pldaenfrdeuk

 poniedziałek 10 sierpnia 2020r.   imieniny: Asteria, Bernard, Bogdan

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Z prośbą o interwencję zwrócił się do nas mieszkaniec osiedla Górny Taras. Sprawa dotyczy separatorów na ulicy Kombatantów. Separatory zostały uszkodzone najprawdopodobniej przez duży traktor lub samochód ciężarowy.

Nasz czytelnik, jadąc w godzinach wieczornych najechał na jeden z plastykowych kawałków leżący na jezdni. Ten uszkodził mu spód samochodu i przewód hamulcowy. Jak mówi, jest szczęśliwy, że tylko tak się skończyło. Bo co by było, gdyby jechał gdzieś dalej z uszkodzonym przewodem hamulcowym?

REKLAMA

Mamy nadzieję, że wreszcie ktoś separatorami się zajmie. Przypomnijmy tylko, ze w czasie jednej z sesji Rady Miejskiej, radny Cezary Krzyżanowski mówił m.in., że ich fragmenty mogą być niebezpieczne dla kierujących samochodami. Wnioskował wręcz o ich usunięcie. Chociażby dlatego, że są notorycznie niszczone. Na efekt ich pozostawienia długo czekać nie trzeba było.

js

 

 

Komentarze

-2

Guest

powinni zdjac seperatory i zrobic barierki metalowe jezdnie musza być odgrodzone inaczel mlodzi kierowcy zrobili by sobie tor jazdy wyprzedzanie a tak spokoj
-1

Alek

Dlatego że remonty dróg w przetargach publicznych wygrywa się ceną . A jeśli tak to praca w nocy koszty x2 . A nikt z zamawiających nie uwzględnia takich "udogodnień" dla suwerena , tylko liczy się cena, potem to kogo znasz :) ( lub odwrotnie ?) . Dlatego w Polsce nie będzie remontów w nocy , w niedzielę , w wakacje itp
+2

Guest

Wiem,że Barlinek i Polska to zupełnie inna bajka ale może by tak uczyć się trochę....no.w Szwecji nawet w małych mieścinach na części przejść dla pieszych progi zwalniające,drogi naprawiają nocami przy mniejszym natężeniu ruchu i wszystko jest najpierw świetnie oznakowane u nas natomiast wszystko od dup....strony,naprawa oświetlenia na środku miasta=korek,wracając do artykułu nie daj Boże wypadku i przejazdu w danym miejscu=nie dość,że korek to jeszcze brak miejsca do przejazdu aut uprzywilejowanych,już nie wspomnę jazdy po zmroku i braku oświetlenia przy przejściu dla pieszych...jestem i kierowcą i pieszym....dlatego ludzie jak macie zamiar przechodzić to pamiętajcie Bogami nie jesteście tak jak do kierowców Wy również pędząc przez miasto nie dacie rady wychamowac szczególnie w porze jesiennej i zimowej...nie myślmy tylko o sobie ale niestety także i o innych już nie wspomnę o osobach starszych,których nieraz to myślenie może zawieźć....
-1

Guest

Teraz już tak. było potrzebne podwyższenie prędkości aby można było zrobić filię ośrodka szkolącego kierowców. Teraz jak już jest "obwodnica" takie podwyższenie jest niepotrzebne.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.