czwartek 30 marca 2017r.   imieniny: Amelia, Aniela, Jan

Image
KOKTAJL Z BURAKA
Niekiedy z niepokojem patrzymy w lustro i nawet jeśli nie dostrzegamy na twarzy zmarszczek, mamy świadomość nieuchronnie upływającego czasu. Rzeczywiście, nie da się go zatrzymać, ale warto spróbować spowolnić jego bieg. Pomoże w tym dieta anti-aging!

 

Image
ARBUZ Z FETĄ
Okres letni uważany jest za najlepszy czas na odchudzanie. Dlaczego jednak dzieje się tak, że we wrześniu, po zakończonych wakacjach i sezonie urlopowym, gabinety dietetyczne pękają w szwach? Może Tobie również zdarzyło się schudnąć do wakacji, a później dopadł Cię efekt jojo? Zobacz, na co musisz szczególnie uważać podczas wakacji aby Twoja uprzednia praca nie poszła na marne!

Image
KOKTAJL
Nadwaga i otyłość nie są jedynie problemem estetycznym, ale stanowią coraz bardziej powszechny problem zdrowotny, dotyczący coraz większej liczby osób - nie tylko dorosłych, ale także dzieci i młodzieży. W związku z obchodzonym 22 maja Europejskim Dniem Walki z Otyłością chcielibyśmy zwrócić uwagę na to, jakie zagrożenia dla zdrowia niesie za sobą zbyt wysoka masa ciała.

Image
Obudź się na wiosnę!
Wraz z pierwszym dniem wiosny, przychodzi czas na zmiany. Jedni robią porządki w szafie, inni w życiu, a jeszcze inni w lodówce. Co mamy więc ze sobą wspólnego ? Każdy z nas chce być zdrowy, a do tego wyglądać i czuć się dobrze. Wszystkie te aspekty łączy jedno - zdrowy styl życia. Teraz jest idealny czas na to aby w szczególny sposób zadbać o siebie, oczyścić się z toksyn i zgromadzonych przez zimę zapasów.

 

Image
Jak nie przytyć zimą
Statystyczna polka przybiera zimą na wadze od 1,3-3kg. Gdy dzień robi się krótszy, a organizm produkuje mniej melatoniny, automatycznie wzrasta łaknienie. Tkanka tłuszczowa jest izolatorem, który chroni przed niską temperaturą, tak więc organizm niechętnie się jej pozbywa, a wręcz woli ją magazynować. Tymczasem, paradoksalnie to właśnie zimą nasz organizm potrzebuje mniej kalorii. Co więc zrobić aby waga spadała lub przynajmniej trzymała się na stałym poziomie?

Image
Koktajl oczyszczający
Czasu do zabawy Sylwestrowej pozostało niewiele, więc odchudzanie trzeba zaplanować tak, aby efekty były widoczne już w najbliższych tygodniach. Pamiętaj jednak, że wszystko trzeba zaplanować z głową, rozsądnie. Postaw sobie realny cel, określ go w czasie i zacznij działać! 

 

Image
OBALAMY MITY
Białe pieczywo ma więcej kalorii niż ciemne – MIT! Kaloryczność mąki pełnoziarnistej, jak i oczyszczonej jest stosunkowo podobna (ok. 230-250 kcal/100g). Porównując kromki chleba, można nawet powiedzieć, że kromka pieczywa ciemnego jest bardziej kaloryczna, a to dlatego, że jest po prostu cięższa.

  

Image
Dietetyczne porady
Jeżeli całą zimę przeleżałeś na kanapie przełączając kanały w TV, nie zważając na to co ląduje na twoim talerzu, nie oczekuj cudów. Bądź realistą - na zdrowie i szczupłą sylwetkę musimy pracować cały czas ale jeszcze nie wszystko stracone! Śpieszymy ci na pomoc z kilkoma wskazówkami, co zrobić aby wyglądać i czuć się dobrze na wakacje.