pldaenfrdeuk


 poniedziałek 18 listopada 2019r.   imieniny: Filipina, Roman, Tomasz

Reklama

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (1)

Nieuchronnie zbliża się termin oddania do użytkowania obejścia Barlinka w ciągu DW 151. Co jakiś czas dokumentujemy postępy prac ale i również kontaktujemy się z biurem prasowych wykonawcy, stawiając pytania zadawane w komentarzach przez naszych Czytelników.

Wielu internautów zwracało uwagę na brak zabezpieczeń na nasypach. Jak udało nam się dowiedzieć, wysokie nasypy zostaną odpowiednio zabezpieczone barierami energochłonnymi. Prowadzone obecnie prace to decydujący etap realizacji inwestycji. Wykonawca wchodzi z pracami w etap finalny, w którym prowadzone są roboty wykończeniowe.

REKLAMA

W całości postawione już zostały (przewidziane w dokumentacji technicznej) ekrany dźwiękochłonne a most łączący ul. Podwale z ul. Kasprowicza został pomalowany. W celu naprawy nawierzchni drogi, zamknięto przejazd przy ul. Ogrodowej, natomiast otwarto ruch pod wiaduktem przy ul. Tunelowej. O fakcie naprawy ulicy wykonawca informował już w marcu, jednak priorytetem było przywrócenie ruchu przy ul. Tunelowej, by nie paraliżować miasta.

Na nadchodzący weekend synoptycy przewidują kolejne załamanie pogody, a jak widzieliśmy już kilkukrotnie, przechodzące przez Barlinek ulewy, dały się we znaki również budowie.

Tak na pytanie o przygotowanie miejsca budowy do ewentualnego załamania pogody, odpowiada wykonawca:

Jako wykonawca dokładamy najwyższych starań, aby realizowane przez nas projekty drogowe były prowadzone w sposób jak najmniej uciążliwy dla otoczenia. Oczywiście planując prace dokładnie analizujemy różne aspekty. Czynnik pogodowy jest niestety niezależny od nas i trudno jednoznacznie przewidzieć skalę opadów. Z pewnością będziemy uważnie monitorować tę sytuację i podejmować odpowiednie decyzje na bieżąco.

Foto: Czytelnik

Zapytaliśmy wykonawcę także o termin oddania obejścia. Przypomnijmy, że miał to być koniec czerwca 2019 r.

Pierwotna data zakończenia budowy została wyznaczona na 30 czerwca br. Z uwagi na nieprzewidziane opady i skutki ulewnych deszczów wystąpiliśmy z wnioskiem o przedłużenie tego terminu do 15 lipca. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do Zamawiającego.

monikary

Komentarze  

+1 # Guest 2019-06-21 06:49
Co by nie powiedzieć, dobre, złe rozwiązanie - tzw średnicówka zawsze (!!!) będzie alternatywą dla przeciążonej Niepodległości. Niezbędny czas, wprowadzenie właściwych nawyków i za rok lub dwa zapomnimy o dywagacjach pt potrzebna - nie potrzebna i będzie normalnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # TBM58 2019-06-19 21:04
Za kilka lat średnicówka wrośnie w krajobraz jak Gęsiarka.Czekajmy i bez emocji.Nasi pradziadowie bali się pociagów.Tych już nie ma.Czekajmy do zimy na prawdziwy sprawdzian przydatności srednicówki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 # Guest 2019-06-19 12:42
Szczerze to ta średnicówka potrzebna jest jak dziura w moście...zrobili by tam ścieżkę rowerową i od razu mniej rowerzystów na głównej drodze i bezpieczniej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # Guest 2019-06-18 22:57
cały pomysł to klapa... tańsza szybsza i skuteczniejsza byłaby obwodnica z prawdziwego zdarzenia, prawdziwie okrążająca Barlinek... prace nie zakłóciłyby ruchu w mieście i miałoby to sens...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # mdma 2019-06-19 19:46
Skuteczniejsza - możliwe, chociaż średnicówka spełnia inną rolę i nie wyklucza w przyszłości obwodnicy.
Tańsza - bardzo zabawne, rzuć okiem na aktualnie rozstrzygane przetargi. Choćby obwodnica Myśliborza - 41 mln zł, a to tylko dlatego, że wygrała firma z Myśliborza. Gdyby to budował Strabag czy Budimex, przynajmniej 50 mln zł. Czy gminę będzie kiedykolwiek stać żeby partycypować przynajmniej w połowie kosztów takiej obwodnicy? Nie sądzę. Apeluję o rozsądek a nie populistyczne gadanie, demagogię i narzekanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Guest 2019-06-19 21:59
a ile wynosi realizacja projektu średnicówki, która za wiele nie zmieni? tak dla porównania z kosztem obwodnicy w Myśliborzu, bo swoją drogą biegnie tylko do ścieżki rowerowej prowadzącej do Dzikowa... pytanie, co dalej?
jaki jest cel i sen?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # TBM58 2019-06-19 16:03
Cytuję Guest:
cały pomysł to klapa... tańsza szybsza i skuteczniejsza byłaby obwodnica z prawdziwego zdarzenia, prawdziwie okrążająca Barlinek... prace nie zakłóciłyby ruchu w mieście i miałoby to sens...

Znajdż miejsce na mapie ,którędy można poprowadzić obwodnice miasta.Może przez Przelewice?Albo Strzelce ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 # Guest 2019-06-19 21:47
od tego byli pomysłodawcy projektu który miał odciążyć Barlinek a nie pogrążyć.... dokąd ta średnicówka biegnie? do ścieżki rowerowej na Dzikowo? Co dalej, jak przepuszczą auta nową drogą? przez ul. 31 stycznia i rondo na Gorzowskiej???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-06-18 22:37
A to na Tunelowej zwężenie pod mostem to tak dla zachowania tradycji?
Naprawdę nie można było pelnowymiarowej jezdni zrobić pod zupełnie nowym wiaduktem ?
Albo może zrezygnować z chodnika po jednej stronie ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 # Guest 2019-06-18 19:40
Jakoś mnie to nie obchodzi czy to zrobią.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2019-06-18 17:34
Parę dni w tą czy w tamtą nie robi różnicy. Ważne aby było dobrze zrobione :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2019-06-18 17:09
Z mojego punktu widzenia pojedziemy dopiero
30 września 2019r.Dlaczego?Bo usypane skarpy są do kitu.Powinna być ułożona darń.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-7 # Guest 2019-06-18 14:48
Niektórzy już nią jeżdżą. Przed chwilą wracałem z Pelczyc i jakis jegomosc skrocil sobie drogę.wczoraj to samo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2019-06-18 11:17
ciekawe ile drożej kosztowałoby połączenie Kasprowicza z Podwale zwykłą drogą, a nie tylko na piechotę
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi