pldaenfrdeuk


 niedziela 20 października 2019r.   imieniny: Budzisława, Irena, Witalis

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)

Wiele osób z pewnością zapamięta VII Mistrzostwa Polski Nordic Walking na długo. Jedni z pewnością z uwagi na atmosferę panującą podczas zawodów a drudzy z powodu incydentu, który zdarzył się na trasie.

Tuż po starcie, w lesie, zawodnicy zostali zaatakowani przez szerszenie. Według obecnych na miejscu służb, poszkodowanych zostało ok. 30 osób. Została im udzielona natychmiastowa pomoc medyczna i tylko jedna z osób wymagała hospitalizacji.

REKLAMA

Na miejscu działała karetka zapewniona przez organizatora a także dwie karetki Pogotowia Ratunkowego (jedna z Myśliborza a druga z Choszczna), jeden zastęp OSP Barlinek, jeden zastęp OSP Mostkowo, dwa zastępy JRG Myślibórz oraz Policja. 

Szerszenie zostały zneutralizowane przez strażaków. Okazało się, że incydentu nie można było wcześniej przewidzieć, bowiem owady były ukryte w środku drzewa, na całej jego długości. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadek, jest to zdarzenie losowe.

js

 

barlinek
Foto: OSP Mostkowo

 

barlinek
Na mapie zaznaczyliśmy miejsce w którym zawodnicy zostali zaatakowani przez szerszenie.

 

Komentarze  

+1 # Guest 2019-09-18 10:37
,,Dzięki'' szerszeniom Barlinek miał nawet swoje 5 minut wczoraj w Dzień Dobry TVN :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2019-09-16 06:34
jak widać SPORT TO ZDROWIE
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież