czwartek 30 marca 2017r.   imieniny: Amelia, Aniela, Jan

Image
ŚCIGAĆ GRAFICIARZY
O aktach wandalizmu na sesji Rady Miejskiej mówili radni Marek Kurkiewicz i Jerzy Symela. Chodziło im o graffiti i obraźliwe teksty, które pojawiły sie w ostatnim czasie na ścianach budynków mieszkalnych i sklepów. Radny Kurkiewicz pytał m.in., czy policja ma jakieś namiary na osoby, które to robią? - Są w naszym mieście kamery - podkreślał radny. - Może więc warto się mocniej zaangażować w te kwestie.

    

Z kolei radny Jerzy Symela zastanawiał się, czy to jest graffiti, czy wandalizm. - Pomalowane obiekty są chociażby w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej "Piast", jak i innych zarządców. Moim zdaniem to jest typowa chuliganka, bo widać to po samych napisach, gdzie wymienione są osoby z imienia i nazwiska. A jak jest to chuliganka, to dzielnicowy w ramach obchodu powinien to zobaczyć. I z urzędu wszcząć postępowanie przygotowawcze lub wyjaśniające. Moim zdaniem jest to przestępstwo. Chciałbym zapytać pana komendanta czy w tej sprawie wszczęto jakiekolwiek postępowania? Czy zostały sporządzone wystąpienia do organów, ktore zarządzają tymi budynkami, o usunięcie tych napisów? - pytał radny J. Symela.

REKLAMA

Obecny na sesji zastępca komendanta Komisariatu Policji w Barlinku, Grzegorz Nowicki odpowiadał. - Mieliśmy odnotowane takie zdarzenia. Z tego co ustaliłem, trzy. Były zgłoszone w grudniu 2016 roku. W dwóch przypadkach były wszczęte postępowania o przestępstwo zniszczenia mienia. W jednym o wykroczenie, także zniszczenie mienia. Z tego co wiem, to jeżeli chodzi o wykroczenie to postępowanie jest zakończone prawomocnie, niewykryciem sprawcy. Natomiast w dwóch przypadkach, jeżeli chodzi o czyny przestępcze, sprawy zostały zakończone, bo uznano je za wykroczenia i są w tej chwili w prokuraturze. Czekają na uprawomocnienie się. Po tym fakcie dostaniemy materiały, aby przeprowadzić postępowania o wykroczenia. W tej chwili nie jestem w stanie powiedzieć, czy w tych dwóch przypadkach są sprawcy wykryci, czy tez nie. Jeżeli będzie taka potrzeba odpowiem na przyszłej sesji. - Zdarzenia te dotyczyły ulicy Szosowej, zespołu szkół i sklepu Biedronka na Górnym Tarasie.
js  

Image

Image

Dodaj komentarz

Komentarze użytkowników anonimowy będą opublikowane po akceptacji przez moderatorów. Zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze bez akceptacji. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież