pldaenfrdeuk

 piątek 3 kwietnia 2020r.   imieniny: Antoni, Pankracy, Ryszard

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

W dniach 3-5 marca w Belgradzie, w hali Kombank Arena, odbyły się 34. Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. Zawodnicy brali udział w dwudziestu sześciu konkurencjach a końcową klasyfikację medalową wygrali Polacy, którzy ze stolicy Serbii wyjechali z dwunastoma medalami.

Wśród brązowych medalistów znalazła się zawodniczka MKL Szczecin Sofia Ennaoui. Zawodniczka, która od samego początku przekonywała, że jedzie do Belgradu po medal, nie zawiodła ani siebie, ani swoich kibiców. Pomimo kontuzji stawu kolanowego, która na chwilę wykluczyła Sofię z treningów, nie poddała się i dopięła swego. Wygrała eliminacje, gdzie w swoim biegu dobiegła na metę jako pierwsza.

REKLAMA

W biegu finałowym dała się wyprzedzić Brytyjce Laurze Muir i Niemce Konstanz Klosterhalfen. Zdołała jednak utrzymać swoje tempo, aż do samego końca. Tym samym, dwudziestojednoletnia podopieczna Wojciecha Szymaniaka, czasem 4.06,59 wywalczyła brązowy medal Halowych Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w biegu na 1500 m. Jest to największy sukces w karierze Sofii. Serdecznie gratulujemy! monikary

 

Dodaj komentarz
Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.