pldaenfrdeuk


 piątek 22 listopada 2019r.   imieniny: Cecylia, Marek, Maur

Reklama

A A A
4.8 1 1 1 1 1 Ocena 4.80 (5)
barlinek

Na terenie wielu miejscowości w całym kraju działają tzw. zniczodzielnie. Co to takiego? Bardzo często zdarza się, że w momencie, kiedy wkład w zniczu się wypali, czy mamy takich zniczy za dużo, są one wyrzucane do pojemników na śmieci. A jak się okazuje mogą być wykorzystane przez inne osoby.

Z pomysłem utworzenia takich zniczodzielni, czyli miejsc, gdzie moglibyśmy zostawić niepotrzebne znicze, wystąpił na sesji Rady Miejskiej radny Cezary Krzyżanowski. I bardzo szybko taki regał, gdzie można odkładać niepotrzebne znicze stanął na cmentarzu miejskim, przy ul. Gorzowskiej.

REKLAMA

Być może do ustawienia regału przyczynił się głos radnego, być może sam zarządca cmentarza miał taki pomysł już wcześniej. Nie jest to w tej chwili ważne. Po Wszystkich Świętych coraz więcej zniczy staje sie niepotrzebne. Może warto skorzystać i ustawić te, które mają być wyrzucone na półkę regału. Są osoby, których może na znicz nie stać. Są groby, na których świeczki zapalane są tylko raz w roku. Może dzięki odłożeniu znicza na półkę, zapłoną one częściej na grobach, gdzie rzadko ktoś przychodzi.    

js

W związku z licznymi pytaniami naszych czytelników i komentarzami pod artykułem "Nie wyrzucaj szklanych zniczy", dotyczącymi ustawienia regałów na niepotrzebne znicze na innych cmentarzach w gminie, zwróciliśmy się do prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Zbigniewa Blezienia z zapytaniem, czy i tam pojawią się takie regały?

Jak nam odpowiedział, najprawdopodobniej jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia nowo zakupione regały pojawią się na terenie cmentarza w Barlinku i Jaromierkach. Zostaną one odpowiednio postawione i zabezpieczone. Przeanalizowana zarazem zostanie sprawa ustawienia ich na innych cmentarzach, na terenie gminy. Związane jest to niestety z możliwością kradzieży (przypomnijmy, że złodzieje ukradli bramę cmentarza w Mostkowie) lub dewastacji.

 

barlinek

 

Komentarze  

+3 # dylo 2019-11-10 17:18
Dobry pomysł.Popieram.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-11-08 12:54
Brawo Cezary. Świetny pomysł. Oby takich więcej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2019-11-07 20:36
Pomysł rewelacyjny szkoda tylko,że w tym roku znów znikały znicze z grobów bo dewianci liczyli chyba,że wkłady też im ludzie zostawią...a tak przy okazji do złodziei oby los ci odpłacił z nawiązką ukraść znicze personalizowane od 6letniego dziecka dla dziadków....zamiast tłumaczyć dziecku po co zebrało się tylu ludzi na cmentarzu w jednym dniu musiałam tłumaczyć dlaczego jakiś popapraniec zabrał coś co do niego nie należało... weź się do roboty zwyrodnialcu bo za rok znów 1 listopada jest Wszystkich Świętych i oby ci się nie przypomniało dzień wcześniej jak będziesz bez grosza przy dup....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2019-11-05 16:50
Brawo! Teraz proszę to samo na Jaromierkach. Z chęcią odłożę tam kilka bo żal wyrzucić
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # Guest 2019-11-05 15:15
Super że Barlinek wziął przykład z innych miast ...Chciałabym tylko "pouczyć " - zostawiajmy "sprawne" znicze :) Dziś kiedy byłam na cmentarzu zauważyłam ten regał , niestety niektóre znicze nie nadają się i powinni wylądować w koszu - pęknięte, pobite , całe czarne od sadzy ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # Guest 2019-11-05 13:55
Świetny pomysł więcej takich regałów naprawdę ludzie wyrzucają bardzo ładne znicze a po co mają lądować w koszu skoro ktoś może jeszcze je wykorzystać. Super brawo :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2019-11-05 13:50
szklane znicze segregujmy jako szkło
***
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2019-11-05 09:55
Takie regały powinny być więcej na cmentarzu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+21 # Guest 2019-11-05 08:54
Bardzo dobry pomysł, popieram w 100% !!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+23 # Guest 2019-11-05 08:28
Moze w koncu przestana znikac znicze w grobow. Bardzo dobry pomysł
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi