pldaenfrdeuk

 wtorek 14 lipca 2020r.   imieniny: Bonawentura, Damian, Franciszek

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (9)

Jeszcze tylko dziesięć dni pozostało do wyjątkowego startu. Już 13 czerwca Kamil Gwoździk mieszkaniec Rychnowa, znany w całej gminie Barlinek sportowiec, wyruszy w 1000 km drogę dookoła województwa zachodniopomorskiego.

 

REKLAMA

Codziennie na rowerze będzie pokonywał ok. 170 km w bardzo szczytnym celu. Kamil pojedzie dla Konrada Kropidłowskiego, który walczy z ostrą białaczką szpikową. Panowie znają się osobiście i choć już od kilku lat nie są sąsiadami, Kamil nie zapomniał o koledze z podwórka i postanowił choć w taki sposób pomóc zebrać pieniądze na kolejne opakowania drogich, nierefundowanych leków.

Akcja ma na celu zwrócić uwagę na to, że każdy z nas może uratować komuś życie, wpłacając nawet przysłowiową złotówkę. Dodatkowo Kamil, przy wsparciu dobrych ludzi, pozyskuje sponsorów i za każdą wpłatę, umieści logo firmy darczyńców na koszulce i to właśnie w niej pojedzie na objazd województwa. Na koszulce jest jeszcze trochę miejsca, więc sponsorzy – do dzieła!

Te kilka dni przed startem są wyjątkowo intensywne. Kamil przede wszystkim trenuje po kilka godzin dziennie. Jak dowiedzieliśmy się w ostatniej chwili przed publikacją tego artykułu, całą trasę będzie pokonywał w parze! Pojedzie z nim bowiem szczecinianka, Karolina Borowska!

 

barlinek

 

Swoje wsparcie na pierwszych kilometrach trasy zaoferowało Stargardzkie Stowarzyszenie Cyklistów a także nasz rodzimy XTC Barlinek. To właśnie oni pojadą z Kamilem i Karoliną pierwsze kilometry. Nie brakuje również wolontariuszy. Członkowie sztabu jednego z kandydatów na prezydenta Polski, zadeklarowali noclegi i posiłki na całej trasie. Odliczamy więc wspólnie z Kamilem i Karoliną do startu, trzymając kciuki za dobrą pogodę!

 

Do startu pozostało
(dni/godzin/minut/sekund)

-

A tak będzie wyglądała trasa sześciodniowego objazdu województwa zachodniopomorskiego:

  • Dzień 1 - Dom (RYCHNÓW)- Danków- Wygon- Zatom- Pestkownica- Niekursko- Skrzatusz- Stara łubianka- Czechyń.
  • Dzień 2 - Czechyń- Zdbice- Nadarzyce- Kruszka- Drzewice- Bielica- Radzewo- Trzmielewo- Grabowo- Krzeszewo- Bobięcino- Rochowo- Buszyno- Korzybie.
  • Dzień 3 - Korzybie- Sycewice- Zalesin- Jarosławiec- Darłówko- Łazy- Sarbinowo- Kołobrzeg.
  • Dzień 4 - Kołobrzeg- Pobierowo- Świnoujście.
  • Dzień 5 - Świnoujście- Szczecin.
  • Dzień 6 - Szczecin- Cedynia- Cychry- Somin- Dom.

Zachęcamy do przeczytania historii Konrada. Pamiętajcie, że Wy też możecie uratować Mu życie!  

 

monikary

 

barlinek

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.