pldaenfrdeuk


 piątek 22 listopada 2019r.   imieniny: Cecylia, Marek, Maur

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Z prośbą o interwencję zwrócił się do nas mieszkaniec osiedla Górny Taras. Sprawa dotyczy separatorów na ulicy Kombatantów. Separatory zostały uszkodzone najprawdopodobniej przez duży traktor lub samochód ciężarowy.

Nasz czytelnik, jadąc w godzinach wieczornych najechał na jeden z plastykowych kawałków leżący na jezdni. Ten uszkodził mu spód samochodu i przewód hamulcowy. Jak mówi, jest szczęśliwy, że tylko tak się skończyło. Bo co by było, gdyby jechał gdzieś dalej z uszkodzonym przewodem hamulcowym?

REKLAMA

Mamy nadzieję, że wreszcie ktoś separatorami się zajmie. Przypomnijmy tylko, ze w czasie jednej z sesji Rady Miejskiej, radny Cezary Krzyżanowski mówił m.in., że ich fragmenty mogą być niebezpieczne dla kierujących samochodami. Wnioskował wręcz o ich usunięcie. Chociażby dlatego, że są notorycznie niszczone. Na efekt ich pozostawienia długo czekać nie trzeba było.

js

 

 

Komentarze  

0 # Guest 2019-11-09 08:40
bzdury ktos napisał ze taki kawałek plastiku czy betonu uszkodzil mu przewod hamulcowy miał wraka to zgnil ze starosci
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2019-11-09 08:38
powinni zdjac seperatory i zrobic barierki metalowe jezdnie musza być odgrodzone inaczel mlodzi kierowcy zrobili by sobie tor jazdy wyprzedzanie a tak spokoj
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-11-08 13:22
Zamontowanietych separatorów to był *** pomysł. Po co to?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2019-11-07 20:29
Wiem,że Barlinek i Polska to zupełnie inna bajka ale może by tak uczyć się trochę....no.w Szwecji nawet w małych mieścinach na części przejść dla pieszych progi zwalniające,drogi naprawiają nocami przy mniejszym natężeniu ruchu i wszystko jest najpierw świetnie oznakowane u nas natomiast wszystko od dup....strony,naprawa oświetlenia na środku miasta=korek,wracając do artykułu nie daj Boże wypadku i przejazdu w danym miejscu=nie dość,że korek to jeszcze brak miejsca do przejazdu aut uprzywilejowanych,już nie wspomnę jazdy po zmroku i braku oświetlenia przy przejściu dla pieszych...jestem i kierowcą i pieszym....dlatego ludzie jak macie zamiar przechodzić to pamiętajcie Bogami nie jesteście tak jak do kierowców Wy również pędząc przez miasto nie dacie rady wychamowac szczególnie w porze jesiennej i zimowej...nie myślmy tylko o sobie ale niestety także i o innych już nie wspomnę o osobach starszych,których nieraz to myślenie może zawieźć....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Guest 2019-11-08 11:26
Jak osoby starsze myslenie zawodzi, to niech złożą prawo jazdy i nie jeżdżą. Tyle w temacie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-11-09 08:41
a co chciałes sobie tam poszalec powyprzedzac to jedz do lasu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Alek 2019-11-08 10:03
Dlatego że remonty dróg w przetargach publicznych wygrywa się ceną . A jeśli tak to praca w nocy koszty x2 . A nikt z zamawiających nie uwzględnia takich "udogodnień" dla suwerena , tylko liczy się cena, potem to kogo znasz :) ( lub odwrotnie ?) . Dlatego w Polsce nie będzie remontów w nocy , w niedzielę , w wakacje itp
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-11-06 16:24
Kolczatkę każdy omijał by z daleka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2019-11-06 10:56
Więcej szkody niż pożytku, usuńcie to prosze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Guest 2019-11-05 17:56
Ty taki zatorek nazywasz korkiem? Przyjedź się do Antwerpi to zobaczysz co to jest korek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-11-05 15:23
Jeśli nie ma możliwości ustąpienia pojazdowi uprzywilejowanemu należy przyspieszyć i znaleźć odpowiednie miejsce do zjechania. Na pewno nie należny się zatrzymać, to najgorsze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2019-11-05 16:46
Jasne!
Tylko jeżeli będzie korek do świateł to karetka poczeka.
Ale karetka to nie jedyny problem. Może się np zepsuć jakiś samochód itp.
Moim zdaniem przede wszystkim zlikwidować podwyższenie prędkości bo jest tam całkowicie nie uzasadnione.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2019-11-06 18:11
Teraz już tak. było potrzebne podwyższenie prędkości aby można było zrobić filię ośrodka szkolącego kierowców. Teraz jak już jest "obwodnica" takie podwyższenie jest niepotrzebne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # krytyk 2019-11-05 14:20
Jadąc zwykłym autem to raczej nie ma możliwości zrobić tak duże zniszczenia.... kiedyś jechałem za autem rolniczym i widziałem jak Pan który nim kierował nie mieścił się w pasie i jedną osią jechał po tych separatorach. Nie muszę mówić co się z nimi działo :) Ale oczywiście jestem za usunięciem tej przeszkadzajki z drogi :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # robins73 2019-11-05 11:10
Brawo, a co zrobić jak karetka jedzie na sygnale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-11-05 09:44
A co z pojazdami uprzywilejowanymi? Przy wyprzedzaniu straż pożarna przejedzie, gorzej z policją lub karetką.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2019-11-05 09:54
Bo bardzo często tam jeździ karetka czy policja aby musiała wyprzedzać na zakręcie. Wtedy korytarz życia i wyprzedzany jedzie na pobocze.

Te betonówki nie bez przyczyny tam zostały zamontowane. - Aby bezrozumni niedzielni kierowcy nie jeździli po całej jezdni i nie wyprzedzali na ślepo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-11-05 11:21
Ja na pewno nie będę wyjeżdżał na żaden krawężnik bo nie zamierzam sobie pocharatać progów. A te betonowe szkaradztwo zostało tam umieszczone bo jakiś "inteligent" wpadł na pomysł żeby tam zrobić 70km/h. Na zakręcie przed samymi światłami, gdzie mogą powstawać korki. To się nazywa poprawić bezpieczeństwo!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # jacuś 2019-11-05 09:35
to nie plastik ,to beton
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi