pldaenfrdeuk

 poniedziałek 26 października 2020r.   imieniny: Dymitriusz, Ewaryst, Łucjan

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (4)

1 października 1995 powstaje jeden z bardzo potrzebnych i jak się później okazuje, prężnie działający dom. Miejsce oparcia społecznego dla osób przewlekle psychicznie chorych, które nie wymagają stałego leczenia szpitalnego i dla osób upośledzonych umysłowo, w stopniu głębokim, znacznym i umiarkowanym, a także z lekkim upośledzeniem umysłowym, gdy jednocześnie występują inne zaburzenia, zwłaszcza neurologiczne.

Miejsce, w którym 45 podopiecznymi, zajmują się ludzie z pasją a nad wszystkim czuwa kierownik – Grażyna Domachowska. Chyba już wszyscy wiedzą o jakim domu mowa. Oczywiście o Środowiskowym Domu Samopomocy „Słonecznik”.

 

REKLAMA

 

Dziś, 17 września, odbyła się uroczystość obchodów 25-lecia tego wyjątkowego miejsca. Na spotkanie przybyli przyjaciele „Słonecznika”, którzy składali życzenia, obdarowywali prezentami ale przede wszystkim podkreślali niezwykłość tego miejsca i osób tam pracujących. Gospodarze ze swej strony zaprosili na poczęstunek, który przygotowywali pracownicy i podopieczni wraz z rodzinami. Nie brakowało konkursów z nagrodami, rozmów i tej wyjątkowej atmosfery. Szanowna Pani Kierownik, Drodzy Pracownicy i Podopieczni, życzymy Wam kolejnych cudownych lat, twórczych inspiracji i zdrowia. Gratulujemy wspaniałego Jubileuszu i bądźcie wytrwali w realizowaniu swoich zamierzeń.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

+1

Andrzej Gers

Bardzo cenię Waszą pracę, która daje radość podopiecznym, wsparcie dla rodziców a Wam niekłamaną satysfakcję. Jeśli wywołuje to choćby grymas uśmiechu - to warto było.
" Słoneczniki " - cudowne kwiaty niech powiedzą one czego nie rzekną usta słów spragnone.
Pozdrawiam
Andrzej

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.