pldaenfrdeuk

 wtorek 14 lipca 2020r.   imieniny: Bonawentura, Damian, Franciszek

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)

Polski rząd wprowadza czwarty etap odmrażania gospodarki. Ograniczenia związane z epidemią koronawirusa, mocno nadszarpnęły różne dziedziny życia społecznego i gospodarczego. W ciągu kolejnych dni Polacy będą mogli oddychać bez zasłoniętych ust i nosa a także pójść do kina i teatru.

Najważniejsze jednak aby nadal zachowywać dystans 2 metrów w przestrzeni publicznej. Z tego dystansu wyłączeni będą rodzice z dziećmi wymagającymi opieki do 13. roku życia), osoby niepełnosprawne niemogące się samodzielnie poruszać, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunowie, osoby wspólnie mieszkające lub gospodarujące oraz osoby zasłaniające usta i noc.

REKLAMA

Oto szczegóły czwartego etapu odmrażania gospodarki.

Od 30 maja:

  • możemy zdjąć maseczkę osłaniającą usta i nos, zachowujemy jednak dystans społeczny; maseczki nadal obowiązują w autobusach i tramwajach, sklepach, kinach i teatrach, salonach masażu i tatuażu, kościołach, urzędach (jeśli idziesz załatwić jakąś sprawę do urzędu).
  • zniesienie limitów osób w sklepach, na targu, poczcie, w restauracjach
  • zniesienie limitów w kościołach i miejscach kultu religijnego
  • w przestrzeniach otwartych dozwolona jest organizacja zgromadzeń, w których bierze udział do 150 osób
  • restauracje i bary hotelowe mogą być otwarte i serwować na sali posiłki gościom

Od 6 czerwca:

  • dozwolona organizacja wesel i uroczystości rodzinnych, w których bierze udział do 150 osób (weselnicy nie muszą nosić maseczek)
  • w hotelach mogą zacząć działać baseny, siłownie, kluby fitness
  • działalność mogą wznowić w określonych warunkach sanitarnych: kina, teatry, opery, balet, baseny, siłownie, kluby fitness, sale zabaw i parki rozrywki, sauny, solaria, salony masażu i tatuażu
  • możliwa będzie organizacja targów, wystaw i kongresów

js

 

barlinek

barlinek

barlinek

barlinek

barlinek

Komentarze

+1

Guest

- Mosze, jak sądzisz, kiedy zniosą obowiązek noszenia masek?
- Abram, ja cię błagam, poważni ludzie zainwestowali poważne pieniądze! Jak zarobią swoje, to zniosą.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.