pldaenfrdeuk


 niedziela 20 października 2019r.   imieniny: Budzisława, Irena, Witalis

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)

W dniu 4 lipca Burmistrz Barlinka podpisał umowę z firmą Przedsiębiorstwo Budowlane „JPG” Sp. z o.o. na wykonanie zadania „Adaptacja budynku byłej szkoły tzw. „Ekonomika” na potrzeby Centrum Wsparcia Rodziny, Urzędu Stanu Cywilnego”.

W ramach tej umowy Wykonawca dokona w trybie „zaprojektuj i wybuduj” przebudowy budynku w niezbędnym zakresie. Przewidywany zakres robót obejmie m.in.:
1) adaptację pomieszczeń na I piętrze budynku na cele Urzędu Stanu Cywilnego oraz Centrum Wsparcia Rodziny,
2) adaptację nieużytkowego poddasza na cele Urzędu Stanu Cywilnego oraz Centrum Wsparcia Rodziny (wzmocnienie stropu nad I piętrem, ocieplenie połaci dachu, wykonanie okien połaciowych, podział wnętrza, wykonanie wentylacji, wykonanie instalacji c.o. itp.),
3) adaptację części pomieszczeń piwnicy na archiwum zakładowe zgodnie z przepisami Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r.,
4) dostosowanie klatki schodowej do przepisów ppoż.,
5) termomodernizację polegającą na ociepleniu niektórych przegród zewnętrznych, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej oraz modernizacji systemu grzewczego,
6) budowę windy osobowej zewnętrznej dla obsługi osób niepełnosprawnych,
7) roboty w zakresie instalacji wewnętrznych w budynku,
8) zagospodarowanie terenu.

REKLAMA

Program funkcjonalno-użytkowy stanowiący podstawę wykonania dokumentacji budowlanej opracowała firma Projecta Sp. z o.o. z Gorzowa Wlkp. Nadzór inwestorski przeprowadzi Projekty i Nadzory Budowlane mgr inż. Witold Krasowski. Wyboru wykonawcy dokonano w trybie przetargu nieograniczonego. Koszt przyjętej oferty to 3.964.000 zł brutto.

Zakończenie inwestycji przewidziane jest do 25 maja 2020 r.

Projekt realizowany jest z wykorzystaniem środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 Oś Priorytetowa 9 Infrastruktura publiczna Działanie 9.3 Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich na podstawie umowy o dofinansowaniu Projektu Nr RPZP.09.03.00-00-32-024/18-00 z dnia 13 grudnia 2018 r.

Udział środków pochodzących z Funduszu w wartości zamówienia wynosi: ok. 1.880.000 zł.

W załączeniu koncepcja architektoniczna adaptacji budynku i plansza planowanego zagospodarowania terenu. Przyjęte przez wykonawcę rozwiązania mogą różnić się od planowanych w zależności od rzeczywistych warunków terenowych.

UM Barlinek

barlinek

Komentarze  

0 # Guest 2019-07-13 16:56
I jeszcze jedną Szkołę szlag trafił za tzw komuny nie wolno było majątku Szkół przeznaczyć na inne cele
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2019-07-06 06:14
Wszystko JPG haha JPG rządzi a inne firmy z Barlinka mogą tylko patrzeć i pozazdrościć!!! Nie ma żadnej innej firmy która by im dorównała.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-07-05 19:23
Za 4 bańki to chyba Mtv przyjedzie na odbiór...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2019-07-05 14:44
No wreszcie! Urząd Stanu Cywilnego będzie w bardziej odpowiednim miejscu :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-07-05 14:19
A co będzie z WORDem?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież