeniu nowo powstałych miejsc znajdą się również ławki, kosze na śmieci oraz trawnik. 

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Foto: Archiwum Barlinek24.pl

Komentarze

+13

Guest

Cytuję Guest:
Ciekawe kiedy Pełczyce w końcu wybudują ścieżkę rowerową?


Bardzo dobre pytanie, ale czy doczekamy się odpowiedzi??
+18

Guest

Cytuję Guest:
A w Łubiance od 3 lat nie może powstać siłownia plenerowa. Dokumentacja na marne..Jakim cudem?

W gminie wiedzą ale na zewnątrz tajemnica
+17

Guest

Fajnie coś się dzieje a w gminie Barlinek w Strąpiu planują postawić plac zaraz przy wkopanym zbiorniku na szambo. Ciekawe co na to sanepid

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi".