pldaenfrdeuk


 poniedziałek 18 listopada 2019r.   imieniny: Filipina, Roman, Tomasz

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

Gmina Barlinek zamierza ubiegać się o dofinansowanie wymiany starych kotłów, pieców, urządzeń grzewczych oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Zapraszamy na spotkanie informacyjne dnia 24.06.2019 r. o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej (I piętro pok. nr 202) Barlineckiego Ośrodka Kultury przy ul. Podwale 9.

Kto może otrzymać dofinansowanie?

  • osoby fizyczne legitymujące się tytułem prawnym do nieruchomości, wynikającym z prawa własności, prawa użytkowania wieczystego, ograniczonego prawa rzeczowego lub stosunku zobowiązaniowego

Ile i na co można otrzymać dofinansowanie?

  • 25 tys. zł na częściową termomodernizację budynków jednorodzinnych, której wymaganym elementem jest wymiana źródła ciepła (np. kocioł, piec) opartego o spalanie węgla
  • 50 tys. zł. na pełną termomodernizację budynków jednorodzinnych, której wymaganym elementem jest wymiana źródła ciepła (np. kocioł, piec) opartego o spalanie węgla
  • 7,5 tys. zł na wymianę samego źródła ciepła (np. kocioł, piec) opartego o spalanie węgla zarówno w budynkach jednorodzinnych jak i wielorodzinnych

REKLAMA

W przypadku uzyskania dofinansowania Gmina Barlinek stanie się pośrednikiem pomiędzy samorządem wojewódzkim a mieszkańcem. Wszelkich formalności dokonają Państwo w Urzędzie Gminy.

Jednocześnie zachęcamy do wypełnienia ankiety.

barlinek

WYPEŁNIONĄ ANKIETĄ PROSZĘ ZŁOŻYĆ DO DNIA 30 CZERWCA 2019 r. W BIURZE OBSŁUGI INTERESANTA URZĘDU MIEJSKIEGO W BARLINKU – ul. NIEPODLEGŁOŚCI 20 LUB PRZESŁAĆ NA ADRES: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wypełnienie ankiety nie oznacza przyznania dofinansowania, ma ona charakter sondażowy i służy weryfikacji Państwa potrzeb na etapie aplikowania przez Gminę o środki z Programu.

Złożenie ankiety jest wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych ankiecie. 

 

UM Barlinek

 

Komentarze  

+2 # Guest 2019-06-18 22:53
niech dofinansują hacon co dalej zatruwa górny taras... nie widać ale czuć stasznie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2019-06-19 09:23
Cytuję Guest:
niech dofinansują hacon co dalej zatruwa górny taras... nie widać ale czuć stasznie...
Problem w tym ,że na brzydkie zapachy nie ma przepisów i nic nie można zrobić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-06-19 15:40
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
niech dofinansują hacon co dalej zatruwa górny taras... nie widać ale czuć stasznie...
Problem w tym ,że na brzydkie zapachy nie ma przepisów i nic nie można zrobić.

Wystarczy poczytać KK Art 182 i §3. Częste ataki gazowe ułatwią ustalenie truciciela. Za ochronę środowiska odpowiada Gmina, czyli Burmistrz Barlinka, Rada Miejska i służby.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-06-19 20:39
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
niech dofinansują hacon co dalej zatruwa górny taras... nie widać ale czuć stasznie...
Problem w tym ,że na brzydkie zapachy nie ma przepisów i nic nie można zrobić.

Wystarczy poczytać KK Art 182 i §3. Częste ataki gazowe ułatwią ustalenie truciciela. Za ochronę środowiska odpowiada Gmina, czyli Burmistrz Barlinka, Rada Miejska i służby.

Konkretnie jakie gazy?Narazie tylko czytamy ,że śmierdzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-06-18 11:45
Ogrzewam dom drewnem i nieraz węglem. Będę musiał pozbyć się swojego pieca?
Nie zachęca mnie to do wymiany na kocioł gazowy, nawet najnowocześniejszy. Będzie podobnie jak z olejem opałowym. Przyzwyczaisz się, a później cyk i cena o 400% do góry.
Dziękuję, będę palił dalej drewnem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-06-18 21:20
Cytuję Guest:
Ogrzewam dom drewnem i nieraz węglem. Będę musiał pozbyć się swojego pieca?
Nie zachęca mnie to do wymiany na kocioł gazowy, nawet najnowocześniejszy. Będzie podobnie jak z olejem opałowym. Przyzwyczaisz się, a później cyk i cena o 400% do góry.
Dziękuję, będę palił dalej drewnem.

No możesz palić nikt nie zabrania mało to wygodne i upierdliwe tylko jak już będziesz palił to z głową.Czyli od góry i z tlenem aby się nie kopciło.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-06-18 09:00
Czyli jeśli ktoś ogrzewa dom gazem że względów ekologicznych ale ma bardzo duże rachunki bo dom nie ocieplony albo żle ocieplony to dotacji nie dostanie ,fajny kraj bardzo mądrzy urzędnicy jak zwykle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-06-18 21:21
Cytuję Guest:
Czyli jeśli ktoś ogrzewa dom gazem że względów ekologicznych ale ma bardzo duże rachunki bo dom nie ocieplony albo żle ocieplony to dotacji nie dostanie ,fajny kraj bardzo mądrzy urzędnicy jak zwykle.

Czytaj ze zrozumieniem.Mozesz starać się o dotacje na termomodernizację.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-06-17 15:37
Czy program dotyczy też ataków gazowych na Górny Taras ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2019-06-18 21:22
Cytuję Guest:
Czy program dotyczy też ataków gazowych na Górny Taras ?

Niestety dofinansowanie jest dla posiadaczy pieców na węgiel a w odlewni pali się koksem:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2019-06-17 13:25
Mam nadzieję że ktoś się przejmie ludźmi którzy muszą w smrodzie żyć, od fabryki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi