pldaenfrdeuk


 wtorek 17 września 2019r.   imieniny: Ariadna, Franciszek, Justyna

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

Fontanna na Jeziorze Barlineckim jest jedną z niewątpliwych turystycznych atrakcji miasta. Niestety uległa uszkodzeniu. Jak się dowiedzieliśmy dwie osoby płynące łódką wędkarską najprawdopodobniej próbowały się przy niej ochłodzić.

Niestety ciężka łódka staranowała fontannę, która przestała działać. Pierwsze oględziny sprawiły, że całe urządzenie trzeba było wyjąć z wody. Po dokładnym sprawdzeniu znany będzie koszt naprawy.

REKLAMA

Sprawa została zgłoszona policji, która zna numer boczny łódki. Pewnie z ustaleniem właściciela nie będzie problemu. Bo ktoś za naprawę musi zapłacić. Ostrzegamy także osoby, które podpływają sprzętem wodnym do aeratora i wchodzą na niego. Kilka ostatnich wejść zakończyło się mandatami wystawionymi przez policję.

js 

Komentarze  

+1 # Guest 2019-07-27 21:35
Fontanna ? raczej sztuczny wieloryb :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # Guest 2019-07-26 17:56
co za bezmyslnosc, zero wyobrazni
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-14 # Guest 2019-07-26 06:39
Prymitywna atrakcja.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 # Guest 2019-07-25 23:28
Ale atrakcja wg mnie kasa wyrzucona w błoto hm... w wodę tak samo te kijki i ta paskudna makieta miasta na rynku po co to komu bzdurne wydatki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-07-26 17:59
Cytuję Guest:
Ale atrakcja wg mnie kasa wyrzucona w błoto hm... w wodę tak samo te kijki i ta paskudna makieta miasta na rynku po co to komu bzdurne wydatki.


w kazdej czesci miasta smierdzi juz z jakiejs pobliskiej fabryki, wladzom nie zalezy zeby miasto bylo ladne i zadbane; Niedlugo zostana tu sami starsi ludzie i mlodociane bandziory, wiec po co sie starac.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-14 # Guest 2019-07-25 21:34
Jakie miasto taka fontanna. Co to za atrakcja ŻADNA
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2019-07-25 20:03
Może pomyślą i wreszcie postawią te kurtyny wodne ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # Guest 2019-07-26 10:25
Cytuję Guest:
Może pomyślą i wreszcie postawią te kurtyny wodne ...

Dla kogo ? I na jak długo ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2019-07-28 09:00
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Może pomyślą i wreszcie postawią te kurtyny wodne ...

Dla kogo ? I na jak długo ?

Nie mieszkamy przecież (póki co) w betonowej miejskiej dżungli, ale w pieknie położonym miasteczku z niemal natychmiastowym dostępem do wody. Jezioro Barlineckie, jeziorka leśne- w każdej chwili można schłodzić się w ich toni.
Myślę, że takie kurtyny u nas to pogoń za modą. Mamy niedobory wody, klimat powoduje pustynnienie, słyszeliśmy już w tym roku o brakach wody w różnych miejscowosciach Polski. Zasoby wodne dla Barlinka też nie są niewyczerpalne. No i woda sącząca się z kurtyny też kosztuje. Nie jest tak, że leci sobie "spod ziemi" i jest fajnie. Każde takie przedsięwzięcie jest opomiarowane i kosztuje- niemało. Po co ponosić te koszty, pytam, skoro wokół mnóstwo czystej wody dla ochłody. Zadbajmy o przyszłość i nie marnujmy wody a korzystajmy z tego, co daje natura- jezior rzek. Korzystajmy rozsądnie, z dbałością o kolejne lata. Przeciw filozofii PO MNIE, CHOĆBY POTOP.
Jezioro rulez!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-07-26 08:05
Marzenia ściętej głowy,za chwilę koniec lata. :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+35 # Guest 2019-07-25 19:18
Ręce opadają jak się takie coś czyta :eek:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+38 # Guest 2019-07-25 19:04
Już chyba nic się nie uchowa w Barlinku w całości.
Nawet fontanna zdemolowana.
Ale nie ma co się dziwić skoro jest taka bierna postawa służb (policja). Pomału robi się Dziki Zachód z tego pięknego miasta.
Wystarczy zrobić sobie krótki spacer żeby wszędzie podziwiać zniszczenia.
Może czas pomyśleć nad Strażą Miejską skoro lokalni stróże prawa nie dają rady. A monitoring to fikcja.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2019-07-26 08:06
Jak nic się nie uchowa a mury obronne to co ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi