pldaenfrdeuk

 niedziela 29 marca 2020r.   imieniny: Eustachy, Ostap, Wiktoryn

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

W dniach 13-16 lipca na stadionie Zawiszy, w Bydgoszczy rozgrywane były mistrzostwa Europy do lat 23 w lekkiej atletyce. Wśród "superbohaterów" nie zabrakło także naszej Sofii Ennaoui. Podopieczna Wojciecha Szymaniaka była w klipie reklamującym mistrzowską imprezę w Bydgoszczy, a także na stronie głównej mistrzostw pojawiała się jako superbohaterka. I Sofia tą superbohaterką w Bydgoszczy była.

Nasza zawodniczka w piątek przed południem startowała w eliminacjach biegu na 1500 metrów. Tę gonitwę bez problemów wygrała, a za jej plecami na metę wbiegła druga Polka - Martyna Galant. W drugim biegu eliminacyjnym jednak dwie rywalki miały lepszy czas od Ennaoui, a były to Niemka Konstanze Klosterhalfen i Bytyjka Amy Griffiths.

 Sofia na imprezę w Bydgoszczy przyjechała bardzo zmobilizowana i potwierdziła to w swoich słowach po eliminacjach. - To jest dla mnie najważniejsza impreza. Starałam się pobiec ekonomicznie. Bieg był swobodny, dobrze mi się biegło. Dopiero wczoraj przyjechałam ze zgrupowania we Francji. Jestem w życiowej formie, zapowiadam walkę o złoto. W finale nie mam innego wyjścia jak zaatakować Niemkę na finiszu - mówiła w piątek.

REKLAMA

W niedzielnym finale Polka od razu ze startu pobiegła za Niemką. Później jednak, w swoim stylu, schowała się nieco z tyłu. W połowie dystansu natomiast Niemka mocniej ruszyła, Sofia musiała się przebijać i rzuciła się w pogoń za nią. Obie mocno oderwały się od reszty stawki. Ennaoui starała się zbliżyć do rywalki, ale nie była w stanie odrobić strat i ostatecznie to Klosterhalfen zwyciężyła z ponad trzema sekundami przewagi. Sofia niezadowolona wbiegła na metę, choć przecież wywalczyła srebrny medal młodzieżowych mistrzostw Europy przy wsparciu polskiej publiczności, a w tym także dużej grupy fanów z Lipian. Trzecia na metę wbiegła Martyna Galant, która do Sofii miała już blisko 4,5 sekundy straty.

Ostatecznie, w całych mistrzostwach w Bydgoszczy nasza reprezentacja wywalczyła 10 medali, w tym 3 złote, 4 srebrne oraz 3 brązowe.

Dawid Lis

Komentarze  
0 # Guest 2017-07-20 15:58
GO SOFI GO !!! Tak 3maj dalej :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2017-07-19 11:43
Gratulacje!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2017-07-18 08:02
Ma dziewczyna charakter!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.