pldaenfrdeuk

 poniedziałek 26 października 2020r.   imieniny: Dymitriusz, Ewaryst, Łucjan

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (5)

Dokładnie rok temu, na jednej ze ścian na osiedlu Górny Taras, powstało dzieło barlineckiego artysty, Tomasza Duszyńskiego. Przypomnijmy, że mural ten, został wykonany na zlecenie Burmistrza Barlinka, który stwierdził, że barlinecka przestrzeń publiczna może być bardziej artystyczna i kolorowa.

Pisaliśmy o tym jak graffiti powstawało, o tym, jak kredą dorysowywały tam coś dzieci (bo takie było założenie, aby właśnie najmłodsze pokolenie dorysowało tam coś od siebie) a także o tym, jak zostało zniszczone.

 

REKLAMA

 

Podczas ubiegłorocznych wakacji, nad powstaniem dzieła Tomek pracował z innym artystą graffiti Filipem Fijałkowskim. Rok później, panowie postanowili ponownie połączyć siły i dodać coś do istniejącego już muralu. Co więc zostało dodane?  Z pewnością m.in. gramofon, Mechagodzilla, Bazyliszek i Gamera. Jak powiedział nam Tomasz Duszyński:

 

„Chciałem podkręcić nastrój grozy i absurdu jednocześnie. To trochę taka ilustracja ze snu. Może są to zabawki, baśniowe i mityczne stwory, którymi lubią bawić się dzieci?”.

Oczywiście każdy z nas interpretuje dzieło po swojemu, do czego zachęcamy. Mamy tylko nadzieję, że nikt tym razem nie będzie chciał niszczyć muralu by wyznać sobie miłość. W końcu jest na to wiele innych sposobów.

monikary

 

Komentarze

Guest

Brawo. Świetnie się na to patrzy. Wręcz widziałbym więcej takich murali. A może pójść nieco dalej, stworzyć pod gołym niebem wysokie mury z golego betonu, w formie np. Labiryntu. Takie centrum sztuki współczesnej, coroczne plenery. Mieli byśmy w Barlinku ewenement. Pozdrawiam

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.