pldaenfrdeuk

 niedziela 29 marca 2020r.   imieniny: Eustachy, Ostap, Wiktoryn

Reklama

A A A
1 1 1 1 1 1 Ocena 1.00 (2)
SPOTKANIE POKOLEŃ

W dniu 20 lutego 2020r w Europejskim Centrum Spotkań odbyło się spotkanie Zarządu Związku Dzieci Wojny i Kombatantów RP w Barlinku z Harcerzami Szczepu Puszczy Barlineckiej. Podczas tego spotkania podziękowano Harcerzom Szczepu Puszczy Barlineckiej za wspaniałe akcje patriotyczne, pracę i pomoc na rzecz kombatantów i osób starszych.

W miesiącu grudniu 2019r harcerze z Barlinka uczestniczyli w akcji pt. "Paczka dla Bohatera”. Akcją tą objęto 34 osoby z Gminy Barlinek, Pełczyc i Lipian. Na ręce phm. Marty Motuckiej złożono podziękowanie, wręczono dyplom. Podczas spotkania omówiono plan współpracy między Naszymi organizacjami. Między innym harcerze planują powtórzyć akcje "Paczka dla Bohatera” w okresie przedświątecznym tj. w miesiącu kwietniu 2020r.

REKLAMA

Ponadto ustalono udział harcerzy w uroczystościach kombatanckich na terenie województwa jak i Polski. Taki wyjazd będzie w dniu 25 kwietnia 2020r do miejscowości Siekierki, gdzie będą się odbywały Uroczystości Państwowe związane z forsowaniem Odry. W dniach 7 -8 maja 2020r uroczyste obchody Ogólnopolskiego Dnia Dzieci Wojny w Łodzi.

Zarząd Związku Dzieci Wojny i Kombatantów RP w Barlinku składa serdeczne podziękowania wszystkim harcerzom Szczepu Puszczy Barlineckiej. Działalność Pani podharcmistrz Marty Motuckiej i Harcerskiego Szczepu Puszczy Barlineckiej jest pielęgnowaniem polskości oraz kształtowaniem świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej. Niech przykład Naszych harcerzy będzie pobudzał innych mieszkańców Barlinka do pomocy i pracy na rzecz ludzi starszych i schorowanych. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Opracował: Krzysztof Wolski

 

barlinek

barlinek

barlinek

Komentarze  
+2 # Guest 2020-02-27 10:32
Super inicjatywa. Oby takich więcej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Guest 2020-02-25 15:29
Chłopie masz wielki problem. Zakasaj rękawy i do roboty a nie tylko narzekać. Najważniejsze, że akcja i idea przyniosły oczekiwany skutek. Pozdrawiam i dziękuję.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2020-02-25 14:59
Z tego co mi wiadomo to akcja nazywa się "Paczka dla bohatera" a nie "Paczka dla kombatanta"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2020-02-25 13:04
W imieniu Harcerskiego Szczepu Puszczy Barlineckiej oraz rodziców zaangażowanych w akcję Paczka dla Bohatera bardzo dziękujemy za wskazanie osób, którym należy się wsparcie. Już planujemy następną edycję. Czuwaj!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.