pldaenfrdeuk


 wtorek 17 września 2019r.   imieniny: Ariadna, Franciszek, Justyna

Reklama

A A A
2.2 1 1 1 1 1 Ocena 2.20 (5)

8 czerwca z okazji Dnia Dziecka na terenie Szkółki Leśnej w Moczydle zorganizowana została impreza integracyjna dla dzieci. Dopisała pogoda a przede wszystkim frekwencja! O godzinie 16.00 do zebranej licznej grupy dzieci przybyli wyjątkowi goście: Królowa Puszczy Barlineckiej i Boginka Moriana.

Wspólnie z dziećmi przeczytały one „Legendę o Koboldzie z Moczydła’’ autorstwa pani Romany Kaszczyc. Po wysłuchaniu historii odbył się konkurs wiedzy o Moczydle i gminie Barlinek. Tyle dzieci chciało uczestniczyć w konkursie, że zostały podzielone na drużyny. Kiedy jedni odpowiadali na pytania inni zwiedzali szkółkę leśną i salkę muzealną, po której oprowadzał leśniczy z Moczydła. Do wygrania było wiele ciekawych nagród.

REKLAMA

W międzyczasie puszczano olbrzymie bańki, był też oczywiście słodki poczęstunek. Dla tych, którzy chcieli się zmierzyć w konkursie słuchowym przygotowane były dźwięki, odgłosy różnych zwierząt. Około godziny 17.30 dzieci własnoręcznie zrobioną laurką z podziękowaniem za wspólnie spędzony czas pożegnały Królową Puszczy Barlineckiej i Boginkę Morianę. Na zakończenie zrealizowano konkurs plastyczny pod hasłem „Moczydelski las”. Malowanie farbami bardzo spodobało się najmłodszym, a prace będzie można oglądać podczas spotkania integracyjnego w Moczydle planowanego na 10 lipca razem z seniorami, słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dziękujemy Nadleśnictwu Kłodawa za upominki oraz Nadleśnictwu Barlinek za drobne nagrody i udostępnienie szkółki leśnej.

Przede wszystkim zaś dziękujemy rodzicom i dziadkom, którzy przywożąc dzieci na tę imprezę pokazali, że ważne jest dla nich propagowanie wiedzy na temat historii regionalnej, szerzenie lokalnych tradycji, legend a także pogłębianie wśród najmłodszych wiedzy na temat otaczającej ich przyrody, uwrażliwianie na piękno Puszczy Barlineckiej.

Aktywne Moczydło

Komentarze  

+4 # Guest 2019-06-11 12:27
Wspaniałe. Brawo Pani Sołtys :-) 8) 8)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież