pldaenfrdeuk

 sobota 19 września 2020r.   imieniny: Alfons, Konstancja, Teodor

Reklama

A A A
3.1666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 3.17 (6)

Minister edukacji Dariusz Piontkowski, zapowiedział na zwołanej dziś konferencji prasowej, powrót uczniów do szkół. W jaki sposób od 01 września będą odbywały się zajęcia? Podano trzy warianty. Tradycyjna forma kształcenia, hybrydowa (mieszana) forma kształcenia a także kształcenie zdalne.

W wariancie pierwszym, zakładając, że uczniowie zasiądą w ławach szkolnych, będą obowiązywały wytyczne GIS/MZ i MEN dla szkół i placówek oświatowych. Wytyczne zawierają ogólne i szczegółowe zalecenia związane m.in. z organizacją zajęć w szkole, wydawaniem posiłków, higieną, czyszczeniem, dezynfekcją pomieszczeń i powierzchni, postępowaniem w przypadku podejrzenia zakażenia u uczniów i pracowników szkoły.

REKLAMA

Wytyczne dotyczą też bezwzględnego przestrzegania podstawowych zasad higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust, obowiązkowe zakrywanie ust i nosa przez osoby trzecie przychodzące do szkoły lub placówki, regularne czyszczenie pomieszczeń. Uczniowie w klasach nie będą musieli nosić maseczek. W miarę możliwości zaleca się taką organizację pracy i jej koordynację, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły. W przypadku wariantu pierwszego, dyrektor szkoły, po uzyskaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego i za zgodą organu prowadzącego, może zawiesić stacjonarną naukę, jeśli wystąpi zagrożenie epidemiologiczne.

Wariant drugi, czyli forma mieszana, dopuszcza zawieszenie zajęć grupy, grupy wychowawczej, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego lub całej szkoły lub placówki, w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć i prowadzenie kształcenia na odległość. Tu również uzależnione jest to od zagrożenia epidemiologicznego. Decyzję ws. tego wariantu podejmuje dyrektor szkoły, również po uzyskaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego i za zgodą organu prowadzącego. Opinia taka może zostać wydana pisemnie, ustnie, za pomocą emaila czy też telefonu.

Wariant trzeci, czyli kształcenie zdalne, to zawieszenie zajęć stacjonarnych na określony czas i wprowadzenie w całej szkole kształcenia na odległość (edukacji zdalnej). Tutaj też wymagane są zgody wspomnianych już wcześniej instytucji.

 

monikary

 

Komentarze

-2

Guest

W czwórce i na Leśnej jest sporo miejsca, ale w SP1 jest tak ciasno, że na przerwach o zachowaniu bezpiecznej odległości można tylko pomarzyć. Obym złym prorokiem był, ale SP1 to bardzo prawdopodobne miejsce powstania poważnego problemu.
+3

Guest

Komentarze nie na temat proponuje usuwac. Moj syn jest przewlekle chory szczerze mowiac boje sie go posłac do szkoły. Te wytyczne Sanepidu mnie nie uspokoiły. Gdyby można bylo w takiej sytuacji wybrac zdecydowalbym sie dla Jego dobra kontynuowac zdalne. Ale wyboru nie ma.
+1

Guest

Kilka pytań o komunikację zdalną:
Czy szkoły zakupią dzienniki elektroniczne z dodatkami do pracy zdalnej, czy tylko w wersji podstawowej?
Czy zakup dzienników elektronicznych odbędzie się przed rozpoczęciem roku szkolnego czy też po kilku tygodniach jak to drzewiej bywało?
Kto sfinansuje zakup dziennika elektronicznego: gmina (szkoła), czy uczniowie lub Rada Rodziców, czy też może będzie przepychanka na początku roku?
Czy w tym roku w Sp1 będą obowiązywały dwa dzienniki (papierowy i elektroniczny) , czy tylko elektroniczny jak w innych szkołach?
Czy będzie jakis regulamin dotyczący wietrzenia klas i korytarzy?
Czy będzie dowolność w rodzaju stosowanych maseczek (atesty)?
Jeśli można to proszę o wyznaczenie w tygodniu dwóch terminów przyjęć dyrektorów szkół dla rodziców - godzin w jakich można przyjść z problemem do władzy zwierzchniej i porozmawiać (oczywiście w reżimie sanitarnym).
+8

Guest

Cytuję Guest:
Burmistrzu zrób coś z tym smrodem z HaConu !! Wytrzymac się da. Okna trzeba zamykac zamiast cieszyc się ciepłym powietrzem.I rada i burmistrz udają, że skoro nie wpłynęła oficjalna skarga, skoro nie ma strajku i protestów to problemu nie ma. Czy mieszkańcy muszą wyjść na skwer przed Ratuszem aby gospodarz miasta usłyszał problem? Czy sam tego nie czuje?

Zacznijmy pisać komentarze dotyczące HaConu w jednym miejscu. Łatwiej będzie ustalić kiedy było trucie. Proponuję tutaj: https://www.barlinek24.pl/aktualnosci/4475-pytania-do-pani-prezes.html
+2

Guest

Burmistrzu zrób coś z tym smrodem z HaConu !! Wytrzymac się da. Okna trzeba zamykac zamiast cieszyc się ciepłym powietrzem.I rada i burmistrz udają, że skoro nie wpłynęła oficjalna skarga, skoro nie ma strajku i protestów to problemu nie ma. Czy mieszkańcy muszą wyjść na skwer przed Ratuszem aby gospodarz miasta usłyszał problem? Czy sam tego nie czuje?

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.