pldaenfrdeuk


 wtorek 17 września 2019r.   imieniny: Ariadna, Franciszek, Justyna

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

W ubiegłym tygodniu świętowano Międzynarodowy Dzień Dziecka, nieco wcześniej Dzień Matki a przed nami Dzień Ojca. W Płonnie połączono wszystkie te święta i 08 czerwca na boisku przy świetlicy, zorganizowano festyn rodzinny. W części artystycznej zaprezentowały się dzieci, recytując wiersze i śpiewając piosenki skierowane do rodziców.

Nie brakowało darmowego ciasta, kiełbasek, pizzy i gofrów. Na stosiku Ośrodka Pomocy Społecznej rozdawano słodycze, napoje i niespodzianki a przedstawiciele Szpitala Barlinek, mierzyli ciśnienie, poziom cukru we krwi i zachęcali do profilaktycznych badań. Dzieci mogły wykazać się w licznych konkursach, m.in. skoki w workach, przeciąganie liny, rzut do celu. Do wspólnych zabaw zachęcano także tych nieco starszych uczestników festynu. Dużą atrakcją były dmuchane zamki i strefa malucha, w której można było poukładać puzzle i klocki.

REKLAMA

Organizatorzy przygotowali również stoisko z malowaniem twarzy, trening zumby z instruktorką oraz zabawy z animatorką. Największą jednak frajdą było spotkanie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku. Strażacy uczyli pierwszej pomocy (każdy kto wziął udział w szkoleniu otrzymał od druhów drobny gadżet), zrobili pokaz sprzętu ratowniczego i gaśniczego a wszystkie dzieci mogły do woli bawić się w pianie gaśniczej. Na zakończenie zabawy boisko odwiedzili Policjanci wraz z psem policyjnym Xeną. Festyn poprowadziła Alicja Stadnik.

Festyn rodzinny w Płonnie zorganizowała sołtys Magdalena Zwolińska, Rada Sołecka, Alicja Stadnik z BOK – Biblioteki Publicznej filia w Płonnie przy współpracy z OPS Barlinek, BOK, OSP Barlinek, Komisariatem Policji w Barlinku, Szpitalem Barlinek Sp. z o.o. , Gminną Spółdzielnią Samopomoc Chłopska w Barlinku, Aleksandrą Neubert, Bernardą Lewandowską i Alfredem Lewandowskim, Klubem Sportowym Grom Płonno, Andrzejem Szubką, Bogumiłą Owczarzak oraz mieszkańcami wsi zaangażowanymi w przygotowania do festynu.

monikary

Komentarze  

+2 # Guest 2019-06-09 10:33
Duże i zasłużone brawa dla organizatorów - jesteście Wielcy i pokazaliście ,że można !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież