pldaenfrdeuk

 niedziela 29 marca 2020r.   imieniny: Eustachy, Ostap, Wiktoryn

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Złota Sofia z Sardynii

11 grudnia w Mistrzostwach Europy w Biegach Przełajowych w Chia na Sardynii, podopieczna Wojciecha Szymaniaka, Sofia Ennaoui, po raz kolejny udowodniła, że nie ma sobie równych. Ta znakomita zawodniczka, reprezentująca MKL Szczecin, zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy w Biegach Przełajowych do lat 23.

 

Dystans 6150 m pokonała w doskonałym czasie 19:21. Sukces niebywały, bowiem jest pierwszym odnotowanym tego typu w polskiej żeńskiej lekkoatletyce. Jej bieg po złoto, próbowała osłabić biegnąca tuż za jej plecami Niemka Anna Gehring.

Jednak Sofia na ostatnich 200 m przepuściła atak i zostawiła rywalkę w tyle. Ostatecznie Niemka przybiegła na metę z czasem 19:24. Trzecia była Brytyjka Alice Wright z czasem 19:42.

REKLAMA

Druga z Polek, Katarzyna Rutkowska dobiegła do mety z czasem 19:49 i zajęła piąte miejsce. Gratulujemy trenerowi Wojciechowi Szymaniakowi oraz Sofii kolejnego znakomitego startu, zakończonego miejscem na najwyższym stopniu podium.

monikary

Image

Image

Image

Dodaj komentarz
Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.